Przypon z żyłki a plecionki?

/ 6 odpowiedzi
witam,chciałbym sie dowiedzieć czy jest różnica między przyponem z żyłki a plecionki pod wzgledem widoczności w wodzie.
Np. przypon z żyłki załużmy średnica 0.16 ma przykładowo wytrzymałość 3kg,a np plecionka  0.10 ma 6kg wytrzymałości.jest cieńsza i mniej widoczna w wodzie a wytrzymałość ma zwiększoną.
używanie przyponów z plecionki powoduje mniej brań?
co o tym sądzicie?
sium


Specem nie jestem, ale wydaje mi się że grubość przyponu do pewnych rozmiarów nie ma znaczenia, bo ryba nie ma aż tak dobrego wzroku, a i ludziom często ciężko odróżnić np 0,12 od 0,14. Uważam, że to raczej sztywność i długość żyłki przyponowej ma większe znaczenie, bo wpływa na eksponowanie przynęty, czasami może kolor. (2011/02/07 15:17)

spoko15


Uzywanie z plecionki jest takie samo jak na zylke tylko zylka jest przezroczysta ja stosuje plecionki 0,10mm i nie ma problemu tak samo biora jak na zylke aha i jeszcze zalezy w jakiej wodzie stosujesz(barwa). (2011/02/07 15:20)

sebaskin14


woda raczej mętna,dużo mułu na dnie,zabarwienie zielonkawehaczyki wiąże na zielonej plecionce lub czarnej,raczej miękka jest.więc uwazacie że raczej nie ma różnicy w wiązaniu przyponów czy to z zyłki czy też plecionce.wydaje mi sie że na plecionce jest lepiej gdyż jest cieńsza przez co mniej widoczna ale moge sie mylic.zwłaszcza że łowie przy trzcinach liny a dno także pokryte jest zielskiem. (2011/02/07 16:50)

u?ytkownik63680


Kolego, nie ma rzadnej różnicy jeśli tylko dobierzesz odpowiednią plecionkę do dna. Żyłka jest w miarę uniwersalnym materiałem, zaś plecionka nie. Z plecionką jest ciężka sprawa. Sprawdź sobie plecionkę  Korda lub Kryston. Oczywiście trzeba dociążyć przypon. Daruj sobie jakieś gówno TandemB lub Dragona bo nie bedziesy mia efektow. Masz jakieś karpie na koncie? (2011/02/07 21:05)

sebaskin14


pare karpików złapałem,ale żadnego okazu.głównie poluje na liny,są u mnie ładne 3kilówki,i troche amura i tołpygi ładne,w tym roku zamierzam im poświęcic całe lato.jesli znasz jakieś dobre plecionki na przypon to mógłbyś podać pełną nazwe jesli są sprawdzone,wyprubuje je też.woda jest raczej mętna,zielonkawaa na czystą wodę jaką bys polecił? (2011/02/07 22:46)

jawor111


KRYSTON!!!!!!! NAJLEPSZE PLECIONKI PRZYPONOWE !!!!!!!a co do średnicy nie widzę żadnej różnicy w ilości brań zawsze jeden zestaw na sztywnym fluorocarbonie 0,45 czasami 0.50 brania są czyli grubość linki nie przeszkadza (2011/02/09 21:46)