Samodzielna kontrola społecznej straży rybackiej

/ 38 odpowiedzi
wojtek7219


dziekuje za wszystkie odpowiedzi,nie spodziewalem sie az tylu ale fajnie ze temat poruszony jest ciekawy.z wpisow wynika jednoznacznie ze straznik ssr nie moze sam dokonywac kontroli!sam osobiscie jestem za kontrolami nad wodami pzw,ale przez osoby uprawnione i zgodnie z przepisami.pozdrawiam normalnych straznikow,a "szeryfom" jak pisza koledzy albo udajacym wlascicieli wod juz wiem co powiem przy prubie kontroli.a moje pytanie wzielo sie z ubieglorocznej kontroli takiegoz "szeryfa" nad zbiornikiem Msciwojow.wiekszosc karpiarzy z Walbrzycha lub okolic pewnie wiedza o kim mowa,bo mieli ta watpliwa przyjemnosc tego "szeryfa" spotkac.a widzi on tylko wykroczenia nad w.w zbiornikiem u osob z Wycha czy Swidnicy.ale "swojaki"z Jawora czy Legnicy moga wszystko,czyli stac autami blizej niz 30 metrow od wody,palic ogniska,plywac nawet przy nim pontonem.a wszystko to w regulaminie lowiska jest zabronione.jeszcze raz dzieki za odpowiedzi,pozdrawiam (2015/04/27 10:51)

wojtek7219


dziekuje za wszystkie odpowiedzi,nie spodziewalem sie az tylu ale fajnie ze temat poruszony jest ciekawy.z wpisow wynika jednoznacznie ze straznik ssr nie moze sam dokonywac kontroli!sam osobiscie jestem za kontrolami nad wodami pzw,ale przez osoby uprawnione i zgodnie z przepisami.pozdrawiam normalnych straznikow,a "szeryfom" jak pisza koledzy albo udajacym wlascicieli wod juz wiem co powiem przy prubie kontroli.a moje pytanie wzielo sie z ubieglorocznej kontroli takiegoz "szeryfa" nad zbiornikiem Msciwojow.wiekszosc karpiarzy z Walbrzycha lub okolic pewnie wiedza o kim mowa,bo mieli ta watpliwa przyjemnosc tego "szeryfa" spotkac.a widzi on tylko wykroczenia nad w.w zbiornikiem u osob z Wycha czy Swidnicy.ale "swojaki"z Jawora czy Legnicy moga wszystko,czyli stac autami blizej niz 30 metrow od wody,palic ogniska,plywac nawet przy nim pontonem.a wszystko to w regulaminie lowiska jest zabronione.jeszcze raz dzieki za odpowiedzi,pozdrawiam (2015/04/27 10:51)

pawelz


Woda Koła woda PZW Strażnik Społeczny zatrudniony jako dozorca.

No to jest tam jako straznik SSR czy jako dozorca ?. Jesli wykonuje czynnosci sluzbowe to jako kto ?.Moze byn nawet Prezydentem Kraju, ale jesli w danej chwili pracuje jako dozorca, to ma wykonywac obowiazki dozorcy.
Zakladam, ze jesli piszesz "zatrudniony" to pobiera jakies wynagrodzenie a skoro tak, to nie ma juz mowy o SSR (2015/04/27 11:14)

Bernard51


Paweł wiadomo żyjemy w Polsce, a zatrudniony jest na umowę o dzieło, więc jako strażnik wykonuje swoje obowiązki, nie koliduje z zatrudnieniem. (2015/04/27 13:15)

Spear


Kolego wojtek7219, jak następnym razem owy "strażnik" spróbuje ci zrobić kontrolę to poproś go o okazanie legitymacji. Spisz sobie jej numer i nazwisko kontrolującego i tyle, na tym koniec. Po powrocie do domu zgłoś sprawę komendantowi SSR, jak nie pomoże to zgłoś do PSR.
Jeżeli to co mówisz jest prawdą, to taka osoba powinna zostać usunięta z szeregów SSR.

Jak już pisałem wcześniej. SSR to nie prywatny folwark jakiegoś "jegomościa".
Taka czarna owca psuje wizerunek całej SSR, a większość strażników robi naprawdę dobrą robotę. (2015/04/27 15:24)