Rzeki Opawa, Opawica i Osobłoga

/ 8 odpowiedzi
Ciekawi mnie jaka jest sytuacja na większych rzekach przepływających przez powiat głubczycki? Czy łowił już ktoś w tym roku na Opawie i jakie efekty?
matis1994


Kilka ładnych płoci,troche kiełbia kleników i jelcy.Woda wysoka była przez cały kwiecień. (2013/05/19 18:23)

Arcymisiek


Byłem ostatnio na kontrolnym wypadzie na rzece Opawie - metoda: przepływanka -  cel: Świnka... Wędkowanie zacząłem na odcinku Boboluszki, jednak brała tylko drobnica: kleniki, jelcyki, płotki i kiełbie. Po dwóch godzinach zmagań z drobnicą, pojechałem na Branice Zamek, tam powtórzył się ten sam  scenariusz . :/ Lipa straszna:/
W przyszłym tygodniu jeszcze raz tam zajadę, może coś się ruszy.
(2015/08/28 18:55)

matis1994


Arcymisiek rzecywiście ze świnką ciężko ostatnio na Opawie.Złapałem około 20 świnek na początku lipca ale niestetu były to ryby do 25 cm max.Domyślam sie że są one efektem zarybienia tak samo jak mnóstwo karasi i karpi.Ostatnimi laty odpuściłem Opawe z wedkowania jednak od tego roku zaczynam znowu tam wedkowac.Wiem że wegorze w tym roku dopisaly oraz zaobserwowałem bardzo duże klenie niestety jest ich mało i ciagle sie przemieszczają ale w okolicach w których łapie klen 50 cm to nic nadzwyczajnego.Arcymisiek możesz polecic jakas godną miejscowke na świnke?Rowniez chce na nie zapolowac z bolonka w rece :D Pozdrawiam (2015/09/01 12:21)

Arcymisiek


Raczej nie mam jakieś stuprocentowej miejscówki którą mógłbym polecić. Szukam tam przeważnie głębszych rynien, kamienistych dołów, wszędzie tam gdzie może zatrzymać się większą ryba. Ogólnie, to łowiłem Świnki od miejscowości Bliszczyce po Dzierżkowice.
Trzeba szukać nowych (rybnych:D)miejsc, bo ta rzeczka zmienia swój charakter z każdym przyborem. Pozdrawiam (2015/09/01 12:49)

matis1994


Arcymisiek jak będziesz na Opawie to daj znać jak tam wyniki.Ja jak bede to też napisze co i jak ;D (2015/09/02 11:20)

matis1994


Witam byłem w piątek na Opawie powyżej tamy w Branicach.Łowiłem w głebokiej rynnie na przepływanke ale niestety same kleniki jelce i kiełbiki,najwiekszy klen miał 25 cm.Brania bardzo częste na kazdym przeplywie było branie niestety sama drobnica.Pozdrawiam (2015/09/05 20:29)

damian-szaniec


Witam,
chciałbym rozpocząć przygodę na Opawie- interesuje mnie miętus i świnka. Czy możecie podać jakieś godne uwagi miejsca gdzie można dojechać samochodem?? Z góry dziękuję. (2017/10/19 00:35)

matis1994


Damian zapraszam na PRIV (2017/10/24 12:54)