Przynęta i zanęta na szczupaka.

/ 37 odpowiedzi
Siema, potrzebuję dobrej zanęty i przynęty na wiosennego szczupaka. Wiem że jest żywiec ale czy da się jakoś inaczej a równie skutecznie? aha, łowię na grunt. z góry dzięki.
misiu86


po 1 zaczekaj jeszcze 16 dni bo na razie nie bierze;)po 2 nie ma co nęcić po 3 niezły żartowniś z Ciebie (2015/04/15 19:40)

toki81


necić szczupaka ;] hehe tego jeszcze nie było chyba na forum.wciepnij trochę wahadłówek,około 10 gum jak i woblerów ale koniecznie tonących, na chaczyk daj twistera i nic ino czekać [czasami do śmierci];] powinno poskutkować.więcej takich tematów a te forum padnie (2015/04/15 20:37)

notaki


łów na kulki pop-up o smaku płociowym ( na kulki o smaku innych gatunkow ryb będą Ci się lapały wyłacznie  sandacze i okonie ) , a nęć trzykrotnie zmieloną watrobka indyczą, trzymaną wczesniej przez tydzień w słoiku na sloncu.
Acha.. i dolej do niej jakąś pięćdziesiętke 20-letniego armaniaka.

P.S Butelkę ( wraz z pozostałą zawartością ) przeslij na  mój adres. (2015/04/15 20:39)

matpol7


Jestem początkujący sory za to nęcenie szczupaka. (2015/04/15 20:46)

Jakub Woś


Szczupaka też da się nęcić. Syp drobną zanętę smużąca, która zanęci drobnicę. Za nią przyjdzie szczupak (2015/04/15 20:56)

halski021


Szczupaka też da się nęcić. Syp drobną zanętę smużąca, która zanęci drobnicę. Za nią przyjdzie szczupak  -  Było się śmiać? To od dawna wiadomo , co kolega napisał . Wszyscy drwiący  z pytania - WYSZLIŚCIE NA LAIKÓW , NIE MAJĄCYCH POJĘCIA O POŁOWACH DRAPIEŻNIKÓW
(2015/04/15 21:18)

zbynio 33


Szczupaka też da się nęcić. Syp drobną zanętę smużąca, która zanęci drobnicę. Za nią przyjdzie szczupak  -  Było się śmiać? To od dawna wiadomo , co kolega napisał . Wszyscy drwiący  z pytania - WYSZLIŚCIE NA LAIKÓW , NIE MAJĄCYCH POJĘCIA O POŁOWACH DRAPIEŻNIKÓW

Neciliście drobnicę idąc na szczupaka ze spinem? :) (2015/04/15 21:56)

Jakub Woś


Szczupaka też da się nęcić. Syp drobną zanętę smużąca, która zanęci drobnicę. Za nią przyjdzie szczupak  -  Było się śmiać? To od dawna wiadomo , co kolega napisał . Wszyscy drwiący  z pytania - WYSZLIŚCIE NA LAIKÓW , NIE MAJĄCYCH POJĘCIA O POŁOWACH DRAPIEŻNIKÓW

Neciliście drobnicę idąc na szczupaka ze spinem? :)



Mowa była o gruncie (2015/04/15 22:03)

u?ytkownik139006


Autor wyraźnie napisał, że łowi na grunt.  (2015/04/15 22:04)

halski021


Kolega zadał pytanie czy można łowić inaczej szczupaka niż na żywca i czym można nęcić . Zaznaczył , że  łowi na grunt . (2015/04/15 22:05)

zbynio 33


Tak,  tak na grunt, ale bezpośrednio się nie da zanęcić! Co będzie gdy drobnica nie będzie żerować? (2015/04/15 22:12)

zbynio 33


Wielu kolegów łowi szczupaki na martwą rybkę z gruntu , niestety ja nie próbowałem tej metody i nie mogę o niej nic napisać .

Ja na ciasto złowiłem i udało się nawet wyholować :). (2015/04/15 22:15)

Artur z Ketrzyna


Szczupaka też da się nęcić. Syp drobną zanętę smużąca, która zanęci drobnicę. Za nią przyjdzie szczupak  -  Było się śmiać? To od dawna wiadomo , co kolega napisał . Wszyscy drwiący  z pytania - WYSZLIŚCIE NA LAIKÓW , NIE MAJĄCYCH POJĘCIA O POŁOWACH DRAPIEŻNIKÓW




Neciliście drobnicę idąc na szczupaka ze spinem? :)


zapomnieli o atraktorach...
Ja stosuję ... przynosi niezły efekt. (2015/04/15 22:21)

halski021


Zbynio33 - a powiedz dlaczego regulamin zawodów spinningowych w PZW , zabrania nęcić łowisko ? (2015/04/15 22:23)

zbynio 33


Szczupaka też da się nęcić. Syp drobną zanętę smużąca, która zanęci drobnicę. Za nią przyjdzie szczupak  -  Było się śmiać? To od dawna wiadomo , co kolega napisał . Wszyscy drwiący  z pytania - WYSZLIŚCIE NA LAIKÓW , NIE MAJĄCYCH POJĘCIA O POŁOWACH DRAPIEŻNIKÓW




Neciliście drobnicę idąc na szczupaka ze spinem? :)


zapomnieli o atraktorach...
Ja stosuję ... przynosi niezły efekt.

Nie zapomnieli. Pytanie było o grunt, a ja pytałem o drobnicę...:). (2015/04/15 22:27)

Jakub Woś


Tak,  tak na grunt, ale bezpośrednio się nie da zanęcić! Co będzie gdy drobnica nie będzie żerować?



Nie wiem w jakim celu tak drążysz. Najpierw wyśmiałeś necenie i spinning teraz dzielisz na sposoby bezpośrednie, pośrednie? Podejście jak czegoś nie znam to wyśmieje.

A co bedzie gdy drobnica nie bedzie żerować? Zazwyczaj i szczupak wtedy nie żeruje ( dotyczy miesięcy wiosennych i letnich). W takiej sytuacji bedzie wiedział, że jak drobnicy nie ma to nie ma sensu czekać na szczupaka.

Jeśli chodzi o łowienie szczupaków na martwą rybkę metodą gruntową. Nie mam jakichś wielkich sukcesów w tej dziedzinie ale złowiłem już kilka sztuk. Zazwyczaj łowiłem na martwą ukleję. Aby ukleja nie leżała bez ruchu na dnie można ją lekko podnieść kulkami styropianu. Niektórzy wstrzykują strzykawką powietrze. (2015/04/15 22:29)

zbynio 33


Zbynio33 - a powiedz dlaczego regulamin zawodów spinningowych w PZW , zabrania nęcić łowisko ?

Przecież wiesz :))). Idę spać. Dobrej nocki życzę wszystkim :). (2015/04/15 22:32)

zbynio 33


Tak,  tak na grunt, ale bezpośrednio się nie da zanęcić! Co będzie gdy drobnica nie będzie żerować?



Nie wiem w jakim celu tak drążysz. Najpierw wyśmiałeś necenie i spinning teraz dzielisz na sposoby bezpośrednie, pośrednie? Podejście jak czegoś nie znam to wyśmieje.

A co bedzie gdy drobnica nie bedzie żerować? Zazwyczaj i szczupak wtedy nie żeruje ( dotyczy miesięcy wiosennych i letnich). W takiej sytuacji bedzie wiedział, że jak drobnicy nie ma to nie ma sensu czekać na szczupaka.

Jeśli chodzi o łowienie szczupaków na martwą rybkę metodą gruntową. Nie mam jakichś wielkich sukcesów w tej dziedzinie ale złowiłem już kilka sztuk. Zazwyczaj łowiłem na martwą ukleję. Aby ukleja nie leżała bez ruchu na dnie można ją lekko podnieść kulkami styropianu. Niektórzy wstrzykują strzykawką powietrze.

Źle mnie odbierasz Kolego. Nie zawsze masz rację. Musisz się wyluzować :))). Dobrej nocki :). (2015/04/15 22:39)

Jakub Woś


Nie wiem w jakim celu tak drążysz. Najpierw wyśmiałeś necenie i spinning teraz dzielisz na sposoby bezpośrednie, pośrednie? Podejście jak czegoś nie znam to wyśmieje.

A co bedzie gdy drobnica nie bedzie żerować? Zazwyczaj i szczupak wtedy nie żeruje ( dotyczy miesięcy wiosennych i letnich). W takiej sytuacji bedzie wiedział, że jak drobnicy nie ma to nie ma sensu czekać na szczupaka.

Jeśli chodzi o łowienie szczupaków na martwą rybkę metodą gruntową. Nie mam jakichś wielkich sukcesów w tej dziedzinie ale złowiłem już kilka sztuk. Zazwyczaj łowiłem na martwą ukleję. Aby ukleja nie leżała bez ruchu na dnie można ją lekko podnieść kulkami styropianu. Niektórzy wstrzykują strzykawką powietrze.

Źle mnie odbierasz Kolego. Nie zawsze masz rację. Musisz się wyluzować :))). Dobrej nocki :).



Oczywiście, że nie zawsze mam rację. Jednak jeśli ktos ma jakiś pomysł czy sposób którego nie znam to najpierw sprawdzam to na własnej skórze a w następnej kolejności komentuje. Nie zaczynam od wyśmiewania.

Dobranoc (2015/04/15 22:49)

misiu86


Siema, potrzebuję dobrej zanęty i przynęty na wiosennego szczupaka. Wiem że jest żywiec ale czy da się jakoś inaczej a równie skutecznie? aha, łowię na grunt. z góry dzięki.



Nie zrażaj się kolego .. próbuj jak wcześniej możesz coś kombinować żywa martwa rybka mniejsza większa, kotwiczka lub haczyk długość przyponu itp obserwuj wodę ucieczka drobnicy to dobry znak... byle zgodnie z regulaminem. pozdrawiam  (2015/04/16 01:02)

zbynio 33


Nie wiem w jakim celu tak drążysz. Najpierw wyśmiałeś necenie i spinning teraz dzielisz na sposoby bezpośrednie, pośrednie? Podejście jak czegoś nie znam to wyśmieje.

A co bedzie gdy drobnica nie bedzie żerować? Zazwyczaj i szczupak wtedy nie żeruje ( dotyczy miesięcy wiosennych i letnich). W takiej sytuacji bedzie wiedział, że jak drobnicy nie ma to nie ma sensu czekać na szczupaka.

Jeśli chodzi o łowienie szczupaków na martwą rybkę metodą gruntową. Nie mam jakichś wielkich sukcesów w tej dziedzinie ale złowiłem już kilka sztuk. Zazwyczaj łowiłem na martwą ukleję. Aby ukleja nie leżała bez ruchu na dnie można ją lekko podnieść kulkami styropianu. Niektórzy wstrzykują strzykawką powietrze.

Źle mnie odbierasz Kolego. Nie zawsze masz rację. Musisz się wyluzować :))). Dobrej nocki :).



Oczywiście, że nie zawsze mam rację. Jednak jeśli ktos ma jakiś pomysł czy sposób którego nie znam to najpierw sprawdzam to na własnej skórze a w następnej kolejności komentuje. Nie zaczynam od wyśmiewania.

Dobranoc

Kolego mylisz się. Widze, że jesteś niereformowalny. Nie czepiaj się mnie, bo ja najmniej w tym temacie na to zasłużyłem. Poza tym udowodniłem Ci, że nie masz racji, że szczupaka nie da się zanęcić, a przynajmniej tak jak bialoryb. Mylisz się co do tego, że szczupak nie żeruje, gdy drobnica nie żeruje. Jest wręcz odwrotnie!  (2015/04/16 07:02)

Jakub Woś




Oczywiście, że nie zawsze mam rację. Jednak jeśli ktos ma jakiś pomysł czy sposób którego nie znam to najpierw sprawdzam to na własnej skórze a w następnej kolejności komentuje. Nie zaczynam od wyśmiewania.

Dobranoc

Kolego mylisz się. Widze, że jesteś niereformowalny. Nie czepiaj się mnie, bo ja najmniej w tym temacie na to zasłużyłem. Poza tym udowodniłem Ci, że nie masz racji, że szczupaka nie da się zanęcić, a przynajmniej tak jak bialoryb. Mylisz się co do tego, że szczupak nie żeruje, gdy drobnica nie żeruje. Jest wręcz odwrotnie! 



Ja jestem niereformowalny? Nic mi tu nie udowodniłeś. Nęcę skutecznie szczupaka. Wybieram okno wśród roślinności wodnej i sypie tam zanętę, po ok 2-3 dniach ataki szczupaków w tym miejscu są dużo częstsze niż w miejscach gdzie zanęty nie sypałem. Jeśli więc wsypanie zanęty zwiększa ilość ataków szczupaków czymże to jest jak nie nęceniem szczupaka? (2015/04/16 07:17)