Pstrąg potokowy z Kaczawy w lutym

/ 30 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam,jak sie nie myle to w LUTYM bedzie można poławiać pstrąga potokowego z Kaczawy.Co koledzy preferujecie o tej porze roku?
forelle15


warto pochodzic nad ta piekna (i historyczna) rzeka dla samej przyjemnosci i zdrowia, no i zobaczyc pieknego pstraga (2012/01/11 11:50)

stahu89


jesli mozna to jakie miejscowki preferujecie??  okolice złoroturyji czy moze bardziej prochowice?? (2012/01/11 14:23)

nicponios


ja polecić mogę odcinek (który obszedłem z kijaszkiem, lecz jestem jeszcze leszcz w połowie pstrąga) od wodospadu na jaworzyńskiej do autostrady A4. Elegancki kawałeczek, dzicz, dzicz i jeszcze raz dzicz>>PSTRĄG NA 100 TAM SĄ
P.S.Uwaga na "tame", "zapore" koło wodąciągów>>> nie zbliżajcie sie bo zacznie wyć syrena i jakiś zgred z wodociągów przyjedzie się wymądrzać
POŁAMANKA, nie moge się juz doczekać lutego (2012/01/16 13:33)

Strzegom


W Kaczawie wolno łowić pstrągi potokowe od 01.01.,Ja osobiscie lubię odcinek od miejscowości Rzymówka do ujścia Nysy Szalonej,miejscami krzaczory nie do przebycia.Ale w spodniobutach da się rade. (2012/01/16 14:31)

nicponios


a ja myślałem że dopiero od lutego:/i jak tam? biorą? a jak tak , to jak z ich kondycją?Kilku wędkarzy juz widziałem nad Kaczawa, ale chyba z muchówka, wiec myslałem że na lipienia poluje, bo nie wiem jak z jego okresem ochronnym (2012/01/16 15:06)

nicponios


jak prowadzic przynęte o tej porze?gdzie zazwyczaj siedzi kropek? (głębina, płycizna)? (2012/01/20 12:48)

dvddvdkamil


 O tej porze roku szukaj pstrągów w głębszych miejscach  o jak najwolniejszym nurcie , oraz obławiaj podmyte brzegi, zwalone drzewa na wodę , okolice krzaków z głębszą partią wody itp . Przynętę prowadź  raczej wolno, często przytrzymując  w miejscu raczej pod prąd. (2012/01/21 10:33)

leleon


Powiedział bym nawet,że zdecydowanie pod prą. I duże "kluchy" trzeba kropkom dawać. (2012/01/21 10:47)

jarekk


Również "wysoka" Kaczawa potrafi obdarować pięnymi kropkami. Ostatnio słyszałem o czterdziestakach z Wojcieszowa :) (2012/01/21 11:57)

nicponios


teraz Kaczawa jest zdecydowanie wysoka i na dodatek brudną, tzn. kawa z mlekiem, czy warto próbować złapać kropka w takiej wodzie? przecież w niej ledwo co widać... jak myslicie? kolego a co masz na myśli pisząc "kluchy", duże przynety? (2012/01/21 14:53)

kobikobi1


leeon na kluski biorą? (2012/01/21 20:27)

nicponios


ją to rozumie tak żeby zapodac im pod pysk grubszego twistera (2012/01/21 20:59)

leleon


Duże wobki Panowie. Co prawda teraz łowię pstrągi wyłącznie na muchę, ale kiedy spinningowałem, w 95% przypadków używałem wobków od 5 cm w górę. Nawet latem wolałem łowić na większe przynęty. Pstrąg to "bandyta" i kolokwialnie mówiąc lubi się nażreć. (2012/01/22 09:48)

Pawik


Na jaką rybe mozna liczyc w Prochowicach ?? byłem tam raz i niestety kiepsko... (2012/01/22 10:50)

nicponios


ja u siebie w LCA na Kaczawie byłem kilka razy se spinningiem i powiem ci że nic nie złapałem, ale to napewno dla tego że spinningowałem jak na jeziorze (czyli rzut i zwijanko).Powiem Ci tak: byłem na kilkugodzinnych wypadach na odcinkach:-wodospad jaworzyńska i wgóre do autostrady =NIC-od autostrady do Dunina=NIC-wodospad jaworzyńska w góre do stadniny (ZIMA i minusowa temperatura, dużo śniegu) =NIC
,i to mnie zniechęcało lecz wiedziałem że kropek jest w tej wodzie i jak to prawdziwy wędkarz nie da za wygrana!Jeszcze jeden wypad między mosty w LEGNICY(centrum), rzucam rzucam i NICjestem już przy końcówce połowu w takim jednym miejscu (ale cały czas między mostami)rzucam i zwijam, a tu nagle telefon dzwoni no to przynęta tuz pod powierzchnia wody sobie stoi i pracuje a ja gadam przez telefon, zakańczam rozmowe a tu PACH!!!!!!!!!!!!!!atak pięknej małej okrągłej główki i żółciutkiego brzuszka, szybkie szarpnięcie i poszedł do swojej nory. NO I SIĘ ZACZEŁO!i potem miałem jeszcze pięć rybek na haczyku lecz ani jednej nie wyciągnołem, to są żywce!!!
P.S.W Prochowicach pewnie też siedzi kropczasty (2012/01/22 14:04)

nicponios


a był któryś z kolegów teraz na dniach nad Kaczawa? (2012/01/22 18:19)

misiek28lca


witam

mam pytanko co do przynęty muchowe
jakie byście polecili na ta porę roku przynęty
-nimfy
-mokre muchy
-suche muchy

p.s.

macie może jakieś źródła z poradami jak wiązać samemu muchy ??
  (2012/01/25 20:38)

khakiprichi


witam

mam pytanko co do przynęty muchowe
jakie byście polecili na ta porę roku przynęty
-nimfy
-mokre muchy
-suche muchy

p.s.

macie może jakieś źródła z poradami jak wiązać samemu muchy ??
 

http://www.youtube.com/user/DavieMcPhail
lepszych porad nie znajdziesz :) tylko wiązać krok po kroku :) (2012/01/26 07:09)

misiek28lca


witam bylem dzisiaj na Kaczawie za wodospadem zlowilem jednego kropka 20 cm po zaty nic nie brało. (2012/01/29 17:50)

mikser


Na jaką rybe mozna liczyc w Prochowicach ?? byłem tam raz i niestety kiepsko...

W ubiegłym roku to nawet w tv pokazywali że jakiemuś wędkarzowi nadziało się na hak 2 Piranie a tak oprócz tego to możesz liczyć na KAŻDĄ RYBĘ z sumem włącznie Dosyć sporo jest świnki Brzany ładnej płoci Klenia itp. (2012/01/29 20:55)

mikser


dwa lata temu bardzo wczesną wiosną znajomy wyciągną przy ujściu Czarnej wody do Kaczawy TROTKĘ 8kg. (2012/01/29 20:58)

czika100


dziś łowiłem nie daleko kaczawy i brały ale takie jak na zdjęciu he ale było fajnie (2012/01/29 21:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kobikobi1


dzisiejszy przy ośmiu stopniowym mrozie.


(2012/01/29 21:36)