Skandal!

/ 50 odpowiedzi / 2 zdjęć
gamracik


u mnie w kole na zawodaach dla seniorów juniorzy nie mogą niestety łowić!! (2010/08/31 20:17)

Romuald55


Przenies sie kolego do innego kola....w takim jak to nie warto byc. (2010/09/08 13:01)

bluehornet


Jak dla mnie , to naprawdę dziwne koło ???!!! (2010/11/18 20:52)

mienta


w moim kole juniorzy łowią na zawodach z seniorami (2010/12/09 13:39)

u?ytkownik24522


Powinieneś zebrać kilku w twoim wieku i zawitać do prezesa koła i postawić sprawę jasno że Wy również płacicie składki i coś Wam się od koła należy. ............

Powodzenia.........

(2010/12/12 12:05)

u?ytkownik5269


Niestety ale taka jest prawda każdy mówi ,że nie ma młodych ludzi chętnych do łowienia
to nieprawda kilku moich kolegów też łowi ryby ale nie w PZW. Bo stwierdzili ze to się nie opłaca i tak mało razy są zawody i wolą łowić na stawach swoich i hodowlanych...

Pzdr


- To tylko moje zdanie może ktoś się z tym nie zgodzić ale mówi się trudno. (2010/12/13 20:52)

baloonstyle


Dokłądnie jak kolega wyżej pisze.moi rówieśnicy w większości nie łapią w PZW tylko na hodowlanych bądź ruszaja na dorsza.
Męczy ich np. to że dopłacać trzeba ekstra za Wisłę a jak się tam już pojedzie to w różnych cudach rybackich rwie się zestawy i tylko koszta się powiększają.O kiblu na główkach i brzegu już nie wspomnę bo to az zniechęca do połowów. (2010/12/29 12:24)

uklejka


Szanowni Koledzy to co piszą  młodzi wędkarze woła o pomstę do nieba,
Co to znaczy że niema dla nich miejsca w zawodach, lub niema zawodów dla kadetów i juniorów.
Szanowni prezesi [ celowo piszę z malej litery bo trafia mnie szl....]to jest waszym obowiązkiem,wynikającym ze STATUTU PZW opieka nad młodymi wędkarzami, stworzenia im odpowiednich warunków do nauki wędkowania.
W moim kole Młodzi Wędkarze są bezcenni.
Dla nich utworzona jest Szkółka Wędkarska , łowią na równi z dorosłymi, a nawet lepiej, objęci są opieką na zawodach jak i na indywidualnym łowieniu , są dla nas skarbem.
Jak ich nauczymy łowienia , etyki nad wodą i kultury w stosunku do innych , tak to będzie procentować , ku zadowoleniu wszystkich. (2010/12/29 19:32)

slawomir66


Potwierdzę tylko słowa kolegów, że takie traktowanie młodych wędkarzy to tylko wina zarządu koła. W moim kole liczącym zaledwie 90 osób jest stale zainteresowanych udziałem w zawodach trzech juniorów. Ale nikt im nie zabrania udziału w zawodach. Wrecz przeciwnie sami zaproponowali aby nie robić zawodów dla nich a chcieliby rywalizować z dorosłymi. I co?
Już nie raz złoili du....y starym wyjadaczom i brawo.
Jeśli zajrzycie na mój blog to właśnie dodałem plan imprez młodzieżowych na rok 2011 organizowanych przez radę d/s młodzieży w okręgu Piotrkowskim. (2010/12/29 20:01)

bluehornet


W naszym Kole jest toże samo , juniorzy łowią na zawodach ze starymi i nikomu nie przyszło na myśl tego zmieniać . Jeden z młodych wędkarzy zajął nawet trzecie miejsce w punktacji Grand Prix Koła za rok 2010 ( 6 zawodów ) i złoił d..ę starym wyjadaczom , jak pięknie Ujął to mój Przedmówca . Pozdrowienia , połamania kija . (2010/12/29 21:16)

arekde


W młodości siła i to oczywiste!

Ba! Starsi wędkarze bardzo często służą doświadczeniem i przekazują wiedzę młodszym...

Są oczywiście wyjątki jak stary gbur przegania nad wodą bo mu "gówniarze" przeszkadzają....trzeba tępić takie zachowania i równowaga zostanie zachowana.

A młodzi..cóż....niech zasuwają na nasze emerytury ;-) A w wolnych chwilach relaksują się nad wodą.

(2010/12/29 21:25)

u?ytkownik60849


Mam 15 lat i mam kartę wędkarską łowię na Wilczej woli .Są tam czasami zawody dla osób których płaca 180zł za łowienie(ja 40 zł )i nie ma konkursu dla młodszych .Powinni chociaż mnie zaprosić do starszych !!!!!



Nie tylko u Ciebie kolego. U mnie w kole to samo było. Teraz przynajmniej mogę należeć do "grupy starszych". Zawsze w moim mieście lub w ogóle w na łowiskach na których można łowić z mojego koła nie organizuje się prawie wcale. Powinno być dwa razy do roku: maj i czerwiec. Ja miałem w zeszłym roku w czerwcu. Jednak była powódź i zawody które miały się odbyć to się nie odbyły. :( . Tak to już jest. Pozdrawiam kolegę i życzę nam wszystkim więcej zawodów. :). (2011/02/03 22:10)

Waldi Fish


Mam 15 lat i mam kartę wędkarską łowię na Wilczej woli .Są tam czasami zawody dla osób których płaca 180zł za łowienie(ja 40 zł )i nie ma konkursu dla młodszych .Powinni chociaż mnie zaprosić do starszych !!!!!

No widzisz, starzy wyjadacze obawiają się, że młodsi mogą zgarnąć im nagrody sprzed nosa. (2011/02/12 14:18)

bluehornet


Mam 15 lat i mam kartę wędkarską łowię na Wilczej woli .Są tam czasami zawody dla osób których płaca 180zł za łowienie(ja 40 zł )i nie ma konkursu dla młodszych .Powinni chociaż mnie zaprosić do starszych !!!!!



Nie tylko u Ciebie kolego. U mnie w kole to samo było. Teraz przynajmniej mogę należeć do "grupy starszych". Zawsze w moim mieście lub w ogóle w na łowiskach na których można łowić z mojego koła nie organizuje się prawie wcale. Powinno być dwa razy do roku: maj i czerwiec. Ja miałem w zeszłym roku w czerwcu. Jednak była powódź i zawody które miały się odbyć to się nie odbyły. :( . Tak to już jest. Pozdrawiam kolegę i życzę nam wszystkim więcej zawodów. :).

Pomijając treść zawartą w ww wpisach i porównując poprzedni twój avatar , to na Johna Cenę na nim jednak nie wyglądałeś !!! (2011/02/12 14:28)

u?ytkownik60849


No i co z tego. Kto powiedział, że awatary ustawia się na swoją podobiznę. Uznałem tak, że będzie słusznie. W sezonie zmienie znów na moją podobiznę lecz z większą rybką. Karpiem lub węgorzykiem. Już by był ustawiony. Tylko wtedy, gdy łowiłem duże ryby nie miałem aparatu. Miałem go wtedy gdy złapałem tego bączka 35-centymetrowego. A taka jest prawda, że wiele osób z poza portalu nie zna się na rybach. I nie wie na przykład w jakich wielkościach występuje ten gatunek ryby. Jednak i tak nie było źle. Dużo miało tu osób zdjęcie z płotką 14-centymetrową.  (2011/02/13 17:31)

wrog publiczny


Rzecz jest faktycznie nie do pomyślenia, zawody mają nie tylko znaczenie sportowe, towarzyskie czy w mniejszym stopniu również rekreacyjne. Otóż pośrednio działają na kształcenie etyki wędkarskiej w młodych poprzez chwytanie nawyków łowiąc zgodnie z przepisami obowiązującymi na nich i jak i w wyniku obserwowania i naśladowania starszych i lepszych zawodników. nie filozofuje tutaj tylko pisze co wynika z mojego doświadczenia gdyż sam kiedyś byłem mięsiarzem- mea culpa. (2011/02/19 19:51)

jogo


Mam 15 lat i mam kartę wędkarską łowię na Wilczej woli .Są tam czasami zawody dla osób których płaca 180zł za łowienie(ja 40 zł )i nie ma konkursu dla młodszych .Powinni chociaż mnie zaprosić do starszych !!!!!

 

Mam ten sam problem, ba nawet jestem w tym samym kole co kol.Damian!

Byłem 3 razy na tych zawodach, byłem bo udało mi się, dowiadywałem się o zawodach zawsze pare dni przed nimi od znajomych lub w sklepie wędkarskim.

Jak wspomniałem bylem 3 razy, w tym 2 razy miałem 1 miejsce.

Bardzo bym chciał w tym roku być na tych zawodach(są organizowane 2 razy w roku), gdyż mam już 16 lat i będę już rywalizował z seniorami, ale nie wiem czy ktoś raczy wysłać jakiekolwiek powiadomienia.

(2011/03/05 16:44)

Darunio


Przecież Statut PZW jasno mówi o sporcie wędkarskim. (2011/03/05 23:45)

kazik


Jak widzę to ten temat dalej jest wałkowany . Myślałem że po wyjaśnieniach kolegi ,,jarluk”

sprawa ,,Damiana M” została rozwiązana , a tu widzę że jeszcze są tacy młodzi wędkarze którzy nie mogą sobie poradzić z tym problemem . Cała sprawa prawdopodobnie rozbija się na tym że niektórzy nie mają kontaktu z kołami macierzystymi i tak naprawdę nie wiedza co się w tych kołach dzieje . Otóż wpierw należało by takiemu młodemu wędkarzowi pójść na walne zebranie , któro raz w roku  się odbywa , i głównie organizowane jest dla takich właśnie wędkarzy , a mało kto to robi , co widać we frekwencji na takich zebraniach  . Nie wiem jak opłacają składki młodzi wędkarze , bo przecież nawet podczas opłat można się dowiedzieć co jest zaplanowane , w jakim terminie , i gdzie o tym można się dowiedzieć .

Na koniec brak prawidłowego przepływy informacji i tu ukłon do starszych wędkarzy , aby takie informacje były umieszczane w Internecie . Tu na tym portalu na stronie swojego koła łatwiej jest przeczytać co gdzie i kiedy jest organizowane . Jeżeli taki młody kolega potrafi dać post na forum to i może potrafi zajrzeć na stronę koła i dowiedzieć się o imprezach jakie są organizowane . Starsi koledzy , i Ci co prowadzą strony koła , proszę o umieszczanie ważnych informacji w sprawach działalności koła na stronach kół w Internecie  , w końcu to jeden z najlepszych sposobów przepływu informacji  . Nie wierzę że koła nie organizują zawodów dla młodszych kolegów , a jedynie jest brak odpowiedniego informowania członków koła . Młodsi koledzy - trochę własnej inicjatywy w zasięganiu informacji , a nie czekanie czy ktoś zaproszenie przyśle , bo to raczej nie możliwe i mało praktykowane . (2011/03/06 09:53)

jogo


Jak widzę to ten temat dalej jest wałkowany . Myślałem że po wyjaśnieniach kolegi ,,jarluk”

sprawa ,,Damiana M” została rozwiązana , a tu widzę że jeszcze są tacy młodzi wędkarze którzy nie mogą sobie poradzić z tym problemem . Cała sprawa prawdopodobnie rozbija się na tym że niektórzy nie mają kontaktu z kołami macierzystymi i tak naprawdę nie wiedza co się w tych kołach dzieje . Otóż wpierw należało by takiemu młodemu wędkarzowi pójść na walne zebranie , któro raz w roku  się odbywa , i głównie organizowane jest dla takich właśnie wędkarzy , a mało kto to robi , co widać we frekwencji na takich zebraniach  . Nie wiem jak opłacają składki młodzi wędkarze , bo przecież nawet podczas opłat można się dowiedzieć co jest zaplanowane , w jakim terminie , i gdzie o tym można się dowiedzieć .

Na koniec brak prawidłowego przepływy informacji i tu ukłon do starszych wędkarzy , aby takie informacje były umieszczane w Internecie . Tu na tym portalu na stronie swojego koła łatwiej jest przeczytać co gdzie i kiedy jest organizowane . Jeżeli taki młody kolega potrafi dać post na forum to i może potrafi zajrzeć na stronę koła i dowiedzieć się o imprezach jakie są organizowane . Starsi koledzy , i Ci co prowadzą strony koła , proszę o umieszczanie ważnych informacji w sprawach działalności koła na stronach kół w Internecie  , w końcu to jeden z najlepszych sposobów przepływu informacji  . Nie wierzę że koła nie organizują zawodów dla młodszych kolegów , a jedynie jest brak odpowiedniego informowania członków koła . Młodsi koledzy - trochę własnej inicjatywy w zasięganiu informacji , a nie czekanie czy ktoś zaproszenie przyśle , bo to raczej nie możliwe i mało praktykowane .


 

Zawody są organizowane, lecz nikt o nich nas nie informuje.

Stronę koła na tym portalu załozył kol.Damian, władze koła może nawet o niej nie wiedzą, nie wnikam.

Zawsze przy opłacaniu karty pytam się o zawody i słyszę zawsze odpowiedź:"Będą, ale termin nie jest jeszcze ustalony, będzie wiadomo..."


 

(2011/03/06 10:10)

kazik


A czy kolego zapytałaś się gdzie można dowiedzieć się , kiedy i gdzie będą zawody organizowane .

Powinny być jakieś ogłoszenia np. w sklepie wędkarskim lub  na łowisku  rozwieszone . Należy się zapytać gdzie takich informacje można uzyskać . Jednak najlepiej zawsze w Internecie znaleźć , więc  naciskać na zarząd koła , lub na założyciela strony koła , aby takie coś umieszczał . Takie sprawy najlepiej załatwia się na Walnym Zebraniu  , ale jeżeli się nie chodzi to kto ma takie spraw poruszyć? Można jeszcze teraz rozmawiać z prezesem i próbować rozwiązać sposób informowania swoich członków przez koło , zawsze przecież coś w tej sprawie można i samemu zrobić .  

(2011/03/06 10:33)

jogo


A czy kolego zapytałaś się gdzie można dowiedzieć się , kiedy i gdzie będą zawody organizowane .

Powinny być jakieś ogłoszenia np. w sklepie wędkarskim lub  na łowisku  rozwieszone . Należy się zapytać gdzie takich informacje można uzyskać . Jednak najlepiej zawsze w Internecie znaleźć , więc  naciskać na zarząd koła , lub na założyciela strony koła , aby takie coś umieszczał . Takie sprawy najlepiej załatwia się na Walnym Zebraniu  , ale jeżeli się nie chodzi to kto ma takie spraw poruszyć? Można jeszcze teraz rozmawiać z prezesem i próbować rozwiązać sposób informowania swoich członków przez koło , zawsze przecież coś w tej sprawie można i samemu zrobić .  

 

Takich informacji na pewno w internecie nie ma, szukałem i to wiele razy.

Na tym łowisku nie bywałem zbyt często, gdyż mam do niego prawie 20km, w tym roku podreperuje motor i będę śmigał, o ile jeszcze opłacę licencję na ten zbiornik.

Tak, w sklepie można sie dowiedzieć, gdyż sprzedawca orientuje się co gdzie i jak.

 



(2011/03/06 10:45)

DaViDoSeK


Ja mam 14 lat i normalnie mogę łwić z seniorami (2013/08/18 15:39)