Sandacz w dużym jeziorze

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak łowić sandacze w dużym jeziorze. Chodzi mi o jezioro Melar (szw.Mälaren) w Szwecji . Szukać ich na płytkiej czy głębokiej wodzie? Poniżej daje zdjęcia łowiska.Zielony kolor- nenufary, liście wodne
żółty kolor- płytsze miejsca
niebieski kolor-głębsze miejsca
Miejsce 1
średnia głębokość- 4,8m
maksymalna głębokość-10m
dno kamieniste
Łowiłem tam kilka razy w tym miesiącu na trupka i nie miałem żadnych brań, także spinning nie przyniósł rezultatów. 
Miejsce 2
średnia głębokość-13m
maksymalna głębokość-63m
dno kamieniste
Próbowałem tam wielokrotnie na trolling i opad ale brały same szczupaki i okonie. Nie mam echosondy więc nie mogę dokładnie określić ukształtowania dna. Zauważyłem, że wiele osób łowi przy bojach. Są dwa kolory zielony i czerwony, gdyby ktoś mógł mi wyjaśnić co one oznaczają byłbym wdzięczny. 
O jakiej porze nastawić się na tego drapieżnika? W dzień na głębokiej wodzie a wieczorem na płytkiej? Jaka jest najlepsza pogoda? Od kilku dni panują upały ponad 30C i nie wiem czy warto wypływać w taką pogodę.
Dodam że oba te miejsca są połączone przepływem, na zdjęciach tego nie widać.
Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.
kwas1423


Nikt się nie wypowie ? (2014/07/27 19:56)

89krzysztof


szukaj rano i wieczorem (przed wschodem, po zachodzie), tam gdzie zbiera się drobnica.
Nikt się nie chce wypowiadać, bo informacji jak łowić sandacze jest w internecie mnóstwo. A czy to co piszą w sieci będzie skuteczne w miejscu w którym łowisz, tego nikt nie powie. Musisz sam spróbować. (2014/07/27 20:49)