Spółka Maj - zarybienia Wielkopolska

/ 14 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkarzy, szczególnie tych z Wielkopolski. Spółka Maj jest właścicielem kilku jezior w wielkopolsce, są to min. jeziora:
Durowskie
Kobyleckie
Grylewskie
Czeszewskie
Rygielskie

Czy ktoś wie czy spółka ta zarybia regularnie wody? Bo wiadomo, że z rybkami w dzisiejszych czasach nie jest dobrze, ale na tych łowiskach nie ma prawie w ogóle drapieżnika. Jedynie udało mi się złapać szczupaczka 35cm i kilka okoni do 40cm i to nie wynika z tego, że nie umiem łapać... Słyszałem, że we wczesniejszych latach łapano tam naprawdę spore okazy, a teraz nie lada sztuka złapać wymiarowego szczupaka lub sandacza...
kaczaw


Byłem kilka lat temu na jednym z jezior,rozmawiałem z ludźmi z tej spółki - po co zarybiać, jak jest tarło? Co dzień sieci, co dzień na innym jeziorze w sieciach nie widziałem nic ciekawego- leszcz, płoć, duży karaś. Zero szczupaka, pojedyncze sandacze, trochę węgorza chyba ze starych zarybień. To nie jest gospodarka, to jest rabunek. Szkoda słów i pieniędzy na licencje. (2011/02/20 21:11)

nalepa12


Zgadzam sie z toba Kaczaw!!Tam kiedys zarybiali,teraz to tylko siaty w ruch ida!!! (2011/02/21 08:43)

daron


Do tego stopnia są chciwi że na jeziorze BUDZISZEWKO {też należące do spółki MAJ) odławiali sieciami spod lodu; siatki wkładali pod lód dziurami wyciętymi piłą motorową co kilka metrów. O zarybieniach nic mi nie wiadomo.POZDRAWIAM (2011/02/24 17:29)

mgrybak


Na akwenach spółki MAJ łowiłem wielokrotnie. Myślę, że ,,racjonalna,, gospodarka funkcjonuje na tyle długo, że isnieje znikome prawdopodobieństwo spotkania z choćby jedną wymiarową rybą. Serdecznie pozdrawiam Szanowny Zarząd tej miłej spółki. Pamiętam jak w tych jeziorach były ryby. Osobiście jestem w szoku, jak można do tego stopnia zdegradować tak wspaniałe łowiska.  Ciekawe dlaczego miejscowe koła PZW nie reagują w tej sprawie... A może się mylę? (2011/02/25 01:21)

mgrybak


Spółka MAJ właścicielem nie jest, tylko dzierżawcą! Powinna wywiązywać się z umowy, którą podpisała. Dlaczego miejscowe koła nie walczą o przejęcie tych wód? (2011/02/25 01:25)

Draq


daron, no niestety, na każdym jeziorze teraz odławiają sieciami. Bo jak idę na lód to widzę ślady :/ (2011/03/04 08:20)

marcin-jagodzin


no niestety, konczy sie ryba w tych jeziorach :( (2012/06/19 00:28)

BartekD


Witam,
Wiadomo czy coś się zmieniło na J. Rogozińskim?Mam tam dzaiałkę i własny pomost. Czasem ładne leszcze wyciągnę (zasada no kill), teraz chce się nastawić na Karpia... ale nie wiem czy jest sens :P
pozdr.BartekD (2014/02/04 12:35)

78darekb


Rogozinskie nalezy do spolki jestem mieszkancem Rogozna i lowie tam od kilkunastu lat przed spolka Maj wykonczyla tam ryby tak jak w jeziorze budziszewskim (2014/02/04 18:23)

nick1


Spółka MAJ to MASAKRA-wolę PZW,dbają o zarybianie,sezon trwa od stycznia do końca grudnia,mamy podpisane porozumienie z PZW KALISZ ,i tam proponuje jechać na rzekę Prosnę lub jezioro Szałe czy Trojanowo,nieopodal  jest rzeka Swędrnia ,na której tez można połowic niezłe rybki takie jak okonie ,duże płocie,mietusy,szczupaki,na jeziorze można złowić kazdy rodzaj ryby,karp,węgorz,okoń,sum,sandacz,płoć,lin,szczupak,karaś złoty.Jeżdze tam osobiście i jestem zadowolony.pzdr. (2015/03/01 14:37)