Rejestr połowu ryb

/ 42 odpowiedzi
Witam, ostatnio będąc na rybach mialem sprzeczke z kolega wedkujacym obok o to ze ryby ktore mialem w siatce powinienem wpisac do rejestru. Ja nie mialem zamiaru ich zabirac. Wszystkie rybki byly objete wymiarem ochronnym i go przekraczaly. Na koniec wrocily do wody lecz kolega mowil ze kazda zlowiona ryba objeta wymiarem ochronnym powinna  znalezc sie w rejestrze i nie wazne czy ja zabieram czy nie. Inni wedkarze przyznali mi racje ze wpisuje te ryby ktore zabieram. Moze ktos to wyjasnic?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Grzesiek75


Kolega miał racje , wszystko pisze w regulaminie. (2014/06/28 09:56)

nordis48


Aha to dobrze ze napisalem tego posta. Bede musial uswiadomic jeszcze paru wedkarzy. (2014/06/28 09:59)

Diablo


Witam, ostatnio będąc na rybach mialem sprzeczke z kolega wedkujacym obok o to ze ryby ktore mialem w siatce powinienem wpisac do rejestru. Ja nie mialem zamiaru ich zabirac. Wszystkie rybki byly objete wymiarem ochronnym i go przekraczaly. Na koniec wrocily do wody lecz kolega mowil ze kazda zlowiona ryba objeta wymiarem ochronnym powinna  znalezc sie w rejestrze i nie wazne czy ja zabieram czy nie. Inni wedkarze przyznali mi racje ze wpisuje te ryby ktore zabieram. Moze ktos to wyjasnic?



co w siacie to w rejestrze. (2014/06/28 10:00)

nordis48


Bylem przekonany swojej racji gdyz bedac kontrolowanym przez panstwowa straz nie mialem wpisanej rybki z siatki do rejestru bayla tylko sama data i pan straznik nie zwrocil mi uwagi (2014/06/28 10:03)

Diablo


Bylem przekonany swojej racji gdyz bedac kontrolowanym przez panstwowa straz nie mialem wpisanej rybki z siatki do rejestru bayla tylko sama data i pan straznik nie zwrocil mi uwagi


co okręg to inna polityka. Zapewne w rejestrze masz napisane co i jak. (2014/06/28 10:14)

Haryyy5


Przepraszam ale mogę wiedzieć skąd wzięliście te rewelacje ? Nie mam pod ręką swojego rejestru ale :

http://wedka.twoje-miasto.pl/img/art/2012/11/17g.jpg
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/cms/szablony/10315/pliki/rejestr_2.pdf

Wpisujemy tylko ryby które zabieramy z łowiska !

Poza tym wagę i ilość ryb można wypełnić w domu po zakończeniu łowienia także już samo to przeczy waszym tezom o wypisywaniu tego co w siatce. Poza tym jak to sobie wyobrażacie ? mam wpisać każdą rybę którą złapię ? potem jak złowię następna to skreślić i wpisać od nowa i tak przy każdej kolejnej rybie ?

Panowie nie wprowadzajcie w błąd.
(2014/06/28 10:25)

sebaworoch


Ryba w siatce musi być wpisana do rejestru a w domu możemy uzupełnić tylko wagę. Poza tym ryba nie przeznaczona do zabrania nie ma prawa trafić do siatki. Tak jest na śląsku i bardzo dobrze. (2014/06/28 10:31)

nordis48


Naleze do okregu zamojskiego w rejestrze napisane jest '' zlowione ryby przeznaczone do zabrania bez wzgledu na gatunek nalezy natychmiast wpisac do rejestru, wypelniajac przeznaczone do tego rubryki. W przypadku ryb objetych wymiarem ochronnym nalezy dokonac wpisu dla kazdej ryby w osdzielnej rubryce podajac dlugosc ryby w cm i jezeli jest taka mozliwosc to rowniez wage. W przypadku ryb nie objetych wymiarem wpisujemy pierwsze zabierane ryby, wymieniajac gatunek ryby a po zakonczeniu polowu ostateczna ich liczbe. I tyle jest o zabieranych rybach. Nie da sie tego inaczej zinterpretowac. Moim zdaniem wpisujemy te ryby ktore zabieramy. jak mialbym wpisywac kazda ktora mam w siadce to nie nadazyl bym latac po nowy rejestr. (2014/06/28 10:35)

nordis48


Niedlugo trzeba bedzie z ksiegowa jezdzic na ryby (2014/06/28 10:37)

nordis48


W moim okregu jest tak jak mowi harry. A widze nad woda ze ilu jest wedkarzy tyle przepisow. (2014/06/28 10:41)

Haryyy5


Byłem przekonany że są takie same zasady i wzory rejestrów na całą Polskę. Ale skoro co okręg to inne zasady to nie będę się w takim razie sprzeczał. U mnie jest tak jak napisałem. Wpisuję tylko ryby które zabieram z łowiska.

P.S. Ja akurat nie mam tego problemu bo nawet nie zabieram siatki. Zdjęcie i z powrotem do wody, czego wszystkim życzę dla pozbycia się kłopotu. Jak uwalniać rybę to najlepiej zaraz po złowieniu. Trzymanie ryb kilka godzin w małej siatce raczej nie poprawia ich kondycji i zmniejsza szanse na przeżycie. Ale to już temat na odrębną dyskusję. (2014/06/28 11:00)

nordis48


Nie zawsze trzymam ryby w siatce ale mi sie to zdarza. Czesto z kolegami organizujemy sobie zawody i wtedy je prezechowujemy. (2014/06/28 11:07)

darek-salamon


Od razu wpisujemy date polowu i miejsce.Ryb zlowionych i przetrzymywanych w siatce nie wpisujemy do rejestru  jedną po drugiej .Np?. Łapiemy 10 ryb i okresowo przebywaja w siatce i nie wiemy czy je wypuscimy czy zabierzemy ,mamy czas do zakonczenia wedkowania.Co nalezy? Niezwlocznie wpisać ryby zabierane do rejestru  po zakonczeniu wedkowania  UWAGA !!! Na łowisku.Nie w domu .Jezeli straznik was przylapie i skontroluje jak pakujecie wszystko do samochodu  a nie wpisaliscie w rejestrze grozi mandat.Dleczego nie wpisujemy ryb wypuszczanych? Bo rejestr jest po to ze wiem( ten co zarybia) na koniec roku sprawdzajac rejestr i  widzę  w rejestrze czym zarybić, np,zarybilem  wczesniej staw 1000 szt ryby takiej i takiej i wylapaliscie tyle i tyle .Bedziecie wypuszczac i wpisywać  ryby ,bede widzial ze ryb mi ubywa w stawie a faktycznie jest tyle samo co było.To okregi  jak nakazują wpisywanie wypuszczanych ryb to albo jakis glupek tak nakazał co nie zna się na istocie rejestru i celowosci jego prowadzenia.Na ewidencjonowaniu i zarybianiu juz wcale sie nie zna.Dzwonilem do PSR w Piotrkowie trybunalskim i Komendant na 100% zapewnił mnie ze ryb w siatce a  potem wypuszczanych nie wpisujemy do rejestru i PSR w calej polsce stosuje takie samo prawo polowowe dotyczace rejestrow.( chyba ze w siatce  sa chronione gatunki nie maja wymiaru lub mają okres ochronny) Jezeli wpisujemy ryby wypuszczane to o kant dupy potluc mozna rejestr.Bo zarybię nie potrzebnie staw iloscią ryb co dalej  faktycznie plywa /po co?nordis 48 masz 100% racji  straznik nic CI nie zrobi..Diablo nie mąc ....jem wody .RYB W SIATCE NIE MUSIMY WPISYWAC WYPUSZCZANYCH!!! PO ZAKONCZENIU WEDKOWANIA I ZABIERANYCH JUŻ NIEZWLOCZNIE TAK!!! (2014/06/28 12:41)

darek-salamon


.( chyba ze w siatce  sa chronione gatunki nie maja wymiaru lub mają okres ochronny)

Oczywiscie to zabronione i z kopyta jest mandat. (2014/06/28 12:49)

Diablo


Od razu wpisujemy date polowu i miejsce.Ryb zlowionych i przetrzymywanych w siatce nie wpisujemy do rejestru  jedną po drugiej .Np?. Łapiemy 10 ryb i okresowo przebywaja w siatce i nie wiemy czy je wypuscimy czy zabierzemy ,mamy czas do zakonczenia wedkowania.Co nalezy? Niezwlocznie wpisać ryby zabierane do rejestru  po zakonczeniu wedkowania  UWAGA !!! Na łowisku.Nie w domu .Jezeli straznik was przylapie i skontroluje jak pakujecie wszystko do samochodu  a nie wpisaliscie w rejestrze grozi mandat.Dleczego nie wpisujemy ryb wypuszczanych? Bo rejestr jest po to ze wiem( ten co zarybia) na koniec roku sprawdzajac rejestr i  widzę  w rejestrze czym zarybić, np,zarybilem  wczesniej staw 1000 szt ryby takiej i takiej i wylapaliscie tyle i tyle .Bedziecie wypuszczac i wpisywać  ryby ,bede widzial ze ryb mi ubywa w stawie a faktycznie jest tyle samo co było.To okregi  jak nakazują wpisywanie wypuszczanych ryb to albo jakis glupek tak nakazał co nie zna się na istocie rejestru i celowosci jego prowadzenia.Na ewidencjonowaniu i zarybianiu juz wcale sie nie zna.Dzwonilem do PSR w Piotrkowie trybunalskim i Komendant na 100% zapewnił mnie ze ryb w siatce a  potem wypuszczanych nie wpisujemy do rejestru i PSR w calej polsce stosuje takie samo prawo polowowe dotyczace rejestrow.( chyba ze w siatce  sa chronione gatunki nie maja wymiaru lub mają okres ochronny) Jezeli wpisujemy ryby wypuszczane to o kant dupy potluc mozna rejestr.Bo zarybię nie potrzebnie staw iloscią ryb co dalej  faktycznie plywa /po co?nordis 48 masz 100% racji  straznik nic CI nie zrobi..Diablo nie mąc ....jem wody .RYB W SIATCE NIE MUSIMY WPISYWAC WYPUSZCZANYCH!!! PO ZAKONCZENIU WEDKOWANIA I ZABIERANYCH JUŻ NIEZWLOCZNIE TAK!!!



Możesz se klepać w klawiature ile chcesz możesz nawet setki wędkarzy przekonać do swojej teorii. Po kontroli pięknie Ci podziękują. U mnie Strażnik sprawdza siatke a potem rejestr i porównuje czy wszystkie ryby są wpisane.  Ryba w siatce równa się ryba przeznaczona do zabrania. Żaden człowiek o zdrowych zmysłach nie katuje rybek bez powodu w siatce żeby później je wypuszczać. Jeśli ma w tym jakiś cel np robi sobie zawody czy chce zrobić fotkę z całym połowem to musi wpisać ryby, oczywiście nie musi ich zabierać a może później wypuścić.  W dodatku trzymane ryby w siatkach do fotki czy na prywatne zawody to zazwyczaj takie które nie mają limitów ilościowych ( sztukowych) tylko wagowe. Takich nie wpisujesz co sztuke ale wagę na koniec łowienia. Nie trzymasz przecież w siatce dla fotki 20 szczupaków. Myślisz że po co jest zapis że w siatce nie może być więcej ryb niż zezwala na to limit ilościowy? Gdyby Twoja teoria była prawdziwa to przecież mógłbyś trzymać więcej niż zezwala limit bo jak nie wpisałeś to przecież wypuszczasz. W dodatku kontrole były by bezsensowne - po co sprawdzać wędkarzom na łowiskach rejestry skoro najważniejszy jest moment kiedy wędkarz pakuje się do samochodu?

Co do Twojej teorii o potrzebie rejestrów. O kant dupy potłuc. Czym i jak zarybiać powinno się decydować na podstawie odłowów kontrolowanych prowadzonych przez ichtiologa. Jest sobie jeziorko ze skarłowaciałym linem. Z rejestrów wynika e wyłowiono z niego 1000 sztuk lina. To według Ciebie i Twojego rejestru trzeba zarybić tam linem? Nie! Pod nadzorem ichtiologa trzeba przeciągnąć tam siaty albo walnąć prądem. Ichtiolog patrzy w połowy i widzi same liny i stwierdza że trzeba zarybić linem tak jak wynika to z rejestrów czy pójdzie po rozum do głowy i zarybią drapieżnikiem? (2014/06/28 13:22)

nordis48


Takiej odpowiedzi oczekiwalem jasniej sie juz nie da to samo mozna wywnioskowac z rejestru. To juz jest sprawa indywidualna czy ktos trzyma ryby w siatce czy je wypuszcza. Dzieki Darek za fachowe opowidz :) (2014/06/28 13:26)

nordis48


Diablo wydaje mi sie ze kazdy okerg rzadzi sie swoimi prawami to ze jest tak u Ciebie to nie znaczy ze wszedzie ma tak byc. A rejestry sa po to zeby wiedziec i le i jakiej ryby ubylo ze zbiornika. Zazwyczaj lowie na dwoch zalewach niedaleko mojej miejscowosci i nie slyszalem zeby kiedykolwiek odlawiano ryby po to zeby sprawdzic rybostan. Rejestr widocznie sie sprawdza i nie mozna tam narzekac na to ze zbiornik jest zdominowany jakims gatukiem ryb. (2014/06/28 13:44)

Diablo


Diablo wydaje mi sie ze kazdy okerg rzadzi sie swoimi prawami to ze jest tak u Ciebie to nie znaczy ze wszedzie ma tak byc. A rejestry sa po to zeby wiedziec i le i jakiej ryby ubylo ze zbiornika. Zazwyczaj lowie na dwoch zalewach niedaleko mojej miejscowosci i nie slyszalem zeby kiedykolwiek odlawiano ryby po to zeby sprawdzic rybostan. Rejestr widocznie sie sprawdza i nie mozna tam narzekac na to ze zbiornik jest zdominowany jakims gatukiem ryb.

Łowię i łowiłem na różnych zbiornikach. Trafisz na jezioro wytrzebione przez rybaków. Przesiedzisz tam kilka dni i złowisz parę drobnych krąpi. Przez cały rok niewiele wędkarzy się tam pojawia bo woda bez ryb. BRak wpisów w rejestrach, czyli wedle rejestru nie trzeba zarybiać bo ludzie nie wyłowili? Nie ! to właśnie ten zbiornik należałoby zarybić. Na jeziorku blisko mnie jest mnóstwo niedużego karpia. Idziesz tam na spławik i nie ma szans żebyś złowił coś innego niż karpia. Wędkarze w rejestry wpisują setki karpi. To znaczy że skoro tyle karpia ubyło to trzeba puscić karpie? Ano nie! karpia tam w bród a co z tymi co chcieliby na lina czy karasia się zastawić? Takie przykłady można mnożyć w nieskończoność. (2014/06/28 13:54)

darek-salamon


Ja pisze jakie jest faktyczne prawo .A kazdy porzadny i szanujący takie prawo wedkarz wie jakie sa limity polowowe dobowe.Ze jezeli pisze 2 szt karpia dziennie nie ma w siatce 10 ciu szt .Jezeli leszcza jest limit 5 kg nie ma w siatce 10 kg.O ihtiologach i odłowach to nie ten temat 20-cia szczupakow w siatce kto madry tyle trzyma? Ty sam znasz limity??? wątpie buch-chaaaa -chaaaa.Jaki straznik czlowieku ?????? Tylko sprawdza ryby czy maja wymiar i jakie masz w siatce i ile , nie czy wpisane .Powiem tak nie wprowadzaj ludzi w bład.Komendant PSR jest glupi Twoim zadniem gratulacjeU ciebie sprawdza straznik z SSR-u chyba tak nie douczony jak widać TY kolego.A mnie z PSR-u i wiem co mogę.Wpisywanie ryb wypuszczanych ubawiłeś nas wszystkich ,wpisuję a potem wypuszczam i w rejestrze skreslam i mażę wszystko,ale jaja dobre:-) Ktoś lapie w jeden dzień 100 malych ryb wypuszcza i wpisuje . Z kad czerpiesz wiedzę bo to ciekawe.Z internetu??Bo ja z realu Amen. (2014/06/28 14:06)

darek-salamon


To Twoj okreg jest chyba przez rybakow informowany ile czego wylowili .Idz na zebranie i powiedz im zeby zarybili tym czy tamtym Zbierz podpisy wedkarzy monituj.Kase biora niech Ci zarybia te twoje zbiorniki.Sam stukasz bzdury w klawiature a nie dzialasz gdzie potrzeba. (2014/06/28 14:15)

ghostriderbmw


Co okręg to inny regulamin. Osobiście wszystkie ryby wypuszczam, ale łowiąc z gruntu czasami złapane ryby przechowuje w siatce do czasu zakończenia łowienia z zachowaniem wymiarów ochronnych i nic do rejestru nie wpisuje, bo nic nie zabieram. W instrukcji wypełniania rejestru okręgu gdańskiego wyraźnie jest napisane:


a) Rubryki "Data" i "Numer łowiska" wypełniamy przed rozpoczęciem wędkowania.
b) Wszystkie pozostałe dane, wypełniamy w trakcie lub po zakończeniu wędkowania. (2014/06/28 14:24)

Diablo


Ja pisze jakie jest faktyczne prawo .A kazdy porzadny i szanujący takie prawo wedkarz wie jakie sa limity polowowe dobowe.Ze jezeli pisze 2 szt karpia dziennie nie ma w siatce 10 ciu szt .Jezeli leszcza jest limit 5 kg nie ma w siatce 10 kg.O ihtiologach i odłowach to nie ten temat 20-cia szczupakow w siatce kto madry tyle trzyma? Ty sam znasz limity??? wątpie buch-chaaaa -chaaaa.Jaki straznik czlowieku ?????? Tylko sprawdza ryby czy maja wymiar i jakie masz w siatce i ile , nie czy wpisane .Powiem tak nie wprowadzaj ludzi w bład.Komendant PSR jest glupi Twoim zadniem gratulacjeU ciebie sprawdza straznik z SSR-u chyba tak nie douczony jak widać TY kolego.A mnie z PSR-u i wiem co mogę.Wpisywanie ryb wypuszczanych ubawiłeś nas wszystkich ,wpisuję a potem wypuszczam i w rejestrze skreslam i mażę wszystko,ale jaja dobre:-) Ktoś lapie w jeden dzień 100 malych ryb wypuszcza i wpisuje . Z kad czerpiesz wiedzę bo to ciekawe.Z internetu??Bo ja z realu Amen.



Łowię w kilku okręgach i mam różne rejestry tu zacytuję dwa z nich:

ZASADY REJESTRACJI:
1.
Rejestr obowiązuje wszystkich członków PZW wędkujących
w wodach użytkowanych przez
Okręg Tarnobrzeg i jest
integralną częścią ZEZWOLENIA.
2.
Rejestracją
obejmuje się wszystkie gatunki ryb
występujące w wodach użytkowanych przez Okręg.
3.
Po przybyciu na łowisko, przed rozpoczęciem łowienia,
należy wpisać do rejestru: datę, godzinę rozpoczęcia
łowienia
,
nazwę rzeki lub zbiornika wodnego i miejsce
łowienia (miejscowość) wg INSTRUKCJI oznaczania łowisk
i gatunków ryb.
4.
Złowione i przeznaczone do zabrania ryby, limitowane w
sztukach, należy wpisać w odpowiednie rubryki,
bezpośrednio po ich złowieniu. Pozostałe po zakończeniu
łowienia (zgodnie z limitem wagowym)
,
dot, również krąpia, karasia srebrzystego i leszcza






INSTRUKCJA DO „REJESTRU POŁOWU RYB

  1. (2014/06/28 14:27)

ghostriderbmw


I dlatego mówię, że co okręg to inny regulamin. Każdy musi znać regulamin swojego okręgu i jest zobowiązany do jego przestrzegania. Dlatego nikt nie powinien mieć problemów z wypełnieniem owego rejestru gdzie wszystko jest jasno napisane. (2014/06/28 14:33)

darek-salamon


PSR swoje a okreg swoje.Liczy sie co mowi PSR ryb nie musimy wpisywać od razu jedna po drugiej i to ryb przeznaczonych do zabrania.Jest to w Twoim okręgu pusty suchy zapis.Masz brudne rece, leje deszcz itd nie bedziesz wypisywał rejestru i go swinil i brudził potem stwierdzisz ze ryby jednak wypuszczasz i co??? Rejestr pobazgrany oddajesz? Lub zapisany pierwotnie ze ryby niby wzioleś zapisane, jak je wypusciles. To logiczene ze Twoj okreg robi sobie sam smietnik w rejestrach polowowych bo tam bedzie groch z kapustą.Zadzwon do PSR i sie zapytaj.Komendant stwierdzil ze mozesz na spokojnie wpisać zabrane ryby po skonczonym wedkowaniu oby na lowisku.Proszę Państwa Diablo udowadnia nam jacy glupcy siedzą i uchwalają idiotyczne przepisy w PZW. (2014/06/28 14:51)