Spółka Maj - zarybienia Wielkopolska - forum zarybienia wedkuje.pl

wedkuje

» » » » ➠ Subskrybuj✔ Subskrybujesz✕ Anuluj subskrybcję

Spółka Maj - zarybienia Wielkopolska

Witam wszystkich wędkarzy, szczególnie tych z Wielkopolski. Spółka Maj jest właścicielem kilku jezior w wielkopolsce, są to min. jeziora:
Durowskie
Kobyleckie
Grylewskie
Czeszewskie
Rygielskie

Czy ktoś wie czy spółka ta zarybia regularnie wody? Bo wiadomo, że z rybkami w dzisiejszych czasach nie jest dobrze, ale na tych łowiskach nie ma prawie w ogóle drapieżnika. Jedynie udało mi się złapać szczupaczka 35cm i kilka okoni do 40cm i to nie wynika z tego, że nie umiem łapać... Słyszałem, że we wczesniejszych latach łapano tam naprawdę spore okazy, a teraz nie lada sztuka złapać wymiarowego szczupaka lub sandacza...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/20 21:11
Byłem kilka lat temu na jednym z jezior,rozmawiałem z ludźmi z tej spółki - po co zarybiać, jak jest tarło? Co dzień sieci, co dzień na innym jeziorze w sieciach nie widziałem nic ciekawego- leszcz, płoć, duży karaś. Zero szczupaka, pojedyncze sandacze, trochę węgorza chyba ze starych zarybień. To nie jest gospodarka, to jest rabunek. Szkoda słów i pieniędzy na licencje.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/21 08:43
Zgadzam sie z toba Kaczaw!!Tam kiedys zarybiali,teraz to tylko siaty w ruch ida!!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/24 17:29
Do tego stopnia są chciwi że na jeziorze BUDZISZEWKO {też należące do spółki MAJ) odławiali sieciami spod lodu; siatki wkładali pod lód dziurami wyciętymi piłą motorową co kilka metrów. O zarybieniach nic mi nie wiadomo.POZDRAWIAM

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/25 01:21
Na akwenach spółki MAJ łowiłem wielokrotnie. Myślę, że ,,racjonalna,, gospodarka funkcjonuje na tyle długo, że isnieje znikome prawdopodobieństwo spotkania z choćby jedną wymiarową rybą. Serdecznie pozdrawiam Szanowny Zarząd tej miłej spółki. Pamiętam jak w tych jeziorach były ryby. Osobiście jestem w szoku, jak można do tego stopnia zdegradować tak wspaniałe łowiska.  Ciekawe dlaczego miejscowe koła PZW nie reagują w tej sprawie... A może się mylę?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/25 01:25
Spółka MAJ właścicielem nie jest, tylko dzierżawcą! Powinna wywiązywać się z umowy, którą podpisała. Dlaczego miejscowe koła nie walczą o przejęcie tych wód?

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/03/04 08:20
daron, no niestety, na każdym jeziorze teraz odławiają sieciami. Bo jak idę na lód to widzę ślady :/

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/19 00:28
no niestety, konczy sie ryba w tych jeziorach :(

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 00:55:08
zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/02/04 12:35
Witam,

Wiadomo czy coś się zmieniło na J. Rogozińskim?
Mam tam dzaiałkę i własny pomost. Czasem ładne leszcze wyciągnę (zasada no kill), teraz chce się nastawić na Karpia... ale nie wiem czy jest sens :P

pozdr.
BartekD

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/02/04 18:23
Rogozinskie nalezy do spolki jestem mieszkancem Rogozna i lowie tam od kilkunastu lat przed spolka Maj wykonczyla tam ryby tak jak w jeziorze budziszewskim

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google