Spinning na jazie i klenie- do 160 zł.

/ 8 odpowiedzi
Czołem, rozglądam się za spinem na jazio-klenie - tak do 12g i do 160pln (raczej nie dołoże 50 pln na WCH iri lucky;). Zwróciłem uwagę na Catanę cx 270 UL, a także Konger Troker Spin L 270. Macie jakieś doświadczenia z tymi kijkami?
czaro93


Niedawno kupiłem daiwe megaforce jigger spin 2,6 m i cw 3-18g na prawdę fajna wędka i nie boi się przyłowów w postaci szczupaka, a i ładnego klenia i jazia można wyholować bez problemu w miejscach obfitych w zaczepy. Zwróć na nią uwagę bo jeśli chodzi o jakość i estetykę to powiem Ci jedno, że pod tymi względami biła na głowę konkurencje w podobnej cenie. Jedyny minus to to że nie ma zaczepu na przynęty ale nazwałbym to raczej minusikiem niż minusem. Pozdrawiam (2014/09/04 10:36)

89krzysztof


Niedawno kupiłem daiwe megaforce jigger spin 2,6 m i cw 3-18g na prawdę fajna wędka i nie boi się przyłowów w postaci szczupaka, a i ładnego klenia i jazia można wyholować bez problemu w miejscach obfitych w zaczepy. Zwróć na nią uwagę bo jeśli chodzi o jakość i estetykę to powiem Ci jedno, że pod tymi względami biła na głowę konkurencje w podobnej cenie. Jedyny minus to to że nie ma zaczepu na przynęty ale nazwałbym to raczej minusikiem niż minusem. Pozdrawiam



Mam daiwę 2.4 cw do14gram i również mogę polecić. I z sandaczem 54cm podpiętym za grzbiet świetnie dała radę. (2014/09/04 11:01)

zaremb


Niedawno kupiłem daiwe megaforce jigger spin 2,6 m i cw 3-18g na prawdę fajna wędka i nie boi się przyłowów w postaci szczupaka, a i ładnego klenia i jazia można wyholować bez problemu w miejscach obfitych w zaczepy. Zwróć na nią uwagę bo jeśli chodzi o jakość i estetykę to powiem Ci jedno, że pod tymi względami biła na głowę konkurencje w podobnej cenie. Jedyny minus to to że nie ma zaczepu na przynęty ale nazwałbym to raczej minusikiem niż minusem. Pozdrawiam


Czy to przypadkiem nie wklejka? Nie mam doświadczeń z wklejkami, ale niektórzy twierdzą, że wklejka nie nadaje się na klenia czy jazia. Jak z sygnalizacją brań - czuć w łapie, czy trzeba skupić się na szczytówce? (2014/09/04 11:47)

marek1963


mikado feeling do 13g cena 126 zł powiem szczerze rewelka -- dała też rade szczupakowi 80 cm (2014/09/04 11:56)

prymus171083


Ja posiadam daiwe megaforce jigger spin 280 20g ta seria to wklejki czyli szczytówka odkrywa tutaj role sygnalizatora choć na swoim kijku 3 cm woblerka czuje że pracuje w wodzie. Ja bym poszukał ale nie wklejki parabolika takie moje sługestie. (2014/09/04 15:26)

czaro93


Tak to jest wklejanka. Łowię nią na woblery salmo: tiny, bug 3,5 cm, hornety, bonito 5 cm i jest wszystko w porządku, nie zakłóca pracy woblerów oraz doskonale czuć brania. Szczerze mówiąc też miałem obawy, że na woblery będzie o wiele mniejszy komfort łowienia ale jest na prawdę dobrze i sam jestem pozytywnie zaskoczony. Nie wiem czy może akurat ta seria wklejanek dobrze sobie radzi z woblerami ale mogę z czystym sumieniem polecić. Oczywiście jeśli chodzi o akcję to nie jest to "klusek", zdecydowanie ma akcję typu fast. Pozdrawiam (2014/09/04 17:28)

Spawciu


jesli chodzi o trokera to radzilbym UL wersje bo wydaje sie to byc delikatny kijek a do 12-14g daje rade z bocznym trokiem a czuc przynete dopiero od 3g czyli taki 3-12g z tego UL (2014/09/04 21:32)

89krzysztof


jesli chodzi o trokera to radzilbym UL wersje bo wydaje sie to byc delikatny kijek a do 12-14g daje rade z bocznym trokiem a czuc przynete dopiero od 3g czyli taki 3-12g z tego UL

a ja tam czuję paproszki na 1gramowym jigu. to dziwne ... (2014/09/04 21:50)