Spinning szczupakowy na rzekę

/ 11 odpowiedzi
Witam . SZukam spinningu szczupakowego na rzekę. Łowię głównie na starorzeczu , oraz w klatkach między główkami . Najczęściej używam kopyt 7 - 12 cm + głowki 3 - 20 g . Sporadycznie używam obotówek 2-5 i woblerów 8-13 cm . Pytanie kieruje do bardziej zaawanoswanych kolegów którzy wiedzą co nie co o połowie szczupłego w rzekach i nie tylko . Mój budżet wynosi max 220 zł . Z góry dziękuje za odwpowiedzi . 
Jakub Woś


Pod szczupaka mam Kinetik Pike Spin. Kij opisałem na blogu. Sporo tańszy niż zamierzasz przeznaczyć na kij jednak godny polecenia. (2014/08/31 22:24)

gosku


Potwierdzam zdanie kolegi, Kinetik Pike spin odpowiada idealnie Twoim wymaganiom. Poczytaj sobie opis na jego blogu. (2014/09/01 07:25)

Karol2929


ja ze swojej strony mogę polecić z czystym sumieniem ten kijaszek..  

http://gofishing.com.pl/d-a-m-effzett-slr-spinning-2-70m-7-21g.html
jestem z niego bardzo zadowolony.. lekki dobrze widać czuć pracę kazdego woblerka , gumy czy obrotówki..
Używam tak jak kolega pisze-pyta.. woblerów do 8cm, gum 7-12cm o główkach 15-20gr , obrotowki rozm.2-3. 
(2014/09/01 09:51)

TyberxSpin


Ktoś jeszcze może coś polecić ?  (2014/09/01 19:29)

mlodyst


Ja bym Ci polecił Cortez Pike spin jednak ten kosztuje trochę ponad 300zł. Jednak jest to już kij bardzo solidnie wykonany. Wyżej proponowany kinetik to również dobry kij, który będzie równie dobrze się spisywał (łowiłem na niego zanim kupiłem corteza) (2014/09/01 20:57)

TyberxSpin


Byłem dzisiaj w wędkarskim i macałem wędzisko Cormorana - model Black Master 240 i 270 do 40 g . Kiedy wziąłem go do ręki wiedziałem że to chyba jest to czego szukam . Zatem zdecydowałem że będzie to cormoran black master . Posiadam kołowrotek Spro Red Arc 10300 . Nie wiem czy się nada ... nie jest za mały ?  (2014/09/03 21:15)

grisza-78


Ja używam na szczupaki kija Shimano Hyperloop, mi bardzo pasuje, bo jest dość miękki. Nie przepadam za kijami "fast".

P.S. Dziwię się, że pytasz po kij szczupakowy na rzekę. Nie słyszałem dotychczas o kiju zbudowanym wyłącznie do łowienia szczupaków w rzekach, a który by za razem nie nadawał się do łowienia w jeziorze. (2014/09/03 23:05)

SVT


Ja używam na szczupaki kija Shimano Hyperloop, mi bardzo pasuje, bo jest dość miękki. Nie przepadam za kijami "fast".

P.S. Dziwię się, że pytasz po kij szczupakowy na rzekę. Nie słyszałem dotychczas o kiju zbudowanym wyłącznie do łowienia szczupaków w rzekach, a który by za razem nie nadawał się do łowienia w jeziorze.

Zwał jak zwał.  Po prostu napisał jasno i na temat, poszukuje kija o twardszym balansie, rzeka to nie jeziorko, w które można wyrzucić paprocha na 50m (trzeba główki większej gramatury). Uciąg wody też robi swoje. No i jako dojrzały z Ciebie wędkarz, powinieneś wiedzieć że ryby z jezior i rzek, też się różnia swoją siłą. 


Uniwersalny kij wykonany z włókna węglowego przeznaczony dla najszerszego, grona spinningistów spodziewających się mocnego brania.

PS: Wiesz czym się różnią wędki spiningowe, na poszczególne gatunki ryb? (2014/09/04 07:27)

czaro93


Do 220 zł polecam Dragona Express Spinn 7-30g 2,75 m i łowię nim od 3 sezonów i na prawdę dobrze wykonany kij i należy podkreślić, że jest sztywny ale to już zależy od upodobania, na rzekę myślę że będzie lepszy model z cw. 10-35 g, trochę większy zapas mocy w rzece zawsze się przyda. Pozdrawiam (2014/09/04 09:28)