Ryby nie chcą brać na Bugu

/ 17 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkarzy :D
Mam taki problem, gdyż po wyrobieniu sobie karty wędkarskiej chciałem spróbować łowić na większej wodzie, chodzi mi o rzekę Bug. Kręci się tam wielu wędkarzy i zawsze coś wyciągają. Dzisiaj byłem już 7 raz z rzędu i nic nie biorą :( pierwszego dnia było jedynie jakieś branie, ale ryba źle złapała a ja niepotrzebnie od razu wciągałem i puściła, po tym nic się nie dzieje, w ogóle przestały brać... Nie wiem czego to wina czy za gorąco, czy przynęt albo sprzętu. Łowię metodą spinningową. Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)
u?ytkownik102837


Napisz na jakim odcinku łowisz albo w jakiej okolicy, ponieważ może być to akurat kompletne bezrybie w co wątpię. Może źle dobierasz przynęty oraz źle je prowadzisz. Napisz prędkość nurtu, itp to ktoś ci może odpowie. (2014/07/28 22:44)

89krzysztof


Aha, wakacje ..
A opłaty zrobiłeś, czy tylko kartę wyrobiłeś ?
A przeczytałeś jakieś tematy na temat spinningu ? (2014/07/28 22:48)

Artur z Ketrzyna


Kolego musisz albo eksperymentować z przynętami; technika prowadzenia, rodzaj głębokość, miejsce itd.
Albo porozmawiać z miejscowymi co mają wyniki... (2014/07/28 22:50)

marcin12922


Łowię na tym odcinku, ryb w tej okolicy jest bardzo dużo, możliwe że źle dobieram przynęty bo zawodowym wędkarzem to ja niestety nie jestem, moglibyście wytłumaczyć ? Ale jak mam Ci określić prędkość nurtu ?  (2014/07/28 23:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marcin12922


Wszystko mam po opłacane, sorry za to net mi muli... (2014/07/28 23:07)

Artur z Ketrzyna


Łowię na tym odcinku, ryb w tej okolicy jest bardzo dużo, możliwe że źle dobieram przynęty bo zawodowym wędkarzem to ja niestety nie jestem, moglibyście wytłumaczyć ? Ale jak mam Ci określić prędkość nurtu ? 

Najprostszym mierzeniem prędkości przepływu wody jest rzucenie nań patyka i miezenie czsu jaki potrzebuje do pokonania danego odcinaka.

Jak by nie było musisz podpatrzeć doświadczonych wędkarzy i z nimi porozmawiać. I to z tymi co tam wędkują, bo oni znają te łowisko i zwyczaje tamtejszych ryb...

Co by ci tu napisać?
Jeśli łowisz np.; na gumy. To są różne techniki, podbijanie, odpad itd.
Ale by badać różne partie wody. To trzeba też zaopatrzyć się w rużego ciężaru główki.

Pamiętaj o jednym.
Z czasem nabierzesz doświadczenia. I nie odrazu ma się dobre wyniki. Wodę trzeba poznać i zwyczaje ryb. (2014/07/29 08:42)

marcin12922


Ok. Dzięki, może po tych poradach będę wiedzieć jak dobierać przynęty. (2014/07/29 21:55)

89krzysztof


Łowię na tym odcinku, ryb w tej okolicy jest bardzo dużo, możliwe że źle dobieram przynęty bo zawodowym wędkarzem to ja niestety nie jestem, moglibyście wytłumaczyć ? Ale jak mam Ci określić prędkość nurtu ? 

Najprostszym mierzeniem prędkości przepływu wody jest rzucenie nań patyka i miezenie czsu jaki potrzebuje do pokonania danego odcinaka.

Rozumiem, że prędkość nurtu wyrażasz w km/h ? Droga = prędkość * czas i te sprawy ..
(2014/07/29 22:45)

bykuuu


Jak ktoś nie ummie łowić to nie chcą hahahah (2014/07/30 19:47)

wedkarz2309


A próbowałeś w te upały łowić na skraju dnia i nocy, a także odwrotnie, tj. nocy i dnia? (2014/08/02 15:44)

jakubpor


1.Proponuje zaprzestać jednostajnego prowadzenia przynęty i zacząć próbować łowić z opadu.
2. Jeśli w jednym miejscu nie bierze przechodzę do drugiego.
3.Jeśli masz żyłkę wymień ją na plecionkę będziesz wszystko lepiej czuł a jak masz miękki kij to tym bardziej ułatwi ci zacięcie.
4.I nie zrażaj się złymi początkami na pierwsza rybę na spinning musiałem czekać 2 lata.
5.Podpytaj miejscowych na co łowią i co bierze.

6.Wyruszaj na ryby wcześnie rano albo pod wieczór.

Ps: podaj czym łowisz? (2014/08/02 19:28)

marcin12922


Wędka: Mikado medium spin 170 cm 5-25g
Kołowrotek: Mistrall magic RD30 GR5.1:1
Żyłka: 5,5kg, 0.18 (2014/08/03 12:32)

jakubpor


WON z żyłeczka i idziemy do wędkarskiego po plecionke. I wymieniamy kij na dłuższy z akcją szczytową ewentualnie pół paraboliczną. (2014/08/03 19:42)