Spinning Jaxon-Cantara czy Black Arrow?

/ 16 odpowiedzi
Cześć mam na imię kuba i  jestem początkującym wędkarzem i jak piszę u góry mam duży problem bo nie wiem którą wędkę spinningową wybrać jaxon cantara 2.70m i wagę 264g za 58zł i z wyrzutem 10-40g czy też jaxon black arrow 2.70m z wagą 265g za 59zł i wyrzutem 10-40g proszę pomóżcię mi o i mówię że będę łowił szczupaki
vmaxer


Żadną z nich, kup chłopie sobie coś o mniejszym cw. np 10-30 lub 9-25. Po co Ci taka pała na szczupaki. (2014/12/07 16:56)

nowak125


czyli mówisz że nie będzie widać brań mniejszych ryb ? (2014/12/07 17:56)

vmaxer


Nie wiem jak przenoszą drgania te blanki. Taki kij zastosowałbym do łowienia późną jesienią na duże gumy i tylko do tego. Zacznij od czegoś delikatniejszego, zobaczysz różnicę. Łatwiej Ci będzie prowadzić np gumy. Jaxony w tej cenie są łamliwe. Sezon na szczupaki się kończy poczekaj do wiosny i kup sobie jakiś solidniejszy kijek po szczupaka. (2014/12/07 18:06)

Jakub Woś


wpisz w wyszukiwarce wędka na szczupaka lub konkretne nazwy, po co zakładać setny wątek? (2014/12/07 18:07)

89krzysztof


Już pomijając ten ciężar wyrzutu na chwilę obecną nie wyobrażam sobie łowienia tak ciężkim patykiem (2014/12/07 18:17)

Artur z Ketrzyna


czyli mówisz że nie będzie widać brań mniejszych ryb ?


Ty nie masz widzieć brania, ty masz je wyczuwać, Tak samo jak masz czuć prace przynęty.
Jakich przynęt chcesz używać i jakich kolosów możesz się spodziewać. To Ci odpowie jaka wędkę masz wybrać.
Taki kijek, to pod cięższy kaliber przynęt. Jeśli będziesz łowił na gumy do 10 cm, to śmiało wystarczy ci taki do 30 g. (szczupakowy klasyk)
Ale jak chcesz solidniejsze przynęty używać. To cw oki. Kijków nie znam więc się nie wypowiem.

No i okonie z tego nie za bardzo. (2014/12/07 19:32)

nowak125


dziękuje wszystkim za odpowiedzi (2014/12/07 22:01)

karcio1111


ja sam miałem jaxona i nie polecam ci tej firmy (szajs kompletny)   proponował bym ci dołorzyć trochę  pieniędzy i kupić porządny kijek spiningowy. taki do 30 c.w max . Ja osobiście łowie na kij 5-25 szczupce i zandery  ale na poczatek dla ciebie to taki jak wyżej napisałem  do 30 c.w.  (2014/12/08 18:59)

pakul1206


ja sam miałem jaxona i nie polecam ci tej firmy (szajs kompletny)   proponował bym ci dołorzyć trochę  pieniędzy i kupić porządny kijek spiningowy. taki do 30 c.w max . Ja osobiście łowie na kij 5-25 szczupce i zandery  ale na poczatek dla ciebie to taki jak wyżej napisałem  do 30 c.w. 

Też wcześniej łowiłem prawie tylko na Jaxonie ale wychodzę z tej marki bo jest kiepskaOdkładając 10zł miesięcznie do maja sprawisz sobie na nowy sezon jakąś tańszą węglóweczkęNajlepiej taką do jakiś  25gram  (2014/12/08 21:01)

berthold


ja sam miałem jaxona i nie polecam ci tej firmy (szajs kompletny)   proponował bym ci dołorzyć trochę  pieniędzy i kupić porządny kijek spiningowy. taki do 30 c.w max . Ja osobiście łowie na kij 5-25 szczupce i zandery  ale na poczatek dla ciebie to taki jak wyżej napisałem  do 30 c.w. 




nie szajs tylko tyle dają co ty dajesz skoro wędak za 60 zł to wiadomo że najlepsza nie będzie ale jak dasz np 200 z hakiem i kupisz np jaxon xt-pro to wierz mi nie znajdziesz w tej cenie lepszego odpowiednika , coś za coś , w tej cenie shimano to dopiero bubel wiem coś na ten temat ale kup topową wędkę jaxona i nigdy złego słowa nie powiesz (2014/12/08 21:06)

Zionbel


ja sam miałem jaxona i nie polecam ci tej firmy (szajs kompletny)   proponował bym ci dołorzyć trochę  pieniędzy i kupić porządny kijek spiningowy. taki do 30 c.w max . Ja osobiście łowie na kij 5-25 szczupce i zandery  ale na poczatek dla ciebie to taki jak wyżej napisałem  do 30 c.w. 




nie szajs tylko tyle dają co ty dajesz skoro wędak za 60 zł to wiadomo że najlepsza nie będzie ale jak dasz np 200 z hakiem i kupisz np jaxon xt-pro to wierz mi nie znajdziesz w tej cenie lepszego odpowiednika , coś za coś , w tej cenie shimano to dopiero bubel wiem coś na ten temat ale kup topową wędkę jaxona i nigdy złego słowa nie powiesz


Polać chopowi bo dobrze gada :)!!!!! (2014/12/08 21:17)

karcio1111


Sam dobrze wiem ze wędki za 60 zł to tandeta . ja sam mam takie ,,swoje" przekonanie że jaxon to tandeta. Ale każdy ma swoje zdanie.
(2014/12/08 22:02)

2006steryd


Kup sobie w tej cenie kijek Mistralla, Napewno będzie lepszy :) (2014/12/09 11:16)

pakul1206


ja sam miałem jaxona i nie polecam ci tej firmy (szajs kompletny)   proponował bym ci dołorzyć trochę  pieniędzy i kupić porządny kijek spiningowy. taki do 30 c.w max . Ja osobiście łowie na kij 5-25 szczupce i zandery  ale na poczatek dla ciebie to taki jak wyżej napisałem  do 30 c.w. 




nie szajs tylko tyle dają co ty dajesz skoro wędak za 60 zł to wiadomo że najlepsza nie będzie ale jak dasz np 200 z hakiem i kupisz np jaxon xt-pro to wierz mi nie znajdziesz w tej cenie lepszego odpowiednika , coś za coś , w tej cenie shimano to dopiero bubel wiem coś na ten temat ale kup topową wędkę jaxona i nigdy złego słowa nie powiesz


To jest fakt, dobrze pisze.
(2014/12/09 21:08)

u?ytkownik149822


Żadną z nich, kup chłopie sobie coś o mniejszym cw. np 10-30 lub 9-25. Po co Ci taka pała na szczupaki.



Można szczupaka nawet i na karpiówkę łowić, rzecz jasna najlepiej  nie na "jigi" lecz na błystki wahadłowe,ale można.Spining to przede wszystkim metoda połowu i cała paleta różnych odmian.
Pamiętajmy, że na dużych zbiornikach zaporowych - wędkarze aby dotrzeć do stad dużych okoni czy szczupaków - stosują czasem zestaw z bocznym trokiem , ciężarkiem o masie 50 g i karpiówką w roli wędziska.
Na szczupaki dobre są muchy tubowe na przepływance - jeśli ktoś łowi na wodzie górskiej - sprawdza się to też na troć. Wędki do spinningu, można stosować rozmaite, generalnie do jigów - nikt nie stosuje sztywnego spinningu ,ale raczej wklejankę - dzięki temu szczupak nie obcina ogonków oraz  nie dewastuje  innych przynęt podanych przez wędkarza. (2014/12/14 23:36)

Lechu2000


Posiadam jedną wędkę firmy JAXON Orion 2,70m c.w.10-30. Wędki tej nie ma już niestety na rynku. Do dzisiaj mi służy (czasami) wiec jestem z tego kijka jak najbardziej zadowolony wyholowałem szczupaka 8,5 kg na ten kij i dał rade więc złego słowa na ten produkt nie powiem.
Ale Tobie radzę wybierz coś firmy D.A.M., Dragon lub Mikado (2014/12/22 14:27)