Przygotowanie pasty pelletowej krok po kroku

/ 2 odpowiedzi
Witam,mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić jak przygotować pastę pelletową? Znalazłem w internecie i na naszym forum parę wątków na ten temat, ale nie zadowoliły mnie one w pełni. Interesują mnie takie informacje jakie proporcje wody w stosunku do pelletu, kiedy należy dodawać aromaty i różne wzbogacacze i czy pasta po wystygnięciu od razu jest gotowa. Co forum to inne zdanie, dlatego chciałbym się spytać o przepis, który będzie poparty doświadczeniem. Oczywiście mógłbym sam poekerymentować, ale jak widać jestem jeszcze młody i nie mam za bardzo na to funduszy. Już wczoraj próbowałem robić tę pastę, ale coś nie wyszło i była ona pełna grudek i trochę zbyt lepka. Ale to nie przeszkodziło w złowieniu pierwszego w życiu karpia kolegi. Na "metodę" oblepioną tą "papką" połakomiła się 5.5 kg sztuka :)
u?ytkownik26223


są dwie możliwości.1,pasta na bezie pelletu2 pasta z mixu
1.do miski wsypujesz pellet (rybny lub jakiś zapachowy) zalewasz wodą tak aby cały pelet był przykryty.po kilkunastu godzinach (zalewasz wieczorem) wyrabiasz do konsystencji plasteliny dodając ciut oleju .w razie jakby ci wyszło za miękkie dodajesz mąke rybną jak za twarde dodajesz wode.
2) robisz ciasto identycznie jak na kulki ,tylko zamiast jaj dodajesz wode  .dobrze dodać mleko w proszku,
Ja paste  do metody mieszam z zanętą gruboziarnistą i wykorzystuje do koszyka the metod.samej pasty (musi być dobrze wyrobiona i bez grudek) używam do oklejania ciężarka lub kulki. (2013/06/16 18:42)

Vayshan


Ok, dzięki za odpowiedź. Czyli aromaty, oleje itp. dodajemy na końcu, przy wyrabianiu pasty tak? (2013/06/18 11:57)