Wybór spodniobutów neoprenowych

/ 21 odpowiedzi
Witam Koledzy.
Zaczął się nowy sezon:) A z nowym sezonem postanowienia na zakup nowego sprzętu :)
Mianowicie chciałbym kupić Neopreny.
Patrząc po forum jest mnóstwo za i przeciw co do Cappelana. Decathlon chyba nie wszystkim odpowiada . A spodniobuty nie są chyba takie złe. 
Znalazłem także dobre opinie o Solvokrenach lecz nie moge nigdzie znaleźć sklepu z nimi.
Patrzyłem sobie także na Damoskie :http://www.wedkarskisezon.pl/obuwie-wedkarskie/815-spodniobuty-dam-toxic-neoprene-waders-nr-44-45.html 
i poważnie się nad nimi zastanawiam :)
Chciałbym kupić je z przeznaczeniem na Odrę i okolice :)I na zaporówkę :)
I ze względu na Odrę przydało by się aby były wytrzymałe na krzaki itp.Na forum jest pełno dyskusji na tema tego że guma lepsza i wgl. Super.W gre wchodzą tylko neopreny ponieważ łowię praktycznie od początku do końca a latem wodery wystarczą.
Kwota jaką chcę wydać to ok. 300 zł 
Doradźcie coś :)Będę wdzięczny 
Pozdrawiam :)
spines21


http://forum.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=Spodniobutyneoprenowe (2015/01/03 08:14)

miecz-gaz


Witaj kolego w nowym roku 2015.
Posiadam neopreny właśnie z Decathlonu czy jak się to tam piszę i mam je już szóstysezon i  używam ich na Warcie wiosną jak i jesienią. Jak Warta jest wezbrana i betony zalane.Nie są to dość grube, ale na to mi wystarczą jakieś kalesonki czy bieliznę termiczną firmy DAM.Kiedyś dokupiłem sobie taką termiczną w sklepie z narzędziami JULA i jest lepsza od DAM.Natomiast jak byś  chciał te neopreny o których mowa na wędkowanie morskie w porach jesień wiosna to nie, odradzam są za cieńkie muszą byś grubsze.  (2015/01/03 10:40)

ryukon1975


Spodniobuty neoprenowe to wbrew pozorom trudny temat. Używam spodniobuty o grubości 5 mm, łowiąc w rzekach podkarpackich które nawet latem niosą dość zimną wodę nie narzekam na komfort w czasie łowienia. jednak gdybym zdecydował się użyć ich w wodach stojących i płytkich przegrzanych latem do granic możliwości pewnie bym z nich zrezygnował na rzecz znacznie cieńszych lub nawet wykonanych z innego materiału. Przy wyborze musisz wziąć więc nie tylko porę roku w jakiej chcesz z nich korzystać ale i warunki łowiska. (2015/01/03 15:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

PanciOxD


Ja myślę o grubości 3/4mm bo Odra to wcale taka zimna nie jest a pora roku w jakiej będę łowił w nich to wiosna jesień gdy będzie wchodził większy mrozik to ocieplacz i bieliznę także mam więc 5mm to raczej za grubo. 

Oglądałem dzisiaj te Mikado 4mm i były ok tylko buty dziwnie leżały na nodze i nie miały neoprenu w środku buta. 

I mam pytanie czy ma ktoś te :
http://www.decathlon.pl/spodniobuty-thermo-3-mm-id_8304142.html

I co o nich sądzicie?
(2015/01/03 21:52)

berthold


radzę dokładnie sprawdzić czubki butów aby pod naporem/ciśnieniem wody nie ugniatały paluchów , ja takie mam i po 1 godz paluchy zdrętwiałe do tego stopnia że koniec wędkowania i nie pomagają dodatkowe szmaty , to musi być usztywnione (2015/01/04 10:15)

PanciOxD


OOO to mi bardzo pomoże w wyboru rozmiaru ponieważ w wielkości 40/41 one są prawie idealne do stopy z pół centymetra luzu i z grubsza skarpetą to były by na styk. a 42/43 to już trochę miejsca jest oczywiście nie tak że noga pływa ale ze skarpetą było by tak jak w tamtych bez. (2015/01/04 12:41)

nicponios


ja natomiast posiadam neopreny od CORMORANa i nie narzekam. Są to neopreny jak dobrze pamiętam 4mm i były wykorzystywane najczęściej w okresie jesień zima (wrzesień-grudzień) i zdały egzamin. Dodam tylko że pod spód wkładam skarpety wojskowe+ kalesony+stare dresy i jest GIT. 4 lata temu kupione w cenie ok 270zł (Przemków, dolnyśląsk). (2015/01/04 18:00)

PanciOxD


A jak często bywałeś nad wodą ?
Myślałem ,że trochę więcej osób wyrazi swoją opinie na temat swoich spodniobutów :) (2015/01/04 21:06)

pawelz


Loteria. Mialem juz z 5-6 roznych par i zadne poza pierwszymi kupionymi w 2000 roku Jaxonami nie wytrzymaly dluzej jak 3 lata. A rekordzistami sa obecne. Zaczely cieknac po okolo 7 miesiacach. Szlak mnie trafia. Mialem Solvkrokeny (2 pary), Jaxon, Behr i cos tam jeszcze. I zadne nie byly wiele warte. Wszystko zalezy jak lowisz. Czy stacjonarnie czy duzo lazisz po wodzie. Najczesciej ida w kroku, dlatego jak ktos stoi w wodzie i lowi np na przeplywanke, badz bardzo wolno przemieszcza sie ze spinningiem, to jakos daja rade. Ale robiac kilka km na kazdych rybach wiekszosc trafi szlak po 2 latach.
I jeszcze jedna sprawa. Im grubsze tym dluzej polazisz. Neopreny laczone sa do kantu na szwach i pianka 5mm jeszcze jakos po klejeniu trzyma. Ale 3mm puszcza szybko. Nawet te wzmacniane tasma. (2015/01/05 12:12)

PanciOxD


Moje wyprawy dość krótkie to nie są. 
Jak już wyruszę nad Odrę to już jest spory kawał .Myślałem że nie będzie właśnie z tym problemy bo materiał niby elastyczny ale faktycznie tu trzeba pomyśleć.2 sezony przy intensywnym łowieniu to też nie jest źle. (2015/01/05 15:42)

pawelz


Jesli duzo lazisz, pomysl o oddychaczach. Kasy sporo wiecej trzeba wydac, ale komfort nieporownywalny. I masz w przypadku np SIMMS'a (raczej tych drozszych, nie pamietam) dozywotnia gwarancje na szwy. Po kilku latach i tak beda sie pocic, ale masz pewnosc ze na szwach masz spokoj. Nawet jak rozedrzesz o gwozdz to w okresie normalnej gwarancji nie ma problemu. Ja jadac na dluzsze (calodizenne badz kilkudniowe ryby) zawsze zakladam oddychacze. Moje SIMMS'y maja juz 9 lat i w zeszlym roku je pierwszy raz naprawialem. 150zl w dobrej firmie i znowu suchutko :). Z tym ze w nich lowie tylko  kilkanascie dni w roku. Ale za to calutki dzien bez zdejmowania. Nawet w przerwach obiadowych nie chce mi sie ich sciagac :) (2015/01/07 09:20)

PanciOxD


No masz całkowitą racje co do komfortu bo miałem okazję być na wypadzie w takich.
Lecz no kwota. Na chwilę obecną nie osiągalna i te 300 zł musi wystarczyć :) 

Ma ktoś te Damoskie Toxic? 

Jakieś opinie o nich ? (2015/01/08 15:54)

PanciOxD


Siemanko :)

Byłem dzisiaj w sklepie już praktycznie kupić te DAM-y a sprzedawca mi odradzał podeszwę z protektorem bo filc był by lepszy na Odrę. Ja mu powiedziałem, że nie sądzę i wtedy przyszedł jego jakiś koleżka i oczywiście przytaknął. To mu podziękowałem i poszedłem.

Czy tylko ja myślę że po prostu chciał mi je wcisnąć bo zobaczył że jestem młody a to mu nie schodzi ? (2015/01/11 00:18)

sebastian1983


Filc jest lepszy gdyż trzyma się bardzo dobrze śliskich kamieni pod woda. Wiesz na pewno co mam na myśli. Moja rada- poszukaj na wyprzedażach, można znaleźć fajne oddychacze jak to kolega nazwał choć z drugiej strony dochodzi jeszcze koszt butów. A wracając do filcu na rzeki typu Odra, Wisła nie polecam a wręcz bym zabronił! Filc na błocie jeździ jak po lodzie! Bierz protektor tylko mocny gruby i z wysokim bieżnikiem. A żeby się nie ślizgać dokup kolce do butów do brodzenia i wkręć. kolejna rada- zamiast oryginalnych kup kolce do jazdy po lodzie do ATV. To jest to samo tylko zamiast 60 zł za 20 szt zapłacisz 6 zeta na alledrogo. Używam już kilka sezonów i się sprawdzają. Co do neoprenów to tak jak wszyscy radzą najlepiej 5 mm. Cieńsze szybko pójdą. (2015/01/11 03:01)

PanciOxD


No właśnie a Odra to klasyczne Bagno gdzieniegdzie. 
Więc filc odpada. 
W okolicy oddychacze (takie w miare) to koszt 600 zł takiej kaski nie mam :)
A 5mm to bedzie troche za grubo :)
Więc Raczej decyzja podjęta DAM-y Toxic 4mm 42/43

Dzięki chłopaki i Pozdrawiam :) (2015/01/11 13:21)

sebastian1983


Za kwotę którą możesz przeznaczyć chyba te DAM-y będą najlepsze. 4 mm też w sumie powinno dać radę chociaż przy częstym użytkowaniu i długich dystansach na więcej niż 2-3 sezony bym nie liczył, po tym czasie puszczą. Ale z drugiej strony zawsze masz gwarancję. Tylko zobacz czy wnętrze buta też mają ocieplane i jak wygląda wnętrze tzn czy dobrze uszczelnione itd.. Co do rozmiaru buta to koniecznie już ze skarpetą na stopie powinieneś mieć trochę luzu. Jeśli będziesz miał na styk szybko będą marzły Ci stopy. Ja np noszę 45 a wodery tzn neopreny miałem 47 bo gdy chodziłem w grudniu za sandaczem zakładałem grubą skarpetę a do tego neoprenowe skarpet i dopiero na to śpiochy i zostawał luz ok 0,5 cm i gdy stoisz w wozie możesz poruszać palcami i nie marzną. A żeby uniknąć ślizgania po kamieniach radzę w protektor wkręcić kilka kolców np tych o których wspominałem w poprzednim poście według schematu jak w buty do brodzenia ale tylko pod warunkiem że wodery mają odpowiednio grubą podeszwę gdyż inaczej mogą zacząć przeciekać od spodu. Swego czasu próbowałem też jako alternatywę gumowe nakładki z kolcami które zakłada się na lód ale nie sprawdzają się gdyż nie są stabilne.  (2015/01/11 16:25)

pawelz


Moja uwaga w sprawie filcu. Owszem, trzymaja ale tylko na czystych kamieniach. Jesli bedzie kamien pokryty jakimis glonami, pojedziesz jak po lodzie. Druga sprawa. Chodzenie w filcu po mokrej trawie. Jezdzisz jak na lyzwach. I wreszcie dwie ostatnie sprawy. Filc dlugo schnie. Czesto tylko z wierzchu a od strony buta gnije. Po roku odejdzie od podeszwy i juz tego nie przykleisz. Ja osobiscie w neoprenach wystrzegam sie filcu. W oddychaczach przy butach mam, ale on jest przyszyty a nie przyklejony. No i w tych porkach laze tylko po gorskich rzekach, kilka razy w roku, wiec maja szanse wyschnac porzadnie. (2015/01/12 09:49)

PanciOxD


Z tą skarpetą masz rację i może rozmiar 44/45 byłby lepszy bo na grubiej w 42/43 jest wprost idealnie . Tylko w 44 strasznie uwiera mnie w kroku a to dlatego ze nogi są sporo dłuższe . A poobcieranie sie po paru kilometrach raczej nie należy do przyjemnych :)

Dzięki za wypowiedzi związane z filcem. Odra i filc to przeciwieństwa :)

Nie długo wybiorę się po zakup :)
I opisze czy jestem zadowolony :)

Dzięki :) (2015/01/12 20:29)

sebastian1983


Z tą skarpetą masz rację i może rozmiar 44/45 byłby lepszy bo na grubiej w 42/43 jest wprost idealnie . Tylko w 44 strasznie uwiera mnie w kroku a to dlatego ze nogi są sporo dłuższe . A poobcieranie sie po paru kilometrach raczej nie należy do przyjemnych :)

Dzięki za wypowiedzi związane z filcem. Odra i filc to przeciwieństwa :)

Nie długo wybiorę się po zakup :)
I opisze czy jestem zadowolony :)

Dzięki :)

Co do tego uwierania poszukaj w necie w różnych sklepach bo niektórzy producenci np simms, patagonia, vision chyba też robią dwie różne długości. Co prawda to śpiochy oddychające ale może w tym przypadku też coś znajdziesz. A do tego polecam przymierzyć ze dwie pary tego samego modelu bo czasami zdarza się że pomimo iż na metce to samo to jednak się będą różniły kilka cm w długości. Kiedyś tak właśnie dobrałem moje pierwsze oddychacze tylko akurat miałem możliwość zamierzenia aż 4 par tego samego rozmiaru. (2015/01/12 22:32)

PanciOxD


Pojadę po przymierzam wybiorę najlepsze :)A i na Oddychacze przyjdzie czas :)

Pozdrawiam :) (2015/01/13 00:08)