Smaki kulek na wiosenne karpie

/ 6 odpowiedzi
Mam pytanie do  jakie kulki a w zasadzie smaki zastosować na wiosnę ?
u?ytkownik27096


Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie każdy zbiornik rządzi się swoimi prawami i na jednym sprawdzi się truskawka a na drugim krab.  (2015/01/30 13:27)

u?ytkownik26223


Wiadomo że to co sie sprawdza na jednej wodzie ,może się nie sprawdzić na innej.Nie wiem co na"twojej" wodzie sie sprawdza.
Zacznij od dwóch ;Truskawki i jakiegoś "delikatnego" śmierdziuszka np muszli.Moim zdaniem ważniejszy od smaku kulki jest jej skład.Na pewno kulka na wiosnę nie musi  być "bombą" energetyczną (wiadomo że karp nie jest tak aktywny w zimnej wodzie) Na pewno kulka "wiosenna " nie powinna zawierać zbyt wiele tłuszczu/oleju gdyż jak wiadomo tłuszcz w zimnej wodzie szybko tężeje "zamykając" pory kulki co powoduje gorszą "prace" kulki w wodzie.Stosuj raczej mniejsze kulki 10-16 mm.I nęć raczej punktowo w PVA -drobny pelecik,kruszone kulki. (2015/01/30 13:45)

zbynio 33


Może najpierw zadający pytanie napisze, czy chodzi o wczesną wiosnę, czy o czerwiec. Wczesną wiosną miałem dobre efekty na robactwo. Próbowałem na klipsie na włosie i bez niego i efekt był taki sam.... (2015/01/30 14:12)

u?ytkownik130601


Stawiam na robactwo,czwrwony bądź bialy na klipsie nie zawodzi od kilku lat. Możesz też założyć na włos mały pelet i małe kulki 8-14mm. Bedą efekty jak nie popełnisz po drodze żadnych błędów ;) (2015/01/30 15:31)

Bernard51


Wczesną wiosną-zimą (luty-marzec)to najbardziej mnie się sprawdza dwie pinki na haku i kuku pływająca (Czeska) prawie na żyłce, haki używam 10-14 i pletka 0,10 czarna, ciemna. (2015/01/30 17:57)

Robson86


Kilka czerwonych robaków, pęczek nawet 5.. i kuku do nich, ewentualnie jakiś śmierdziuch. najlepsze wyniki na ukopane w ziemi przy łowisku.. sklepowe też działają ale załóż te ukopane nad łowiskiem to poczujesz różnice w ilości brań.. Pozdrawiam. (2015/01/31 11:46)