Rzeka Mierzawa-na co tam łowić?

/ 31 odpowiedzi
nidzik


Pokusiłem się i znalazłem wykaz 80 gatunków ryb słodkowodnych występujących w Polsce i ich status; okazuje się, że również pstrąg potokowy jest gatunkiem wprowadzonym,czyli nie rodzimym!żródło; http.//fish.mongabay.com/data/Poland.htm Pozdrawiam (2010/12/10 19:00)

DelTor0


Z tego co slyszalem to rzeczka bardzo przetrzebiona niestety... (2012/01/31 17:56)

Wojciech muszka


Witam wedkujesz na mierzawie?Łowiłem na tej rzece 3 razy i bardzo mi się spodobała mogli byśmy trochę popisać o tej rzece?

Pozdrawiam (2012/03/01 12:08)

DelTor0


Witam wedkujesz na mierzawie?Łowiłem na tej rzece 3 razy i bardzo mi się spodobała mogli byśmy trochę popisać o tej rzece?

Pozdrawiam


Tu znajdziesz najwiecej info o tej rzeczce: http://swietokrzyskiprzewodnikwedkarski.pl/

:)

(2012/03/01 13:17)

rafusj


Witam serdecznie, kilkanaście lat  a nawet kilkadziesiąt lowiłem dość dużo na tej przepięknej malowniczej . Można było złowić (nie wiem jak tam teraz jest) praktycznie większość ryb występujących w polskich rzekach. Bardzo ciekawymi miejscami były okolice młynów wodnych w Boleścicach, Krzcięcicach oraz w Mierzawie (ciekawe czy jeszcze funkcjonują). Piękne pstrągi potokowe, tęczowe a nawet źródlane występujące w górnej części rzki w okolicach Mstyczowa. Bardzo dużo czasu spędzałem nad rzęką ale nigdy nie złowiłem lipienia, czytając forum podobno występują. Być może rzeka była zarybiana w późniejszym okresie (mój opis dotyczy lat 90). Pomarańczowe jazie uciekinierzy ze stawów hodowlanych w Krzelowie były nielada atrakcją. Największego pstrąga jkiego złowiłem na Mierzawie w okolicach m. Przyłęk 68 cm 3.20 kg niezapomniana przygoda. Cytając na forum różne propozycje ochrony pstrąga występującego w tej malowniczej rzecze niektóre trafne inne mniej. Skuteczny sposób jest tylko jeden, łowienie tylko na sztuczną muchę, haki bezzadziorowe i wszystkie ryby wracają do wody!!! Kontrola wędkarzy znacznie ułatwiona. Natomiast kłusownictwo to znacznie złożony problem ale na ten temat nie będę się rospisywał, problem tkwi w nieegzekwowaniu prawa, albo kwalifikacji jako czyn społecznie mało szkodliwy. Pozdrawiam wsystkich wędkarzy łowiących na Mierzawie i mam nadzieję że kiedyś tam jeszce powędkuję... (2012/06/26 11:48)

MARCIN CK


Na rzece mierzawie od tego roku jest odcinek ,,Złów i wypuść "" od mostu drogowe na trasie E-77w miejscowości Mierzawa do mostu drogowego w miejscowości Strzeszkowice. Na tym odcinku obowiązuje łowienie na haczyki i kotwiczki bezzadziowe oraz posiadania i używania podbieraka.W miejscach oznaczonych jako tarliska całkowity zakaz brodzenia .Wymiar pstrąga na rzece Mierzawa obowiązuje 35 cm. (2017/11/11 11:29)