Rzeka Wieprz - informacje

/ 558 odpowiedzi / 49 zdjęć
MadmaxM4


wiecie co, gadacie o tych kłusownikach, o tepieniu itp. a teraz spójżcie na to tak, oni tam kłusowali, kłusuja i kłusowac beda, tak jak to czynili ich dziadkowie, ojcowie itp. druga sprawa to watpie by specjalnie tepili ryby na wieprzu bo od tych siatek tak je wyćwiczyli, że watpie by mieli jakies spektakularne wyniki. ryby tez głupie nie sa. co do rybostanu rzeki to jestem przekonany o jego niezłym stanie. ci co wpadaja tam sporadycznie maja nikłe szanse na złapanie czegokolwiek. widziałem gości którzy postawili 20 słownie DWADZIESCIA  wedek we 3. po co reagowac gdy człowiek widzi, że siedza w takim cudnym miejscu w którym o rybach moga zapomniec, lepiej olac i tak juz tam nie wróca, policja i tak tyłka nie ruszy na mokradła. i tak tez było, wyników brak, rzeke przeklinali z przeswiadczeniem o pierwszym i zarazem ostatnim razie. kontrole??? jakie ku..wa kontrole. jaki strażnik czy policjant skusi sie na wedrowanie po mokradłach??? może od strony blizocina, asfalcik blisko to nikt sie nie pobrudzi :) bywam tam czesto, najczesciej na nockach. kontroli nie doswiadczyłęm od 3 lat a bywam na wielu łowiskach, nawet na takim zalewie w lublinie...

a teraz cos logicznego a nie gadka o kłusolach

rzeka wieprz to dla mnie najciekawsze łowisko na jakim bywam, wisła jak dla mnie wymieka, zreszto presja wedkarzy na wisłe jest dużo wieksza. nie raz wyjeżdzałem z nocki nawet bez jednego brania, nie raz skakałem z radości wyciagajac leszcza za leszczem. przeklinałem jak głupi trzymajac w łapach połamana wedke.

miejsce fajne ale raczej dla wytrwałych i niestety moje ulubione miejsca czesto sa zalane jak to w jeziorzanach bywa.

a fotka pochodzi z konca stycznia, betonowej drogi za bardzo nie widac, może w maju w woderach jakos sie przejdzie :D

(2013/02/25 21:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SpinerZbok


Zgadza się kolego MadmaxM4. Tak jak też pisałem wyżej łowię często (a właściwie dawnej łowiłem często) na odcinku od Jeziorzan do Baranowa i kontroli nie widziałem nigdy. Kłusole są, ale jak piszesz nie stanowią oni wielkiego zagrożenia dla tutejszego rybostanu. Wielokrotnie widywałem biegających z sieciami miejscowych, nieraz stawiali po kilkanaście drygawic na jednym starorzeczu!!! A wyniki?? 2-3 szczupaczki i jakiś zagubiony karaś :) Mnogość zalanych krzaczorów, szuwarów i podobnych miejsc sprzyja rozwojowi ryb, które mają się gdzie rozradzać i gdzie bezpiecznie żerować. Wieprz jest fantastycznym łowiskiem, pełnym różnych ryb i pozostanie takim dopóki nie zostanie zniszczony regulacją (co mam nadzieję nigdy nie nastąpi). Żaden kłusol nie przetrzebi rybostanu :)  (2013/02/26 20:01)

MadmaxM4


widzisz SpinerZbok ostatnio panuje jakas moda na walke z wiatrakami, nie mówie, że kłusownictwo trzeba zostawic w spokoju ale jak widze teksty typu "zbiornik przekłusowany, byr brak" to mi sie smiac chce. takie same twierdzenia słyszałem o tej rzece... ciekawe musze przyznac. ale tak jak wspomniałem jednorazowe przypadkowe wypady na ta rzeczke z reguły koncza sie niczym :) sam tego doswiadczyłem. póżniej poswieciłem troche czasu na poznanie jej.

 

a teraz z innej beczki

 

jest marzec czy ktos zagladał w rejon kock - jeziorzany - baranów???

jak ze stanem wody??? po tych roztopach nie spodziewam sie rewelacji... z góry dziekuje za informacje i naprawde zachecam to wymiany pogladów, opinii o tej pieknej rzece :)

(2013/03/03 22:33)

Rafael31


Łowiłem na Wieprzu w tym roku już 3 rzy, 2 razy feeder(pinka, ochotka, czerwony robaczek)  raz mikro spinning, za każdym razem bez brań ale woda jest ładna, nie wysoka, czysta ,aktualnie ze względu na ciężki dojazd łowie w okolicach mostu między Baranowem a Drążgowem. ostatnio chyba 29.02 i jak pisałem Wieprz płynął w korycie, stan wody moze się zmieniać dość szybko wiec jak jest teraz nie wiem, w radiu Lublin dzisiaj mówili że gdzieś tam wylał na pola i w okolice domów.Piszcie jak u Was z braniami na Wieprzupozdro (2013/03/03 23:51)

MadmaxM4


jechałem dzisiaj koło kocka niestety w nocy ale w blasku swiateł było widac jakies rozlewiska i stad ciekawi mnie jak tam sytuacja zważywszy na ciagle trwajace roztopy.

 

(2013/03/03 23:59)

MadmaxM4


rafael31 domniemem że mieszkasz niedaleko baranowa, a takie pytanko, sa tam jakies zbiorniki, jeziorka itp... moga byc tez płatne??? (2013/03/04 08:58)

Rafael31


MadmaxM4, starorzecza przy Wieprzu których jest sporo, niestety często z masą zaczepów i przetrzepane siatami (co nie znaczy że ryb niema, są ale cwane)jesli chodzi o tym stawy na których płaci się za połów, nie znam zbyt wielu ale są bodajże w Sobieszynie, w Baranowie są ale nie wiem jak z łowieniem tam, często łowię w Żyrzynie u p. Walaszka, liny, karasie, płotki, szczupaki i oczywiście karpie (20zł/dzień), w Kośminie staw strażacki, też płatny, chyba można łowić tylko w weekendy i ą tam ponoć ładne ryby. Szczegółów nie znam.pozdro (2013/03/04 23:10)

SpinerZbok


W Sobieszynie na stawach nie można łowić ryb, najbliższy dozwolony do wędkowania to tak zwany "dziki staw" na Brzozowej. Pozwolenia na połów wykupuje się w PGR Sobieszyn. (2013/03/05 11:09)

drapierzca


witam wie ktoś jaki jest stan wody w rzece wieprz w okolicach kocka pozdrawiam (2013/03/05 11:30)

MadmaxM4


o hodowlanych w sobieszynie nawet nie myslałem :) kiedys jechałem na taki zakret w sobieszynie na wieprzu, łądny asfalcik koło stawów, pewnie kojażycie i odrazu wzbudziłem uwage panów pilnujacych :))) ale spokojnie było, miła pogawędka i kupa smiechu.

 

drapieżca- w kocku w normie, dziś jechałem wieprz idzie slicznie w korycie. stan wody oceniam na normalny, nie za wysoko, nie za nisko. jak dla mnie jest ok chodz sam tam nie łowie :) koło tyśmienicy są małe rozlewiska ale jak juz wspomniałem norma.

 

 

(2013/03/05 22:11)

MadmaxM4


propos tych stawów hodowlanych, słyszałem, że jeden za opłata udostepniaja wedkarzom...

ktos potwierdzi plotke???

czasem miewam ochote na takie leniwcze łatwe połowy dla typowego nałowienia sie :)

(2013/03/05 22:21)

drapierzca


dzięki MadmaxM4 bo wybieram się tam nie długo i byłem ciekaw czy da radę dojechać pozdrawiam (2013/03/06 22:58)

SpinerZbok


MadmaxM4 co do stawów to tak jak pisałem wyżej. Udostępniają jeden zbiornik w miejscowości Brzozowa koło Sobieszyna. Stawy znajdujące się tam należą do gospodarstwa Sobieszyn. W kompleksie stawów w samym Sobieszynie nie ma takiej opcji. Staw w miejscowości Brzozowa nazywają "Dziki" co wiąże się z jego charakterem. Przypomina on po części naturalne jeziorko więc nie ma mowy o "nałowieniu się" jak na typowym hodowlańcu udostępnionym dla wędkarzy. "Dziki" jest masakrycznie zarośnięty roślinnością wynurzoną (głównie grążele) oraz podwodną. Z roku na rok roślin coraz więcej. Z 3 stron otoczony jest lasem (i tam wygląda totalnie dziko), jeden brzeg to typowa grobla, sąsiadująca z innym stawem (hodowlanym). Z tej grobli są najlepsze stanowiska (najwięcej czystej, odkrytej wody.). "Dziki" to przede wszystkim masa szczupaków i dużych karpi. Jest tez dużo płoci, wzdręg, karasi i linów oraz innej ryby. Ja kiedyś na czerwonego robala złowiłem nawet raka błotnego :)) (gatunek już bardzo rzadko spotykany w kraju). Pozwolenie wykupuje się w Sobieszynie w budynku dyrekcji PGRu. (2013/03/07 08:46)

MadmaxM4


MadmaxM4 co do stawów to tak jak pisałem wyżej. Udostępniają jeden zbiornik w miejscowości Brzozowa koło Sobieszyna. Stawy znajdujące się tam należą do gospodarstwa Sobieszyn. W kompleksie stawów w samym Sobieszynie nie ma takiej opcji. Staw w miejscowości Brzozowa nazywają "Dziki" co wiąże się z jego charakterem. Przypomina on po części naturalne jeziorko więc nie ma mowy o "nałowieniu się" jak na typowym hodowlańcu udostępnionym dla wędkarzy. "Dziki" jest masakrycznie zarośnięty roślinnością wynurzoną (głównie grążele) oraz podwodną. Z roku na rok roślin coraz więcej. Z 3 stron otoczony jest lasem (i tam wygląda totalnie dziko), jeden brzeg to typowa grobla, sąsiadująca z innym stawem (hodowlanym). Z tej grobli są najlepsze stanowiska (najwięcej czystej, odkrytej wody.). "Dziki" to przede wszystkim masa szczupaków i dużych karpi. Jest tez dużo płoci, wzdręg, karasi i linów oraz innej ryby. Ja kiedyś na czerwonego robala złowiłem nawet raka błotnego :)) (gatunek już bardzo rzadko spotykany w kraju). Pozwolenie wykupuje się w Sobieszynie w budynku dyrekcji PGRu.


 

 

ci powiem, że zacheciłes mnie tym opisem :)

(2013/03/07 09:09)

MadmaxM4


dzięki MadmaxM4 bo wybieram się tam nie długo i byłem ciekaw czy da radę dojechać pozdrawiam


 

akurat w kocku dojazd to pikus :) tam w miare sucho jest nawet przy wyższych stanach wody.

echhh ponoc pogoda ma sie popsuc a miałem nadzieje na weekend...

(2013/03/07 09:23)

SpinerZbok


Dodam jeszcze, że ten staw "Dziki" oficjalnie figuruje jako "staw" a tak naprawdę jest to zalew powstały na rzece Śwince (dopływie Wieprza) stąd też jego charakter jet bardziej zbliżony do naturalnego niż do sztucznego stawu hodowlanego. Od tego stawu Świnka płynąc dalej w kierunku Wieprza jest jeszcze piętrzona 2 razy - w miejscowości Podlodów (tu także można łowić po wniesieniu opłat - niestety w tym miejscu należy do gospodarstwa rybackiego z Kocka i nie wiem gdzie dokładnie się kupuje pozwolenia) oraz w Sobieszynie gdzie można łowić nieoficjalnie (nieoficjalnie bo jak ktoś się tam pojawi z wędką - na lewym brzegu - jest tolerowany przez dyrekcję PGR Sobieszyn jak i pilnujących stawy, natomiast wg informacji z ust strażników rybackich wiem, że łowić tam nie można - trochę to pokrętne, ale tak to funkcjonuje już od wielu lat). (2013/03/07 10:38)

MadmaxM4


spoko taki tam ludzki układ ale jakos żyć z ludzmi trzeba :) (2013/03/07 18:24)

MadmaxM4


i znowu śnieg, a miałem z feedrami juz siedziec !!! (2013/03/09 07:58)

sebo18041975


ja wzialem wczoraj wolne bo myslalem ze zdaze umoczyc kij przed sniegim i pomachalem ale lopata po podworku zeby zona miala jak z garazu wyjechac . porazka (2013/03/09 23:21)

MadmaxM4


to juz raczej ostatnie podrygi wiec specjalnie sie nie martwie. bliżej jak dalej.

za to ciesze sie z normalnego stanu wody na rzekach :)

tylko czekac aż sie nieco ociepli :)

(2013/03/10 10:38)

sebo18041975


bylem dzis popatrzec woda duza ale w korycie zeby tylko ten snieg zszedl lagodnie to za tydzien mozna by cos dzialac. jaroslaw kret obiecal na17 marca 12 stopni .jak mnie oszukal to go pozwe .nie daruje (2013/03/10 23:15)

MadmaxM4


hmmm a przed chwila na tvn mówili  " mróz do niedzieli" :D

w której miejscowośi byłes na tym wieprzu??? jeziorzany mnie interesuje jak tam sytucja

(2013/03/11 07:48)

drapierzca


Witam.W telewizji głoszą że to ostatni tydzień zimy (wiecie o co chodzi) więc już nie wiele nam zostało do wyczekania.Tyle wytrzymaliśmy to kilka dni też da radę.
Ja w przyszły weekend się wybierałem ,ale po tych opadach na dojazd osobówką marne szanse są więc co ja biedny zrobię :-(.Pozdrawiam (2013/03/11 15:40)

Wedkarz60


Witam . Bywam prawie każdego dnia w jeziorzanach :) woda wczesniej ładnie spadła teraz troszke jak by poszła do góry ale nie za wiele . Wędkarzy jeszcze nie widać . Jak by cos sie działo to napisze . (2013/03/11 17:54)

Waldi Fish


Witam . Bywam prawie każdego dnia w jeziorzanach :) woda wczesniej ładnie spadła teraz troszke jak by poszła do góry ale nie za wiele . Wędkarzy jeszcze nie widać . Jak by cos sie działo to napisze .


Czekamy niecierpliwie na informacje dotyczące stanu Wieprza. (2013/03/11 17:57)