Pstrągi 2016 złowione w Polsce

/ 563 odpowiedzi / 164 zdjęć
jerry123


Byłem w sobotę na spinning i złowiłem dwa niewielkie pstrągi, miałem jeszcze kilka wyjść do blachy ale nie bardzo chętne były brać. Być może była za bardzo przejrzysta  woda bo uciekały na mój widok. Kolega podarował mi okulary polaryzujące, wspaniale w nich widać co się dzieje w odzie. Każde wyjście do blaszki widać jak na dłoni, coś pięknego. (2014/04/14 16:29)

jerry123


Moje koło ratunkowe do błystek. (2014/04/19 08:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Wczoraj będąc nad swoją ulubioną rzeką miałem poza kilkoma pstrążkami 38-43 niecodzienny wypadek-w głębokiej rynnie czzuję pykniecie w woblera,za delikatne więc nie zacinam.Kij w pałąk i zaczep delikatnie rusza do góry,coś szarego zamajaczyło pod wodą.Pompuję do góry i na powierzchni ukazuje się ciemnoszary ,długi na metr obiekt ,pewnie szmata albo jakiś worek,      dwa ruchy korbą i ....patrzę a ta szmata obraca się i widzę wpatrzone we mnie oczka  oraz wąsy,a w pysku mój wobler złapany zębami w pół,w krzzyż....Zgłupiałem....to wwydra.....Potem sekunda ,rozbryzg wody i już jej nie było,puściła wobka zostawiając w nim dziury.

(2014/04/20 08:11)

rudelek


No to pewnie musiał być duży wobler skoro zainteresował wydrę.Na Wierzycy nie miałem szczęścia zobaczyć wydry ale bobry to kilka razy.   (2014/04/21 07:12)

JOPEK1971


Pstrągowe śliczności.


Śliczne.Twoje? (2014/04/21 08:40)

frgrzesiek


hejka,dzisiaj wypad wysmienity,mała rzeczka,głusza totalna,piekna pogoda..rybki tez dopisały.6 pstrażkow w przediale 25-30cm i pierwsze w zyciu lipienie.jeden 36 cm adrugiego zapomnialem pomierzyc ale byl mniejszy.wszystko na obrotowke mepsa;) (2014/04/22 12:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


No to pięknie połowiłeś. Gratuluję spinningowych kardynałów. (2014/04/22 20:17)

jerry123


Zgadza się że Lipień bierze teraz na obrotówkę ale tylko dlatego że odgania inne ryby od  miejsca gdzie leży jego ikra. W ciągu sezonu po tarle na wirówkę raczej trudno go skusić, mnie też zdarzyło złowić Lipienia na wirówkę w marcu kiedy chodziłem za pstrągiem. (2014/04/25 19:12)

u?ytkownik7201


Dziś gryzły aż miło, jeden 30 +, kilka 20 +, kilka odprowadzeń i spadów, no i jeden spływ który zakończył moje wędkowanie, ale ogólne wrażenia bardzo pozytywne. (2014/04/27 18:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jerry123


U mnie wczoraj wędrówka z wędką wzdłuż Dłubni, kilka krótkich potoków i cała masa pstrągów tęczowych wielkości 20cm. Chyba uciekły z czyjejś hodowli bo jest ich dużo a nasz związek rzek Tęczakiem nie zarybia, tylko stawy bezodpływowe. I przeważnie ryby o wymiarach ponad 30cm. Brały wczoraj niesamowicie, pewnie głodne bo w Dłubni poza narybkiem pstrąga nie ma innych ryb i nie bardzo mają co jeść. Kiedyś były Cierniki, kiełbie, głowacze i słonecznice ale wykończyły je ścieki i nawozy z pól. W tym sezonie coś się musiało w związku stać, może jakaś kontrola bo od marca zaczęli zarybiać jak nigdy przedtem. Szkoda tylko że samym narybkiem bo zanim urośnie to większość zostanie zjedzona przez większe ryby.   (2014/04/28 08:29)

frgrzesiek


dzisiaj gryzły jak oszalałe..12 szt,przedział 20-35 cm.najwiekszy 37cm..;) (2014/04/29 17:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bonek18


końcówka kwietnia, pogoda piękna i nimfa. Brań dużo, rybki do 32cm tęczak i potok. W sumie około 8rybek i 8 spiętych (2014/04/30 17:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jerry123


Jak jest brzydka pogoda albo za zimno żeby wyjść nad wodę to idę do piwnicy i tłukę blacha żeby nie tęsknić za wodą.......

(2014/05/01 08:16)

jerry123


A wczoraj poleciałem na ryby, słoneczko ładnie świeciło i było cieplutko aż ochota brała żeby powędkować za pstrągiem. Wszystko diabli wzięli jak doszedłem do rzeki i ujrzałem wodę, chyba w nocy w górze rzeki musiało solidnie dolać bo wodą płynęła sama glina. Połaziłem, popatrzyłem na przyrodę i wróciłem do domu i ze złości zrobiłem kilka blach..

(2014/05/01 08:23)