Sandacz w Warcie w Poznianiu

/ 5 odpowiedzi
Witam koledzy. 
Czy macie doświadczenia w połowie tej ryby na Poznańskim odcinku Warty? Chcę zrobić nocną zasiadkę na mętookiego (z gruntu na martwą rybkę) bo na spinning wyniki zawsze miałem raczej słabe, z opadu haczyły się głównie okonie i niewymiarowe szczupaki. 
Jaki odcinek rzeki polecacie i jak ciężki zestaw stosujecie? Gdzie szukać ryby - przy brzegach czy raczej w nurcie? Pozdrawiam
onliest


ja na spining jak łowiłem tyle że to było we wrzesniu i październiku to obławiałem rynny tam mialem najwiecej brań, polecam jako trupka okonia lecz jeśli myślisz ze z gruntu będzie łatwiej niż na spinning to sie przekonasz że jednak nie :D (2014/06/03 13:09)

karwos33


Dziś po pierwszej "próbie" od razu przyznaję Ci rację :) 8 godzin bez brania, a facet obok na spinning wyciągnął 2 sztuki w 30 minut. Następnym razem spędzę czas bardziej aktywnie :) (2014/06/04 19:21)

Oktaw


Ja sandacze łowiłem na duże gumy-białe z główką 10g-brały w nocy tuz przed 24:00. to było 3-4 lata temu. dzisiaj- -może raz złowiłem małego sandacza. Zamiast nich brały za to nieźle bolenie po 60-70cm, na ta samą przynętę. k. godziny 21-22. (2014/07/07 21:53)

Oktaw


Ja sandacze łowiłem na duże gumy-białe z główką 10g-brały w nocy tuz przed 24:00. to było 3-4 lata temu. dzisiaj- -może raz złowiłem małego sandacza. Zamiast nich brały za to nieźle bolenie po 60-70cm, na ta samą przynętę. k. godziny 21-22. (2014/07/07 21:54)

u?ytkownik183650


Na spinning w Luboniu możesz spróbować, kilka sztuk się tam trafiło w zeszłym roku. Ale brały dopiero jak się ściemniało. Raczej nie trzeba ich szukać przy dnie, bo do wierzchu też podchodzą goniąc drobnicę. I w Puszczykówku też jest ładne miejsce, tylko tam już kawałek trzeba pojechać od Poznania.
Pozdrawiam (2014/07/24 21:03)