Rzeka północna Anglia - wędkowanie

/ 9 odpowiedzi
Witam. Od niedawna mam kilka krokow nad rzeke w jej plywowym odcinku (do ujscia ok 10 km) pn/zach. Anglia. W czerwcu chcialem poprobowac wedkowania - spining, grunt. Nie mam doswiadczenia w wedkowaniu na takim odcinku rzeki. Roznica miedzy przyplywem a odplywem to ok. 2,5 m. Najnizszy poziom rzeki ok. 1,5 m w najglebszych miejscach przy odplywie. Jaka ryba bytuje w tak zmiennych warunkach. Dodam ze rzeka na tym odcinku bardziej przypomina kanal. Czy ktos z kolegow moze podzielic sie swoimi doswiadczeniami.
Pozdrawiam
lucjan8


Jak widze cisza. Po 26 czerwca zaczne praktykowac. Wtedy odpowiem sobie sam a moze innym tez przydadza sie moje doswiadczenia. Pozdro, moze ktos to przeczyta. (2015/05/24 14:55)

grisza-78


Jaka to rzeka? Ribble, Luna, Kent? (2015/05/25 07:49)

lucjan8


Czesc. Chodzi mi o rzeke Dee, Ta ktora plynie we walii i na pograniczu walijsko - angielskim a uchodzi do Morza Irlandzkiego ok 15 km na poludnie od Liverpool (jest jeszcze jedna rzeka Dee na pln). Ale nie jest specjalnie wazne ktora rzeka. Wszystkie w odcinkach przy ujsciowych maja chyba podobne specyficzne warunki, to znaczy bardzo duze dobowe wachania glebokosci i wchodzenie slonej wody. Chce poprobowac spiningu i metod gruntowych.
pozdrawiam  (2015/05/25 12:09)

LeoAmator


Szczerze to próbuj a informacji proponuję szukać na forach angielskich. Wędkarstwo tam jest całkiem dobrze.Tak na szybko znalezione.The estuary supports some important natural fisheries, including Salmon and Trout on their way to and from the freshwater river, as well as sea-fisheries and shell-fisheries, especially Cockles."i tłumacz Google (Ujście obsługuje kilka ważnych naturalnych łowisk, w tym łososia i pstrąga w drodze do iod rzeki słodkowodnych, jak i morskich połowów i Shell, zwłaszcza małże rybołówstwa) (2015/05/25 22:38)

grisza-78


Wiem, która to rzeka Dee. Mieszkałem jakiś czas w Moreton, to bardzo blisko ujścia Dee. Może zrób tak, jak kolega powyżej tłumaczy. Zobacz też forum Lancashire pl ( nazwa być może nie napisana prawidłowo, ale na google znajdziesz ). Przyujściowy odcinek raczej nie powinien należeć do żadnego klubu i raczej połowisz tam bez członkostwa , ale lepiej się upewnić. Sprawdź do kogo należy rzeka ( klub) i postaraj się o licencję, żeby mieć pewność, że łowisz zgodnie z prawem, bo z doświadczenia wiem, że miejscowi patrzą na polskich wędkarzy trochę "spod byka". (2015/05/26 08:54)

lucjan8


Dzieki za sugestie. Zagladalem juz na rozne fora. Z moim nie najlepszym angielskim to jest problematyczne. Google pokracznie tlumaczy szczegolnie potoczny angielski forumowiczow. Sporo anglikow mowi i pisze slangiem, ktory malo ma wspolnego z tym angielskim jaki uczymy sie w Polsce. Natomiast Grisza jezeli mieszkales na wybrzezu moze masz doswiadczenia w wedkarstwie plazowym w tym rejonie. Bardzo chetnie skorzystam z Twoich rad. Wiem ze morze jest wtym rejonie b. plytkie. Czy wogole lowia tam z plarzy? Jakie miejsca bys polecil. Okolice Talacre - Rhyl. Przepisy mam ogarniete. Licencje kupione. Brak tylko praktyki. (2015/05/26 12:32)

SZUWARdragon2


http://www.polishanglers.com                            http://polishanglers.co.uk             Lekcje odrobione! Sprawdz linki!!! (2015/05/27 01:24)

grisza-78


Dzieki za sugestie. Zagladalem juz na rozne fora. Z moim nie najlepszym angielskim to jest problematyczne. Google pokracznie tlumaczy szczegolnie potoczny angielski forumowiczow. Sporo anglikow mowi i pisze slangiem, ktory malo ma wspolnego z tym angielskim jaki uczymy sie w Polsce. Natomiast Grisza jezeli mieszkales na wybrzezu moze masz doswiadczenia w wedkarstwie plazowym w tym rejonie. Bardzo chetnie skorzystam z Twoich rad. Wiem ze morze jest wtym rejonie b. plytkie. Czy wogole lowia tam z plarzy? Jakie miejsca bys polecil. Okolice Talacre - Rhyl. Przepisy mam ogarniete. Licencje kupione. Brak tylko praktyki.

Bardzo mi przykro, ale na morskim wędkarstwie się kompletnie nie znam. Owszem, byłem kilka razy na dorszach, makrelach, ale tylko dlatego, że ktoś mnie długo namawiał. Generalnie tylko spinninguję, szukając głownie pstrągów potokowych, czasem kleni, jazi czy okoni. Sorki, nie pomogę. (2015/05/27 16:37)

lucjan8


Dzieki Grisza za dobre checi :-)
Natomiast kolego Szuwar - jakie to to proste prawda, jeden link i post zaliczony?
Na polishanglers zagladam od kilku miesiecy. Jestem tam zalogowany. Na stronach niewiele sie dzieje. Zakladka o wedkarstwie morskim pusta, kilka wpisow na miesiac, glownie w dziale "przywitaj się".
Nie mniej nie zrazam sie, bede dalej pytal o interesujace mnie sprawy. A jak sam zdobede praktyke to sie podziele wiedza.
Pozdro  (2015/05/31 23:04)