Rzeka Kurówka

/ 5 odpowiedzi
witam, zna ktoś w/w rzekę jest nie duża płynie przez miejscowość Kurów woj Lubelskie chodzi mi o występujące w niej ryby miał ktoś z was przyjemność łowienia nad tą rzeką??
turu


kiepska sprawa nikt jej nie zna ... (2013/12/10 21:48)

zaremb


wg ogólnodostępnych informacji zarybiana szczupakiem, kleniem, jaziem a nawet wylęgiem miętusa. Płoć i okoń zapewne jest. Aczkolwiek nigdy na niej nie wędkowałem. Chyba zmeliorowana na niektórych odcinkach. Zdaje się, że zasila stawy w Przybysławicach i Garbowie, przejeżdżałem w tamtych okolicach, koryto przypominało rów melioracyjny. Ale są i dzikie odcinki, trzeba zrobić rozpoznanie z satelity na geoportalu. Są jeszcze inne takie małe rzeczki, które kuszą na eksplorację ze spinem - Minina, Giełczew.. (2013/12/11 09:50)

turu


dzięki za odp. sprawdziłem  ją , za miejscowością Kurów znalazłem śluzę a za nią rzeka staje się dziką (2013/12/12 12:44)

yamaha6hp


Kolego turu znam dobrze rzekę kurówkę od chrząchowa do ujścia.

Rzeka kilka lat temu została skutecznie zatruta i pozbawiona ryb, trafi się jakiś szczupaczek ale najczęściej mały. Rzeka jest pozostawiona kłusolom a w zarybianie jej też bym do końca nie wierzył. 

(2014/01/17 17:03)

turu


udało mi się kilka okonków złapać , szkoda że nikt nie potrafi zadbać taki syf płynie że bajka ... (2014/01/26 11:28)