Przerobiony spining na węgorza.

/ 15 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam mam na imię Filip, wędkarstwo mnie strasznie jara, mam już trochę sprzętu. Jestem jeszcze młody wiec nie mam tyle kasy żeby mieć na każdą rybę inną wędkę.  Przejdę wreszcie do sedna. w Maju planuje jechać na węgorza. Wymyśliłem sobie taki patent jak przerobić spining na węgorza, chciał bym się dowiedzieć czy tak wql można zrobić :) Nie chce za każdym razem wiązać od nowa haka/przyponu bo wtedy szybko mi żyłka ubywa :p. Planowałem do przyponu doczepić po prostu ołów i zamiast gumy na agrafkę zaczepić hak na węgorza no i na końcu przynęta, rosówka albo rybka. Załączam też obrazek ( nie mam talentu plastycznego). Mogę tak zrobić? Nie będzie mi się nic plątać ? Czy węgorz się nie "przestraszy" przyponu na spining ? Z góry dziękuje za odpowiedź.Pozdrawiam 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

eazy-e-1997


chcesz spinningowac i lowic na grunt tym samym zestawem? dobrze zrozumialem? (2014/01/02 16:57)

Fiful


Tak  (2014/01/02 17:57)

eazy-e-1997


raczej nikt spinningujac nie nastawia sie na wegorza lepszy jest grunt z filetem/rosowka  (2014/01/02 19:25)

Fiful


no tak, tylko że ja ten spining chciałem przerobić na grunt. Pewnie nie jasno napisałem, ale chodziło mi o to czy ten sposób by przeszedł. (2014/01/02 19:32)

89krzysztof


Napisałeś jasno i wyraźnie. Przynajmniej dla mnie ...

Teoretycznie możesz tak zrobić, ale ... jest jedno ale. Ołów wtedy nie będzie przelotowy i podczas brania ryba poczuje dodatkowy opór, który będzie tworzony przez ten ciężarek. Rozumiesz, o co chodzi ? (2014/01/02 19:36)

Fiful


no właśnie nie, przecież zestaw na grunt też jest obciążony  (2014/01/02 20:51)

przemo1980


Zestaw gruntowy jest obciążony , ale przeważnie jest przelotowy (ciężarek-oliwka,sprężyna, koszyczek na rurce )jest tak zamontowany że nie stanowi oporu dla ryby podczas brania. Chyba że zestaw gruntowy na "sztywnym" bocznym troku wtedy wygląda to trochę inaczej.
Nie mam doświadczenia w łowieniu węgorzy więc nie wile mogę napisać w tym temacie,ale myślę,że najprostszy przelotowy zestaw (oliwka bezpośrednio na żyłce) powinien być dobry. (2014/01/02 22:10)

haja


Ne no, nie możesz tak zrobić kolego, bo ryba poczuje ciężar obciążenia gruntowego. To jeden z podstawowych błędów, jakie można zrobić przy łowieniu na ciężką gruntówkę.

Kolega Krzysztof 89 dobrze pisze. Żyłka główna musi swobodnie przechodzić przez ciężarek gruntowy nad krętlikiem, agrafką lub innym stoperem

(2014/01/02 22:13)

przemo1980


prawie w tym samym czasie dodałem posta co Ty zdjęcia

Jeśli dobrze widzę na zdjęciu to ciężarek na agrafce jest zaczepiony powiedzmy przelotowo za przyponem ,więc nie powinien stawiać oporu podczas brania. Tyle ,że ja bym go dał na bezpośrednio na krętliku ,bez agrafki. (2014/01/02 22:15)

nata


Co do innej ryby to bym powiedział że zestaw się nie sprawdzi ale w przypadkuwęgorza ostatecznie powinien działać gdyż ryba ta najpierw połyka przynętę (zazwyczaj bardzo głęboko)a dopiero później odpływa. Mogą wystąpić przy takim zestawie kłopoty z sygnalizacjąbrania więc dopiero podczas ściągania poczujesz rybę. Zasadniczo łowienie węgorzy to żadna finezja, zestaw powinien być jak najprostszybyle miał krętlik bo ryba "kręci młynki", brania są zdecydowane a hak jest już w połowiewęgorza. Hol zdecydowany siłowy skierowany ku powierzchni bo jak dasz mu trochęluzu to zaplącze się w każdą możliwą zawadę. I to chyba tyle na ten temat.Aha skoro jesteś początkujący to ci jeszcze coś podpowiem IM ZESTAW PROSTSZY TYM LEPSZYagrafki, krętliki, rurki antysplątaniowe itp stosuj tylko tam gdzie jest to absolutnie niezbędnekażdy taki element przekłada się na ilość brań a szczególnie jeśli łowisz na rzekach. (2014/01/02 23:16)