Przygotowanie konopii

/ 37 odpowiedzi
KOLEDZY W JAKI SPOSÓB PRZYGOTOWAĆ ZIARNA KONOPI ABY NADAWAŁY SIĘ NA HACZYK.
mienta


ja robię tak garnek 5l zalewam do połowy wodą i wsypuję ziarno wstawiam na gaz i zaczynam gotować kiedy woda zaczyna wrzeć zmniejszam płomień i od tego czasu gotuję pół godziny mieszając od czasu do czasu po tym czasie ziarna powinny sie lekko otworzyc i będzie widać biały kiełek wted na łyżkę nabieram kilka ziaren i zgniatam w palcach jeśli sa do zanęty to gotuję je jeszcze chwilkę jeśli na haczyk to wyłączam gaz i odcedzam ziarna wody nie wylewam tylko dodaję do zanęty (2010/12/17 10:58)

u?ytkownik60028


Otóż konopie jak inne ziarna nie wymagają jakiegoś specjalnego przygotowania. Wystarczy kilku bądź kilkunastogodzinne moczenie, następnie podmiana wody i gotowanie na wolnym ogniu. Teraz pytanie jak długo? No nie za długo aby się nie rozpadły i nie za krótko aby dało się na hak nadziać. Po prostu warto sprawdzić konsystencję. Ktoś kto miał z tym wiele razy do czynienia widzi, że podczas gotowanie w pewnym momencie uwidacznia się biały kiełek. To znak że konopie są gotowe do użytku. Generalnie można je jeszcze dodatkowo barwić lub aromatyzować ale w moim mniemanie nie ma potrzeby. Czyste konopie to świetna przynęta na płocie choć i lin potrafi wariować na jej punkcie. (2010/12/17 10:59)

780528


Konopie płukam w wodzie wsypuje do pojemnika zalewam wrzątkiem pojemnik zamykam jest szczelny. Zazwyczaj robię to wieczorem przez noc do rana konopie są gotowe. Na haczyk i do zanęty tak samo postępuję z pszenicą. (2010/12/17 11:06)

Jędrula


Otóż konopie jak inne ziarna nie wymagają jakiegoś specjalnego przygotowania. Wystarczy kilku bądź kilkunastogodzinne moczenie, następnie podmiana wody i gotowanie na wolnym ogniu. Teraz pytanie jak długo? No nie za długo aby się nie rozpadły i nie za krótko aby dało się na hak nadziać. Po prostu warto sprawdzić konsystencję. Ktoś kto miał z tym wiele razy do czynienia widzi, że podczas gotowanie w pewnym momencie uwidacznia się biały kiełek. To znak że konopie są gotowe do użytku. Generalnie można je jeszcze dodatkowo barwić lub aromatyzować ale w moim mniemanie nie ma potrzeby. Czyste konopie to świetna przynęta na płocie choć i lin potrafi wariować na jej punkcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodę z gotowania radzę zabrać na łowisko i wlać do zanety . To jest za cenny płyn żeby go odlewać .

(2010/12/17 12:47)

u?ytkownik60028


Woda z gotowania tak jak piszesz jest bardzo dobra do np zanęty. Ja pisałem o wodzie z moczenia aby ją wymienić przed gotowaniem. (2010/12/17 13:08)

Jędrula


Wiesz , ja moczę i gotuję w jednej wodzie i zdaje się , ze to najlepszy wybór . Jeszcze często tą ''wodę'' dosmaczę kolendrą i powiem Ci , że kilka razy bardzo pozytywnie zadziwiła mnie ta mieszanka .

(2010/12/17 13:19)

mienta


Wiesz , ja moczę i gotuję w jednej wodzie i zdaje się , ze to najlepszy wybór . Jeszcze często tą ''wodę'' dosmaczę kolendrą i powiem Ci , że kilka razy bardzo pozytywnie zadziwiła mnie ta mieszanka .




czy ty aby na pewno moczysz te konopie :))) (2010/12/17 13:20)

Jędrula


Wiesz , ja moczę i gotuję w jednej wodzie i zdaje się , ze to najlepszy wybór . Jeszcze często tą ''wodę'' dosmaczę kolendrą i powiem Ci , że kilka razy bardzo pozytywnie zadziwiła mnie ta mieszanka .




czy ty aby na pewno moczysz te konopie :)))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hheheheheh , yyyyyyyyyyyyy noooooooooooooo , to znaczyyyyyyyyyyyyy hmmmmmmmm ?

(2010/12/17 13:24)

mienta


Wiesz , ja moczę i gotuję w jednej wodzie i zdaje się , ze to najlepszy wybór . Jeszcze często tą ''wodę'' dosmaczę kolendrą i powiem Ci , że kilka razy bardzo pozytywnie zadziwiła mnie ta mieszanka .




czy ty aby na pewno moczysz te konopie :)))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hheheheheh , yyyyyyyyyyyyy noooooooooooooo , to znaczyyyyyyyyyyyyy hmmmmmmmm ?



wiedziałem hehehe



(2010/12/17 13:25)