Pytanie do Will’a Raisona - konkurs z Daiwą

/ 93 odpowiedzi
MienioFishHunter


Witam panie Will!Jak Pan wie, wędkarze w Polsce to silna i duża grupa profesjonalistów, szanujących swój czas i pieniądze. Znając warunki panujące w Polsce, gdzie Pan by wędkował? Wybrał by Pan drogie i w opinii większości "bezrybne" wody PZW, na których jednak złowienie dużej ryby daje bardzo dużo satysfakcji, czy może łowiska komercyjne, gdzie łatwo o dużą sztukę, ale nie jest to już wędkarstwo aż tak satysfakcjonujące? Wielu z nas boryka się z odpowiedzią na to pytanie, może opinia mistrza przechyli wreszcie szalę zwycięstwa na którąś ze stron, lub pozwoli ugruntować swoje przekonania? (2015/01/31 14:59)

Kocius


Łowi Pan na sztuczną kukurydzę , jakie efekty , jak najlepiej dobrać kolor ? Nęci Pan też sztuczną , i czy to ma jakiś sens ? (2015/01/31 15:09)

Royu


Panie Will, jaki gatunek ryb wzbudza w Panu największe zainteresowanie? (2015/01/31 21:25)

AtanoI


Jakie są Pana cele na ten sezon? (2015/01/31 21:44)

astra97


Witam serdecznie mistrza wedkarstwa.Moje pytanie jest nastepujące.
 Jaka wyprawa z lat dziecinnych sprawiła Panu najwiekszą satysfakcję i najmilej ją Pan wspomina?
Pozdrawiam Damian (2015/02/01 14:17)

Czarek7


Witam Mistrzu
Dlaczego chętnie Pan sięga po produkty Daiwa?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Cz. (2015/02/01 18:13)

frycek74


Witam!!! Związany Pan jest ze sportem wędkarski od dawna ,jest pan niewątpliwie wielkim mistrzem,o czym świadczy Pańskie  pasmo sukcesów.Zdobył pan mistrzostwo Europy i Świata . I tu nasuwa się moje pytanie .Co dalej jakie cele na przyszłość, co  chciałby pan jeszcze osiągnąć lub o czym Pan marzy jeśli chodzi  o wędkarstwo ?  Pozdrawiam Wojtek. (2015/02/01 22:03)

u?ytkownik153250


Witam serdecznie panie Will,ile czasu zajeła panu nauka wędkowania aby dojść do perfekcji? (2015/02/02 17:14)

Ikdols


PYTANIE:

Woli Pan łowić w nocy czy w dzień? dlaczego? (2015/02/03 13:55)

Kuba-20025


Witam Serdecznie :) Czy mógłby pan opisać swoje początki w wędkowaniu ? (2015/02/03 15:11)

Rafalpok


Witam serdecznie!

 

Oto moje pytania do wędkarskiego mistrza Will’a Raisona.

 

1. Co odróżnia przeciętnego wędkarza od mistrza świata? Co trzeba zrobić, żeby osiągnąć mistrzowski poziom wiedzy i umiejętności?

 

2. Zauważyłem, że jednym z elementów, który odróżnia zestawy ”zwykłych wędkarzy” od zawodników jest sposób rozłożenia obciążenia. Przykładowo, zamiast założyć jedną śrucinę o masie 1 g zawodnicy zakładają dziesięć śrucin o masie 0, 1 g jedna obok drugiej. Czym jest to spowodowane?

 

1. What makes the difference between ordinary angler and the worl champion? What shall I do to achieve such level of knowledge and skills?

 

2. I’ve noticed that one of the elements that cotrasts the rigs of “ordinary anglers” and the professionals are shots. For example, instead of using one 1 gram shot, proffessinals uses ten 0,1 gram shots side by side. Why is that?

(2015/02/03 15:51)

irek23


Być bogatym człowiekiem, bez wolnego czasu na wędkarstwo? Być przeciętnym człowiekiem który ma wolny czas, na wędkarski relaks?

(2015/02/03 17:34)

jerry3374


Will jak wyobrażasz sobie wędkarstwo wyczynowe za 10 lat i kto jest Twoim wędkarskim autorytetem? (2015/02/03 18:39)

Pawelski13


Ile czasu w ciągu tygodnia spędzasz nad wodą? (2015/02/03 22:06)

uroczawiesia


Will czy istnieje coś takiego jak etos wędkarza? Współczesne możliwości sprzętowe dają człowiekowi coraz większą przewagę nad rybą, coraz łatwiej ją złowić. Ryby łatwiej oszukać, czy jest to fair?

(2015/02/04 19:20)

alphaomega


Czy taki zawodowiec miewa choćby raz w roku okazję do tego, aby usiąść z wędką nad wodą i po prostu się zrelaksować? Bez testowania, promowania lub trenowania. Łowienie dla samego łowienia. Czy w takich chwilach zdarza się, że jedna lub dwie złowione ryby trafią jednak w głęboki tłuszcz zamiast z powrotem do wody, a może jednak zasada C&R ponad wszystko? (2015/02/04 19:41)

wedka1999


Szanowny Panie Raison!
Mam do Pana jedno ważne pytanie:
Czy mógłby Pan udzielić mi jakichś rad dotyczących połowu karpi.Obecnie mam 15 lat,ale łowie już od 8 roku życia.Do tej pory łowiłem głownie na spinning i spławik.Bardzo chciałbym poznać tajniki wędkarstwa karpiowego,a jeżeli mam się kogoś pytać to wyłącznie takiego mistrza jak Pan.
Proszę o rozpatrzenie mojej prośby. (2015/02/05 15:46)

SVT


Szanowny Panie Raison!
Mam do Pana jedno ważne pytanie:
Czy mógłby Pan udzielić mi jakichś rad dotyczących połowu karpi.Obecnie mam 15 lat,ale łowie już od 8 roku życia.Do tej pory łowiłem głownie na spinning i spławik.Bardzo chciałbym poznać tajniki wędkarstwa karpiowego,a jeżeli mam się kogoś pytać to wyłącznie takiego mistrza jak Pan.
Proszę o rozpatrzenie mojej prośby.

Regulamin
1 Aby wziąć w nim udział wystarczy wymyślić pytanie do wędkarskiego mistrza Will’a Raisona
2 Pytania należy dodawać na naszym forum w specjalnie utworzonym do tego temacie
3 Jeden uczestnik konkursu może dodać tylko jedno pytanie
4 Konkurs trwa od dnia dzisiejszego do 4 lutego.
5 Wyniki ogłosimy 10 lutego. Do nauki, bo widzę masz problemy. (2015/02/10 16:53)