Shimano Stradic czy Shimano Rarenium

/ 15 odpowiedzi
Witam.. będzie to już mój kolejny wątek co do kołowrotków, leczy tym razem starcie ostateczne. Proszę o rzetelne informacje i z góry dziękuję. 

Spór: .. Shimano Stradic FA (Japan) .. CZY .. Shimano Rarenium CI4 (Malezja).

Słyszałem ,że owe rarenium to "bajka" w kołowrotkach wyższej półki. Mimo ,że z malezji. Natomiast jak to ma się w porównaniu do stradika ?
Marc92


Nikt nic nie wie ? ;x (2011/09/22 21:22)

szogun1


Wez.stradica.szfagier.ma.i.mowi.ze.to.niezniszczalne.kolowrotek.Sam.bym.sobie.go.kupil.ale.dopiero.w.przyszlym.roku (2011/09/22 21:25)

u?ytkownik32263


No tu bym postawił na Rarenium mimo że z Malezji a samego Stradicka cenię dość wysoko. Zresztą komponenty są produkowane w Japonii a kręcioł jest tylko składany przez małe tanie rączki. Tu problemu bym nie robił. Ale wybierzesz co chcesz. Choć ja mając do dyspozycji ok 9 stów w życiu nie kupił bym Shimano lecz Daiwę. Z trochę tańszych za 7 stówek polecam Excelera Z 4000 bo takiego mam-świetny cholernie mocny i wytrzymały kręcioł, a z droższych Caldię lub R'nessę. (2011/09/22 21:56)

tko


Hej, również stoję przed zakupem kołowrotka Shimano. Dziś ogładałem Technium, Biomastera, Twin Powera oraz najnowsze Rarenium CI4.

Co do Stradica, napisano i powiedziano o nim wiele dobrego. Mi natomiast zaprzyjaźniony sprzedawca całkowicie go odradzał, mówiąc że go przerabiał, że jest za kruchy, np na bolenie. Także co człowiek to inna opinia. Dla mnie podwójna korbka i ten biały kolor jest nie do przyjęcia. Wybrałbym Rarenium, pięknie wygląda, zrobiony z nowoczesnego duraluminium, tylko bodajże 200g wagi. No i ładnie kręci.

U mnie problem jest trochę większy bo waham się między 3 modelami:

Biomaster 2500 RA- cena około 570 zl

Twin Power Ci4 2500 RA - cena około 850 zl  ( ten jest chyba najlepszą opcją)

i ostatni Twin Power 2500 FC - cena około 1000 zł

 

(2011/09/22 22:25)

Marc92


No tu bym postawił na Rarenium mimo że z Malezji a samego Stradicka cenię dość wysoko. Zresztą komponenty są produkowane w Japonii a kręcioł jest tylko składany przez małe tanie rączki. Tu problemu bym nie robił. Ale wybierzesz co chcesz. Choć ja mając do dyspozycji ok 9 stów w życiu nie kupił bym Shimano lecz Daiwę. Z trochę tańszych za 7 stówek polecam Excelera Z 4000 bo takiego mam-świetny cholernie mocny i wytrzymały kręcioł, a z droższych Caldię lub R'nessę.



no tak .. ale Daiwa też jest już sporo przereklamowana ;/ .. to nie to co kiedyś :L ..ale rozważę. Każdy ma swoje "widzi mi się" ;p (2011/09/23 01:04)

Marc92


Prosiwszy o dalsze opinionsy , dzięks ;) (2011/09/23 07:42)

szogun1


Kolegpo.Daj.ci.Boze.jezeli.bys.zobaczyl(chodz.to.malo.prawdopodobne)Stradica.gdzies.tak.z.chociaz.2007.r.z.nalepka.na.stopce.made.in.japan.To.sie.nie.zastanawiaj!!!aLE.ZNALEZIENIE.CZEGOS.TAKIEGO.GRANICZY.Z.CUDEMStarsze.shimaniaki.byly.nie.zastapione!
Pozdrawiam (2011/09/23 08:32)

Marc92


A coś na temat Rarenium ?! (2011/09/23 11:23)

maroni26


myślę że stradik JAPAN Będzie lepszy mam jednego twin powera z malesji i coś już w nim rzęzi po 3 miesiącach Shimano w malesji widzę chałe odwala i to nawet w tych drogich katuszkach ,nie wszystkie ale często się buble trafiają
(2011/09/23 12:32)

Chomikus


Stradic bez 2 zdań, mam model 4000 FH i jest nie do zajechania , ale to tylko moje skromne zdanie ... (2011/09/23 12:42)

kaban


Mam od pół roku Twin Power Ci4 2500Ra (Made in Malezja) i myślę,że jeszcze długo u mnie popracuje. (2011/09/23 16:28)

Marc92


No sporo jeszcze świadczy o tym to ,jak się uzytkuje sprzęt ;p .. co koniec sezonu ladna konserwacja i bedzie cacy. Mi pewny sprzedawca powiedział ,że Rarenium CI4 (malezja) jest miód i bajka.. a o stradicu powiedzial cos takiego: że między Japońcem a Malezja różnica jest kosmiczna xd ... Co do modelu FH .. na allegro takich nie ma ;(( Same FC .. albo SFC ;/ Jak innego nie znajdę to kupie Japońca Fc chyba ;x ? (2011/09/23 19:20)

maroni26


Mam od pół roku Twin Power Ci4 2500Ra (Made in Malezja) i myślę,że jeszcze długo u mnie popracuje.

ja nie miałem tyle szczęścia i trafił mi się do d... (2011/09/30 13:31)

JOPEK1971


Jestem użytkownikiem Twin Powera 4000FB produkcji Japońskiej,gumowy uchwyt od korbki się wytarł a maszynka sprawna,Stradica używa mój kumpel który doprowadza mnie do  rozstroju nerwowego używając tego młynka,szumi,skrzypi,nie mogę się skupic łowiąc z nim na łódce,jak nie zmieni kołowrotka to nie wezmę go na łódeczkę  ;-))) (2011/09/30 13:52)