Zanęty zawodnicze Sensas.

/ 24 odpowiedzi

Witam wszystkich, wybieram się niedługo potrenować przed zawodami. Moja prośba do was dotyczy zanęty, planuję trenować na tej zanęcie co będę używał na zawodach. Ryba na jaką się nastawiam to leszcz, płoć (lecz występuje też tam również karp, karaś, okoń w duże ilości). Łowisko na którym odbędą się zawody to średniej wielkości zbiornik, dno łowiska jest troszkę pokryte roślinnością. Głebokość zbiornika to ok 3,5-5m. 

Zawody są 1 kwietnia, wyniki wagowe przeważnie na tym zbiorniku są w granicach 3-4kg. Najczęstszą zdobyczą są płocie, okonie, leszcze. Dodam, że w zawodach chciałbym powalczyć o 1-wsze miejsce.  

Proszę o porady. 

tochu9702


Chodzi Ci o typ, rodzaj czy konkretne propozycje zanęt,a może ich przygotowanie czy sposób nęcenia bo się napisałeś... a nie mogę cię zrozumieć.Nie zapomnij o takich szczegółach jak napowietrzanie zanęty. (2011/03/08 17:55)

fishandrew


Chodzi mi o propozycje gotowej zanęty, najlepiej jak wypróbowana :). 

(2011/03/08 18:03)

mienta


wypróbuj sensasa gross gardons płoć za nią szaleje  (2011/03/08 18:17)

fishandrew


Kolego Michale, a coś konkretnego mógłbyś mi skomponować? Jakąś gotową mieszanke - byłbym wdzięczny (2011/03/08 18:20)

mienta


1,5kg sensas gardons 3000

1kg sensas gross gardons 3000

400g konopie prażone 

100g epiceine

250g biszkopt

do tego aromat sensas aromix vanilia 

0,5l pinka

ziemia bełchatowska 3kg+jokers 0,5l+konopie ziarno gotowane 

 przepis znalazłem kiedys w sieci i sprawdzałem go na zawodach kilkanaście razy 

(2011/03/08 18:41)

tytusik


Ja proponowałbym Ci kolego wypróbować jedna z receptur zawodniczych trapera... moim zdaniem powinno dać rade. POZDRAWIAM (2011/03/08 18:58)

fishandrew


Ja proponowałbym Ci kolego wypróbować jedna z receptur zawodniczych trapera... moim zdaniem powinno dać rade. POZDRAWIAM


a skąd ją wezme ;>?   



@ Nadal jestem otwarty na propozycje !! :)

(2011/03/08 19:07)

gienio


Same chęci nie wystarczą. Ale trening czyni mistrza. Więc najpierw startując w zawodach: podglądaj, czytaj, wyciągaj wnioski. Nie zrażaj się porażkami. Wedkarstwo sportowe to bardzo trudna dziedzina. Jak mi się wydaje, zgodnie z nowymi przepisami jak nie masz 4,5 siatki na ryby, nie możesz startować. Sama zanęta, nawet cudowna, nie wygrywa!. Powodzenia!. (2011/03/08 19:08)

mienta


siatki długości 4,5 metra bedą obowiązkowe dopiero w 2012 (2011/03/08 19:18)

ATeam


1,5kg sensas gardons 3000

1kg sensas gross gardons 3000

400g konopie prażone 

100g epiceine

250g biszkopt

do tego aromat sensas aromix vanilia 

0,5l pinka

ziemia bełchatowska 3kg+jokers 0,5l+konopie ziarno gotowane 

 przepis znalazłem kiedys w sieci i sprawdzałem go na zawodach kilkanaście razy 


Przepis bardzo dobry - również polecam. Na treningu zamiast aromix vanilia pokombinowałbym z gardonix noire sensasa - często na podobnej mieszance wiosną miałem oprócz ładnych płoci bonusy w postaci linów i grubych złotych karasi. Powodzenia. (2011/03/08 19:37)

fishandrew


A powiedz mi kolego Michale/Arturze jeszcze, przygotowanie takiej zanęty wiąże się z jakim kosztem :)?

(2011/03/08 19:59)

mienta


koszt w zależności od cen towaru u mnie wacha się między 100 a 130zł  (2011/03/08 20:15)

fishandrew


Dzięki kolego za info - czekam jeszcze na inne propozycje :) (2011/03/08 21:09)

TADEK1


Kolego Ja zaproponował bym Gold Pro Bream .Ja sięjeszcze na niej nie zawiodłem, wchodzi w nią każda rybka (2011/03/08 22:09)

TADEK1


Jeśli interesuje Cię receptura zapraszam jutro w godzinach wieczornych (2011/03/08 22:20)

tomasz09195


Kolego sama zaneta to nie wszystko mi  od 3 lat zanete miesza nasz miszcz kola na poczatku zajmowalem miejsce w 3 dziesiatce po 3 latach treningu jestem w pierwszej 10 naszego kola

(2011/03/08 22:41)

Romuald55


Dzisiejszy Sensas już nie jest tym,który był parę lat temu.Ja ostatnie dwa lata stosowałem zawodniczą Milewskiego albo Lorenca z dobrym skutkiem.wziąłbym po kilogramie płociowej i leszczowej zanęty.Do tego 2kg gliny wiążącej i 2kg gliny rozpraszającej.Przetrzyj przez sito oddzielnie zanętę nawilżoną i glinę. Po zmieszaniu przetrzyj jeszcze raz.Na początku kwietnia dodałbym tylko atraktor ochotkowy w proszku bądż w dipie.Jeśli w dipie to rozpuść z wodą do nawilżania zanęty.Dodawanie dodatków prażonych oleistych na wiosnę moim zdaniem pogarsza skuteczność zanęty zwłaszcza jeśli są leszcze.Jokersa wypłucz w czystej wodzie a następnie wyłóż na kilkadziesiąt minut na sicie o oczkach ok 3mm zanurzonym w wodzie na ok 2cm.Jak nie masz specjalnego to możesz ożyć kuchennego cedzaka.Martwa ochotka i różne pływające elementy zostaną na sicie. Odrzuć to.Żywą ochotkę przecedż przez płótno i wyłóż na gazetę. Przed zawodami rozprosz ją i zmieszaj z przesianą ziemią bełchatowską.Nie mieszaj z zanętą.Najpierw rzuć do wody kule z ochotką/połowę/a póżniej połowę zanęty spożywczej.Pamiętaj o celności żeby nie rozproszyć ryb po łowisku.Wszystkie kule powinny być umieszczone w kole o średnicy ok 1m. do zanęty dodaj 0,5l pinki. Musisz ją przesiać parę dni wcześniej i zasypać zanętą.Naturalny zapach pinki często odstrasza ryby.Dobrze by było ją uśmiercić przez zalanie wrzątkiem,ale nie wiem czy sobie z tym poradzisz.Łowisz oczywiście na ochotkę,pamiętając że płoć bierze nad dnem/od kilku do kilkudziesięciu nawet centymetrów/a leszcz z dna.Ja ustawiam na topach różną głębokość i w zależności czy wejdzie płoć czy leszcz zmieniam topy.Haczyki 18-24 na przyponie 0,08.Spławiki w zależności od warunków wietrznych 0,5-1g.Powodzenia. (2011/03/09 09:23)

gienio


Zaskakujesz mnie bardzo pozytywnie swoim zangażowaniem. Brawo!. Propozycji do wykorzystania masz bardzo dużo. Pamiętaj, nikt nie zdradza do końca swoich receptur. Wkrótce bedziesz miał własne tajemnice. Chciałbym Ci zwrócić uwagę na fakt, że w tym roku wiosna będzie bardzo opóźniona. Dzisiaj łowiłem na wąskiej rzece. Woda wpływa do niej z zalewu skutego 30cm lodem. Jak w żadnym roku, nie musiałem wogóle nęcić. Brała dorodna płoć. Branie były bardzo, bardzo delikatne. Na 35 szt. złowioych, tylko dwie klasycznie zanurzyły spławik. Pozostałe trącały prawie niewidocznie.  Przypon, 006 później 008, haczyk 24 zaczepiany o główkę ochotki. Większość podbierałem lekkim podbierakiem. O tej porze roku, - "im mniej nęcisz, tym więcej złowisz". Pozdrawiam!. (2011/03/10 20:26)

Tomek82


Witam!
Mam pytanko do kolegów wędkarzy z okolic Opola. Konkretnie chodzi mi o to czy ruszyła już rybka na Odrze? (2011/03/12 19:28)

u?ytkownik116368


wejdź na tą strone: http://trapersiedlce.pl/receptury.html
tam na pewno znajdziesz jakąś recepture (2012/06/03 21:58)

figo1231235


0,5kg sensas gardons

0,5kg sensas super etang [ lub gross gardons]

200 g konopi grilowanych [ polecam venire ]

100 g pieczywo czerwone 

100g epiceine
0,25 l  parzonych pinek [ lub nie ,zalerzy od łowiska ]

3 kg ziemi bełchatowskiej

2 kg argille

połowa do jokersa , 2 połowa do  zanęty

nęć gotowanymi konopiami podanymi z procy lub ręki (2012/12/04 16:08)

swyniu


Witam!
Mam pytanko do kolegów wędkarzy z okolic Opola. Konkretnie chodzi mi o to czy ruszyła już rybka na Odrze?

Kolego z tego co wiem to nie ....:(jak na razie bardzo słabe lub zerowe rezultaty (2013/04/04 09:02)

Nullens


Witamsensas silwer fish rouch 1kg +0.5kg lakeziemia bełchatowskaatraktor wanilia gros gardons0,5 kg jokersa ochotka na hakpołamania kija (2013/12/29 16:59)