Pstrąg tęczowy - jak złowić pstrąga tęczowego

/ 37 odpowiedzi
u?ytkownik15969


Powinnismy się zastanawiać czy znaja przepisy bo posiadanie karty w Polsce nie jest problemem,wystarczy sie udać do odpowiedniego koła i masz karte bez egzaminu (tylko trzeba mieć znajomości i być dobrze poinformowanym).
Wielu ma karte a co to jest RAPR nawet nie wie,no i jeszcze sa ci co karte maja od dziesiątek lat i są przekonani ze w przepisach sie nic nie zmianiło. (2009/06/21 20:49)

u?ytkownik6876


Wcześniej napisałem tak : ,,Przeczytałem i rozumiem to tak , jeśli podczas połowu na rzece nizinnej gdzie mogę łowic np. na robaki i przypadkiem złowię pstrąga to mogę go zabrac jeżeli jest wymiarowy , a nie ma dodatkowych ograniczeń '' . Czy dobrze rozumiem przepisy ? . Naprawdę nie wiem czy dobrze rozumiem , a nie chce popełnic błędu jeśli kiedyś pstrąga złowię , pozdrawiam . (2009/06/21 21:04)

przemek1971-71


a) w innych wodach nie objetych informatorem krainy pstrąga i lipienia, łowienia tych ryb dozwolone jest na przynęty dopuszczone przez uprawnionego do rybactwa.
To jest punkt z RAPR
Ktoś to rozumie?????
Ja niebardzo to rozumiem. Ale wiem ,że kiedyś było to wyraznie zapisane,że łososiowate można łowić wyłącznie na przynęty sztuczne. Czyli złowionego np.pstrąga potokowegoczy troć jeziorową na jakiegokolwiek robaka czy żywca, na jeziorze (w moich okolicach są takie dwa jeziora) należało bezzwłocznie wypuścić. (2009/06/21 21:28)

u?ytkownik15969


Ja tez niebardzo rozumiem ale dla mnnie to oznacza ,ze na nizinnych na robaka tez wolno ;(
Troche dziwne ale... (2009/06/21 21:42)

u?ytkownik11976


Dobrze ,rozumiem was i sam też popełniam błędy, ale przeciez ja nie jestem jakims najlepszym i wszędzie obeznanym wędzkarzem, macie rację mół bym sobie troche przypomnieć RAPR , a propo wielofunkcyjnego urządzenia juz dawno napisałem w tym wpiście ze nie zastanowiłem sie wtedy nad pewnym przepisem, i że jest to nie zgodne z RAPR- em, ale czemu mi wjeżdzacie dalej o tym urządzeniu, ( przeciez nic złego nie zrobiłem wymyślajac takie coś , co by się nam przydało ,poócz tego jednego ,,sznurka'') a wy wszystcy od razu,'' Boże co on sie nudzi'', Jakimi to sie ludzie pierdołami nie zajmują itp. Czy tak trudno jest sie wam powstrzymać od tych komentarzy?????????????Ja się staram coś zrobic jak coś jest źle to chce to doskonalic a wy od razu mnie skreślacie, trochę szacunku i kultury, ludzie, ja jestem na tym portalu już około 4 miesięcy i na myśl mi nie przyszło komóś nawrzucać za to zę coś porzytecznego zrobił i się postaral.
Myśle ze pora by zakończyć tą ,,kłótnię '' Wszyscy popelniamy jakieś błędy . (2009/06/21 21:43)

u?ytkownik6876


Ja to rozumiem tak jak napisałem , jeżeli na danej wodzie można łowic na robale to na te robale można i łowic łososiowate , chyba że jest jakieś inne ograniczenie .Czyli ryb wypuszczac nie musisz , pozdro . (2009/06/21 21:50)

u?ytkownik15969


Sorki Toms.Rzeczywiście przesadziłem.
Wiadomo każdy popełnia błędy ale ty to robisz nagminnie i to wynika głównie z nieznajomości przepisów.
No sam popatrz:
-teraz z robakami,
-urzadzenie twoje wielofunkcyjne'
-podbierak na kiełbie
Tyle zdązyłem zuwazyć a sadze ze było tego wiecej.
Wszędzie ten sam problem.
O to chodzi ze ty albo tego nie zauwazasz albo...
Ci się nie chce ...
pisząc wczesniej postawiłem na tę drugą opcję choć moze niesłusznie.
Poprostu popracuj nad sobą i bedzie wszystko ok ;)
Ja te nie byłem ideałem i nadal nie jestem ale CHCĘ się poprawić.
Pozdarwiam wszystkich PRACUJĄCYCH NAD SOBĄ ;)HAHAHA (2009/06/21 21:52)

u?ytkownik6876


Widzisz Toms nikt nie jest doskonały , dlatego nie wstydzę się pytac , chociaż łowię już kupę lat . (2009/06/21 21:58)

przemek1971-71


Żeby już skończyć z tym "robakiem" to Wam powiem ,że ja kiedyś też łowiłem na robala i jętkę ,pstrągi i lipienie na Wdzie. To było jakieś 25 lat temu,tak łowili w Czarnej Wodzie prawie wszyscy , a knapy to już wogóle. I ryb było o wiele więcej w rzece.
Dzisiaj jest to dla mnie niedopomyślenia. Ale tak było... (2009/06/21 22:07)

pawlobilo


ale wy jesteście [ pi ] (albo zazdrośni że ktoś może mieć podwójny poziom adrenaliny) takie łowienie na robaka i dodatkowo bez opłat to wspaniałe przeżycie gdy ciągle jesteś spiety i cały czas sie rozgladasz czy strzelcy nie idą a gdy weźmie ryby zupełnie zapominasz o wszystkim. POLECAM TAKIE KŁUSOWANIE tyle adrenaliny przez godzinę co niektórzy przez całe życie nie mieli (2009/08/14 12:26)

dsplawik


.........ja tam się na pstrągach nie znam, ale nie słyszałem , żeby ktokolwiek z mich znajomych łapał je na robaka........... (2009/08/14 14:11)

u?ytkownik15969


Pawlobilo zastanów się co piszesz...
bo jak narazie niczym sie nie róznisz od kolegi,który rozpoczął ten temat .
Miłego kłusowania ,tylko pomysl jakie będą tego skutki ;) (2009/08/14 14:34)