Pstrągi 2016 złowione w Polsce

/ 563 odpowiedzi / 164 zdjęć
Wybaczcie, że już ale tak się mogę doczekać sezonu  na Kropki że już kilka razy czyściłem sprzet, pakowałem woblerki i blaszki itd.
Zanim posypią się zdjęcia przyszłorocznych Pstrążków może podzielmy się przygotowaniami na najbliższy sezon:)?
Czy tylko ja tak wariuje:)?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik151738


Hehe, czuje to samo co ty. Już 4 dzień mam sny, gdy jestem na Drawie/Goowienicy i łowię kropki... Prawie codziennie oglądam moje przynęty, czekam na paczki od rękodzielników i myślę, czy czegoś brakuje ? :)Pozdrawiam (2013/12/23 20:10)

grisza-78


Czekałem, aż w końcu ktoś założy wątek "Pstrągi 2014" ;) U mnie wszystko dopięte na ostatni guzik. Zakupiłem kilkadziesiąt nowych wobków, różnych polskich producentów. Pogoda, jak na razie jest perfekcyjna, mróz nie przeszkadza, bo go nie ma. Woda nie jest mętna, bo nie pada, więc pozostaje tylko czekać, po drodze poświętować, wylenić się, a 01.01. o świcie być nad rzeką, uzbrojonym w kija, przynęty, aparat i 100 kilo optymizmu. Oby sezon 2014 był lepszy od minionego, czego wam koledzy i sobie życzę. Pozdro dla kropkowanych maniaków !!!!! (2013/12/23 21:38)

kaban


Ja jestem w grupie tych czekających do lutego a sprzętu już nie dotykam i nie czyszczę już więcej bo obawiam się ,że zetrę lakier z omotek. Co do zawartości pudełek to przerobiłem już kilkanaście wariantów co do ich zawartości a pewnie jeszcze drugie tyle przede mną. Pozdrawiam. (2013/12/24 07:37)

mazu89


Ja równierz nie moge się doczekać nowego sezonu jak przejerzdzam obok rzeki a słońce ładnie świeci aż się we mnie gotuje aby połowić kropki ale cierpliwie czekam do wiosny. Przynęty oglądam i zastanawiam się co jeszcze dokupić aby przechytrzyć kropkowańca na wiosnę. (2013/12/24 08:21)

zaremb


Wybieram się do Szklarskiej Poręby na przełom 2013/14 i przebieram nóżkami, żeby rozpocząć sezon na Bobrze w okolicach Jeleniej G. Pytanie tylko - czy na rzece tej wolno łowić kropki już od 1 stycznia, czy od 1 lutego? Jesteście zorientowani? (2013/12/24 11:32)

rafalski06


Ja również czekam z niecierpliwością wybieram się w Nowy rok na ulubioną Radunię. Pozdrawiam.

(2013/12/24 20:10)

Pawel19777


Tak tak czekamy i zostało w sumie jeszcze 8 dni:).... (2013/12/24 20:17)

wil3ek1979


Jest doplywem odry wiec od 1 lutego. Pozdro. (2013/12/26 08:33)

Luuki


Panowie , moja kobitka mówi że już mnie totalnie popie..... Po sylwestrze czekam jeden dzień (praca) i prujemy z takimi jak ja zapaleńcami na cztery dni nad rzekę.... Mamy do przejechania 400 km. Kwatera jest. Sprzęt skompletowany (kilkukrotnie). Pogoda jak na razie super ....Juz spac nawet nie moge.... (2013/12/26 12:56)

Pawel19777


i to jest właśnie to:) (2013/12/26 17:25)

fario4


U mnie pstragi(potokowe) od 1go lutego wiec jeszcze troche czasu. ale te ze zdjecia mozesz lowic (np. czarna przemsza) zrodlaki nie maja okresu ochronnegi . bierz kija i nad wode. pstragawiam :) (2013/12/26 20:16)

grisza-78


5 dni....  tyle zostało. To bardzo długo ! Woblery w pudłach już się trzęsą ;) Ja też ;) W Sylwestra góra 2 piwka, a rano do ataku! Pozdrawiam fanatyków. (2013/12/26 20:44)

Pawel19777


już tylko 4 dni :) (2013/12/27 09:45)

Amitaf


No cóż takich pozytywnych "wariatów" jak my jest jeszcze wielu. Ja do nich nalezę od wielu lat i 1 stycznia tuż po balu - tak ze dwie godz. snu - śmigam na Pstrągi, jak zwykle:):) Czy coś złowię? Mam taką nadzieję, a przynajmniej jakiś kontakt...Pozdrawiam wszystkich "chorych na Kropki". (2013/12/28 07:23)

Pawel19777


No ja niestety będę musiał poczekać do następnej środy po nowym roku. bo dopiero wolne:)
Jest na tyle ciepło ze zaczynam się zastanawiać nad muchówką:) (2013/12/28 11:08)

leleon


Jest doplywem odry wiec od 1 lutego. Pozdro.

Na Bobrze można łowić od 01.01. (2013/12/30 09:46)

khakiprichi


już po jutrze ;)
tylko nie wiem jeszcze czy Troć Czy Pstrągi :) ale sprzęt gotowy składki opłacone teraz tylko co mi podpowie noworoczny poranek tam pojadę :)
pozdro dla kropkomaniaków!!! (2013/12/30 11:22)

sumik11


ja sie nie spiesze bo zaczynam w kwietniu :) poza tym mieszkam na mazurach to na razie pozostaje jaziowa drwęca. Postrugam sobie woblerki i uszykuję sprzęt zanim pojadę na pstrążki nad gizelę.

Popstrądzenia na rybach i taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakiego kropkowańca! ;)
(2013/12/30 11:47)

antek793610


witam kol.po kiju potrzebuje porady doświadczonych.podpowiedzcie na co łowicie w styczniu i lutym pstrągi i jak prowadzicie przynęty żeby rybka skubała.jak w maju i puzniej biora jak oszalale to w styczniu i lutym nawet nie skubna.nie wiem co robie nie tak łowie na woblerki gumy blachy koguciki (2013/12/30 12:00)

leleon


Wolno, leniwie, głęboko i pod prąd z długimi zatrzymaniami. (2013/12/30 12:21)

frgrzesiek


witam wszystkich;)
niedawno przeprowadziłem sie z Lubuskiego do Pomorskiego (tczew).i chciałbym zacząc moją przygode z kropkami.wyszukuje na forum różnych łowisk i znalazłem ze na Wietcisy (rzeczka niedaleko skarszew-dopływ Wieżycy)mozna połowic a jako ze mam nad tą rzeczke niecale 25 km to chciałbym tam najpierw spróbowac.sprzecik jako taki mam(raczej delikatny-wedka Daiwa Megaforce 2,6m 3-18c.w. Catana i pudło wobkow.)pytanie do was,koledzy czy ktos z was juz tam łowił.czy warto wlasnie tam zaczynac ta przygode z kropkami,czy moze polecicie mi cos innego.za wszelkie info z gory dziekuje.

ps.kazdy sie kiedys uczył wiec mam nadzieje ze podzielicie sie ze mna jakimis spostrzezeniami;) (2013/12/30 12:36)

sansey83


Witam kolegów po kiju ,ja w tym roku mówiłem do swojej żony  że już nie będę jeździł na pstrągi :). Sprzedałem cały sprzęt, przynęty .hehe a w połowie grudnia już kompletowałem na nowo:)i juz jestem gotowy na 1 stycznia .Jak już się raz spróbuje  łowić te piekne i szlachetne ryby, to człowiek jest uzależniony na całe życie .
Pozdrawiam Sebastian (2013/12/30 19:32)

sansey83


Cześć ja  w styczniu i lutym prowadzę przynęty (woblery,obrotówki) pod prąd. Bardzo wolno prowadzę ,przytrzymuje i pozwalam zejść woblerowi ok 1m z prądem i powtarzam . Kijem wprowadzam wobler-ki  w ruch, jak przy jerkach wtedy ładnie odskakuje na boki .Wteny jest najwięcej brań, stosuje jaskrawe kolory (czerwień ,pomarańcz,zieleń)woblery od 5 do nawet 8cm.Omijaj bystry nurt,   pstrągi po tarle odpoczywają na spokojnej wodzie  i rzadko teraz żerują.Dlatego też stosuję większe wobler ki,po prostu pstrąg pilnuje swojego terytorium i atakuje aby przegonić potencjalnego   intruza. Pozdrawiam Sebastian (2013/12/30 19:46)

grisza-78


W pełni się zgadzam z tym, że łowione zimą pstrągi raczej chcą przegonić z okolic swojej miejscówki intruza, niż zjeść cokolwiek. Nasz bohater to bardzo terytorialna ryba. Zawsze będzie bronił dostępu do swojej okolicy, więc chyba zdecydowanie lepiej jest łowić na ciut większe przynęty, niż np wiosną, czy latem. Chociaż z drugiej strony - łowiłem w styczniu pstrągi na blaszki nr 1, czy wobki 2,5 cm. Do końca nie ma reguł ;) Pozdro dla fanatyków ;)))) (2013/12/30 23:48)

sumik11


no panowie... to już jutro możecie jechać na kropkowańca. (2013/12/31 15:28)