Łowienie na rzece Wełnie, gdzie polecacie?

/ 10 odpowiedzi

  • konto usunięte

Witam wszystkich. Tak jak w temacie, które miejsca na wełnie polecacie? Jakich ryb można się w tych miejscach spodziewać? W najbliższym czasie planuję spróbować swoich sił na odcinku za jeziorem piotrowskim. Co o nim myślicie?

Pozdrawiam.
tomustad


Na odcinku Wełny za mostem który jest przy leśniczówce na Brodach bliżej j.Ławiczno można liczyć na karasia ( Japoniec 0,4-0,6 kg.) i to teraz w kwietniu. (2009/04/26 21:58)

u?ytkownik12206


Dzięki za info :) Ja pare latek temu łapałem własnie przy tej leśniczówce tylko, że w stronę piotrowskiego i ładne leszcze i liny podchodziły :) Teraz planuję powrócić na wełnę i chyba majówke spędzę tam z kijem :) Jeszcze jedno pytanie- jak głęboko tam jest? Duży uciąg? Jaki zestaw stosować? Będę łowił teleskopem. (2009/04/26 22:04)

u?ytkownik12206


Jeszcze jedno pytanie- na wykazie wód ogólnodostępnych widnieje wełna, odcinek nr 9. Gdzie mogę znaleść mapę z zaznaczonymi odcinkami rzek? Czy mogę wogóle łowić w tym miejscu które Pan podał? Czy może ten odcinek należy już do innego koła? (2009/04/27 08:55)

tomustad


http://paluki.tygodnik.pl/content/view/730/347/ to link do opisu rz. Wełny. Jeżeli chodzi o mapę , to posiadam z 1991r PRZEGLĄDOWA MAPA WÓD WĘDKARSKICH wydana przez PZW Zarząd Okręgu w Poznaniu. Jeżeli kolega jest zainteresowany to zapraszam jutro do siedziby Koła o godz 16 ( oddam za darmo ). (2009/04/27 19:37)

u?ytkownik12206


Witam serdecznie :) Wpadnę napewno :) będę w okolicach godziny 16 tak jak Pan napisał. Pozdrawiam. (2009/04/27 20:17)

tomustad


No to jesteśmy umówieni, a może jeszcze uda się kolegę na zawody namówić, które są 1maja na j.Winiary. (2009/04/27 22:13)

u?ytkownik12206


Witam. Niestety z przyczyn odemnie niezależnych (studia) dziś nie bedę mógł odebrać mapy. A co do zawodów to mam już inne plany na piątek, również związane z wędkarstwem ;) A może ta mapa została by w świetlicy koła? Każdy kto by jej potrzebował mógł by przyjść i z niej skorzystać :) (2009/04/28 14:24)

tomustad


Dla wszystkich chętnych do wglądu są mapy jezior między innymi Wierzbiczańskie , Strzyżewskie, Zioło... itp. To wszystko jest na świetlicy naszego Koła, co wtorek można obejrzeć film o tematyce wędkarskiej, no i oczywiście chętnie udzielone będą odpowiedzi na tematy dostępności łowisk, spraw regulaminowych, czy też czysto koleżeńskiej wymiany doświadczeń. Co do majowego wolnego to życzę połamania kija na grubej rybie. (2009/04/28 20:50)

u?ytkownik12206


Witam wszystkich po długim weekendzie :) Tak jak pisałem wcześniej 1 maja spędziłem z kijem nad wełną, odcinek za j. piotrowskim. Efekt to całkiem pokaźna ilość drobnego leszza, takiego do 20 cm, również masa wzdręgi ok 15 cm i rybka z której jestem najbardziej zadowolony czyli płoć 29 cm :) Wypad bardzo przyjemny, pogoda jak i rybki dopisały :) w najbliższą sobotę również jadę na wełne, tym razem w okolice ławiczna zobaczyć za karasiem (miejscowi wędkarze wspominali, że można liczyć na ładnego japońca). Wcześniej jednak muszę tam pojechać i sprawdzić jak wogóle dojechać do ławiczna. Czy jeżeli jadąc przez Brody skręce w prawo ( w kierunku ławiczna) przy moście to dojadę do jeziora? Albo przynajmniej do odcinka wełny na którym występuje już japoniec? (2009/05/04 12:04)

goldberg12


Na wełnie polecam na odcinku za j. Piotrowskim i J. Strzyzewskim. (2011/09/05 13:28)