Silnik Osapian 40/45 lbs

/ 15 odpowiedzi / 6 zdjęć
Witam kolegów.
Stoję przed wyborem silnika do łódki. Po przeczytaniu wielu postów na różnych forach wybór padł na Osapiana 40 lub 45 lbs i tu pojawia się pytanie czy ktoś z użytkowników posiada taki silnik ?? jak się sprawia ?? Dodam że chodzi konkretnie o tą firmę (wiem ze mina kota to mina kota ale nie chcę płacić za nazwę tylko za funkcjonalność a poza tym podobno te stare silniki to była potęga a teraz oszczędności na materiale i produkcji nowych silników sprawiają że są bardziej awaryjne ). Łódka nie jest szersza niż 160cm i nie dłuższa niż 5m. Pływać ma to po zbiornikach z wodą stojącą.
Bardzo was proszę o jakieś informacje.
Pozdrawiam serdecznie Tomek.
Pawelski13


Jeżeli zamierzasz do takiej łódki kupić 40-45LBS obawiam się że może być delikatnie za mały. Myślę że dobrym wyborem będzie 55LBS z maksymizerem + grube kable (dostaniesz jakieś 5LBS). Silniki te mają minimum 4 lata gwarancji (przegląd przed upływem 24 miesięcy użytkowania) a nawet 6 oraz 8 lat (dopłata). Trzeba pamiętać aby wychłodzić sterownik przed wyłączeniem (słychać pracujący wentylatorek). Myślę że będziesz z silnika zadowolony. (2013/12/22 16:02)

Mietusik


Witaj!

Mam Osapiana 55lbs. Nabyłem go w tym roku i jestem z niego baaardzo zadowolony.

Z gwarancją jest tak, jak pisze Paweł.

Do Twojej łajby będzie idealny, mniejsze są ok. ale tylko do pontonów :)

Pozdrawiam.

(2013/12/22 18:25)

PiernikTorunski


Dołączę sie do tematu : Polecam Osapiana, ja osobiście nie mam ale plywalem kiedy oddałem silnik Yomoto (zwrot) moja łodzią 3.90 dł , szer 165 110kg + ja 105kg + kolega 75 + sprzęt i aku to jest naprawdę bardzo dobry sprzęt, dobry uciag i fajna prędkość. Kolega ta 55lbs ma do pontonu Kolibri i pływa na wodach stojących ale tez na Wiśle. Mniejszy bedzie za słaby do tej lodzi, będziesz żałował ze nie wzioles większego.
Ps.osobiscie mam MK Traxxis 55lbs po tuningu na 60lbs z maxymizerem z aktywnym chlodzeniem i automatycznie grubsze kable, jest mocniejszy od starszego Maxxum i po tym sezonie jest wszystko Ok,porównywalny z Osapianem tyle ze płacimy za firmę -;) Nie zastanawiaj sie i bierz 55lbs, podziekujesz potem -:)) Pzdr  (2013/12/22 21:01)

Pawnucy12


Witam. Osapian 40lbs podpięty do łódki 4m długości + dwie osoby na niej + sprzęt i aku- razem jakieś 300kg ciągnie bez problemu nawet w największą fale. Silnik służy mi głównie do trolingu i co bardzo zadziwia to jego niski pobór prądu. Na minnkocie znajomego, również 40lbs tej samej łodzi i aku, pływamy zdecydowanie krócej. Pływałem z tym silnikiem ciężką 5 metrową łodzią i tu już było czuć wyraźny brak mocy, wiec jeśli zamierzasz pływać na takich jednostkach to na pewno lepszym wyborem będzie 55lbs. (2013/12/22 23:58)

u?ytkownik32263


Do takiej ciężkiej łódki jednak polecam najmocniejszy 55lbs. Zresztą ja takowy posiadam i jak już mój drogi kumpel Sławek @PiernikToruński pisał używam go też na Wiśle. I daje radę:) Choć nie szczypię się zbytnio.

Generalnie im mocniejszy silnik tym większe bezpieczeństwo bo można szybciej spłynąć z wody a i nadmiar mocy czasem też jest potrzebny do szybkiego przemieszczania się po łowisku. (2013/12/23 01:07)

Tomczo88


Dzięki Panowie za te odpowiedzi... Napewno wyciągnę z tego wnioski i najprawdopodobniej ukierunkuje zakup tego silnika w tej mocniejszej wersji 55lbs ponieważ macie rację zapas mocy jeszcze nikomu nie zaszkodził. Pytałem tylko dla tego iż nie miałem nigdy doczynienia z silnikiem zawsze wiosełka :) Muszę wziąść pod uwagę również fakt że nie posiadam własnej łajby a w rybaczówce raz się trafia mała łódeczka a raz drewniany gigant ala tytanic :) choć przeważnie pływam łódką o wymiarach które podałem w opisie :)
Jeszcze raz wielkie dzięki i Wesołych Świąt :)
Pozdrawiam Tomek (2013/12/23 18:45)

adnikauto


Mam Osapian 55 lbs... jak na zdjeciu... (2013/12/27 15:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adnikauto


Na 5-tym biegu trzymetrowy ponton z obciazeniem 2 osob plus graty osiaga prawie 4 mil/h... (2013/12/27 15:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adnikauto


Plywam nim na ogromnym jeziorze Sebago Lake w Maine w USA... (2013/12/27 15:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adnikauto


Wszystko jest OK ale na srodku jeziora sa bardzo silne prady znoszace w glab jeziora + silny wiatr (glebokosc jeziora do 100 m) nawet 55 lbs jest za malo... i w zwiazku z tym zakupilem 3.3 KM Mercury dwusuwowy... jeszcze nie plywalem na nim ale na nastepny sezon jak znalazl... (2013/12/27 15:36)

adnikauto


W zwiazku z tym, ze na jeziorze Sebago sa bardzo silne prady znoszace w kierunku srodka jeziora (glebokosc to ok. 100 metrow) + silny wiatr nawet 55 lbs czasami nie daje rady- wiec do szybkiego przemieszczania sie zakupilem Mercury 3.3 KM dwusow... jeszcze na nim nie plywalem ale mysle, ze wystraczy na 3 metrowy ponton, dwie osoby plus graty.... (2013/12/27 15:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adnikauto


Wszystko jest OK ale na srodku jeziora sa bardzo silne prady znoszace w glab jeziora + silny wiatr (glebokosc jeziora do 100 m) nawet 55 lbs jest za malo... i w zwiazku z tym zakupilem 3.3 KM Mercury dwusuwowy... jeszcze nie plywalem na nim ale na nastepny sezon jak znalazl...

Wkleil mi sie post ale nie zdjecie wiec "lubudu"... jeszcze raz...
(2013/12/27 15:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

sirbernoldi


Drodzy koledzy szukając informacji na temat silnika Osapian 40 lbs znalazłem ten post.
Chciałbym zakupić taki silnik do pontonu ProScan Marine Kraken 330. Wędkuję wyłącznie na jeziorach. Pytanie czy da się wym sprawnie przemieszczać czy iść w najmocniejszy 55lbs?

Z góry dziękuję (2015/07/14 14:47)

retek


Witam Mam taki sam ponton i do tego silnik neraus 62 lb  i jakoś pływa max 6 kmh wg gps . Biorąc pod uwagę ciężar jednostki to moim zdaniem poszedłbym w mocniejszy. (2015/07/14 15:41)