Przepis na kulki proteinowe Jak zrobić kulki?

Witam wszystkich. 
Bardzo proszę o przepisy na kulki proteinowe.. najlepiej szybko pracujące czy coś w tym stylu.
PS. posiadam : mleko w proszku, mąkę tortową, mąkę kukurydzianą, mąkę pszenną, kaszke kukurydzianą.. miód..kasze mannę..w każdej chwili mogę polecieć do zoologa po atraktory,dipy, boostery, konopie, różne mączki, barwniki, birdfood.. Tak więc prosze o jak najlepsze ale nie drogie przepisy. : ). Przeszukałem już sporo przepisów, ale żaden nie wydawał mi się dobry.
PS.2. Jestem początkujący ;D
Piotr Kaftan
piotrcarp (2012/01/02 18:37)

Zeby zrobic dobre kulki to nie wyjdzie tanio,tanio to mozna ciasto z kaszy zrobic dlatego wole kupic dobre kulki niz robic tanie nic nie warte.

Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/02 18:48)

Tzn. no nie musi być tanio ale też nie jak najdrożej..

Janusz  Kozłowski
JKarp (2012/01/02 19:59)

Cześćnectarblend - 20% mąka kukurydziana - 15% mąka sojowa odtł. - 15% birdfood mielony - 10% mąka sojowa ptł. - 10% serwatka w proszku - 8% grys arachidowy - 8% izolat sojowy - 5% gluten pszenny - 5% drożdże piwne - 5% Ten przepis jest dobry i sprawdzony. Nie ma problemów z rolowaniem.Jest to miks do kulek owocowych - ogólnie słodkich. Co prawda nic się nie stanie jak dodasz zapachu monster krab ale w tym wypadku dobrze byłoby zastąpić birdfood mączką rybną lub podzielić proporcję birdfood z mączką rybną i robić kulki owoc-ryba. Oczywiście 9-10 jajek na podaną proporcję.Poczytaj to:http://forum.wedkuje.pl/f,kulki-gold-carp-baits-opinie,310856,0.html i to:http://www.carpshop.pl/gold-carp-baits-c-74.html Zaręczam, że te kulki ładnie i szybko pracują.Janusz JKarp

Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/02 20:33)

Witam Cię Janusz.
Czy wszystkie składniki prócz tych wszystkich mąk dostane tylko w zoologicznym czy w zoologicznym i jakimś spożywczym? 
Czy te składniki są drogie? Mam prawie 16lat i trochę ograniczony budżet bo ostatnio kupiłem 2 kołowrotki Okuma Distance Carp DC-60 i straciłem na nie 410zł. Możesz napisać co o nich sądzisz? Wiem, że to trochę nie na temat.; )
Ile te kulki proteinowe wytrzymają po suszeniu? (zamierzam robić 18mm, bo taki kupiłem roller).

Janusz  Kozłowski
JKarp (2012/01/02 20:54)

CześćWszystko powinieneś kupić tu:http://www.karpmarket.pl/category.php?id_category=15 lub wpisując nazwy w Google.Nie musisz wszystkiego kupić za jednym razem. Do sezonu daleko.Kołowrotków nigdy nie miałem w rękach jeśli nie liczyć kilku zakręceń korbką. Myślę, że sam gabaryt maszynek jest odpowiedni. Kołowrotki duże, mocne to pewnie i kilka sezonów przetrzymają.Janusz JKarp

Radek Jochemczak
Radek-c57 (2012/01/02 21:01)

Cześć wedłu mnie ciekawy artykuł tylko nie mogę znaleźć cz1 http://www.fishfood.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7:boilie-cz-2&catid=6:kuchnia-karpiarza&Itemid=17

Janusz  Kozłowski
Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/02 21:16)

Cześć.
Janusz dzięki za odpowiedź. Właśnie teraz patrze na tą stronę i jedyna rzecz, która jest tam droga to ten izolat, bo 35,90zł za kilo. Kołowrotki wyglądają  super, fajnie się kręci i ma fajne włoski, które się ocierają o szpule. Nie wiem w jakim celu, może ty coś wiesz na temat tych włosków? 
7 łożysk to za dużo czy w sam raz? Martwię się, że duża ilość łożysk w kołowrotkach karpiowych za 200zł jest kiepskiej jakości. Czy mam racje?

Patryk Jurgielewicz
Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/02 21:22)

Cześć. 
Janusz mam pytanie, jaki dać najlepiej zapach do tego miksu co podawałeś?
9-10 jaj to oczywiście na kilogram suchego miksu?

Piotr Kaftan
piotrcarp (2012/01/02 21:38)

Te wloski sa po to zeby zylka nie wchodzila pod szpule a 10jajek to jest srednia ilosc na kg miksu jak bedziesz chcial zrobic rybny to dodaj maczki rybnej tak jak Janusz napisal i mozesz dodac jeszcze troche oleju rybnego

Janusz  Kozłowski
JKarp (2012/01/02 21:46)

WitajScopex, truskawka lub orzech tygrysi. Lub np pół dawki owoc a pół ryba czyli ryba-truskawka, ananas-ryba, banan-ryba, banan-krab itd.Poczytaj dokładnie te zalinkowane artykuły. Najpierw zrób sobie próbę np z 10dkg miksu i z jednego jaja. A i jeszcze jedno. Na kilo miksu nie zaszkodzi dodać ze dwie łyżki stołowe oleju np sojowego lub słonecznikowego. O tym, że można dodać rybnego to sam powinieneś się domyślić :-)9-10 jaj na kilo suchego miksu ale pamiętaj, że dodatki płynne też nie pozostają bez znaczenia. Kulki lepiej parować a nie gotować. Flavouru dodawaj troszkę mniej ( nawet o połowę ) a resztę rozcieńcz delikatnie wodą i wylej na podsuszone kulki - kulki ładnie wchłoną zapach i po wrzuceniu do wody natychmiast zaczną wydzielać zapach. Można też gotowe kulki zalewać boosterem ale to już przed samym łowieniem.Paweł doskonale wyjaśnił po co te włoski ;-) Na łożyska nie patrz a właściwie na ilość. Pięć łożysk mają moje Ryobi i w zupełności wystarczy.JK

Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/02 21:56)

Cześć.
Janusz, może się to wydać śmieszne lub dziwne, ale nie za bardzo wiem co to ten  Flavour. Hehe
Jeszcze nigdy się z tą nazwą nie spotkałem. A już wędkuje jakieś 9-10 lat.

Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/02 22:12)

Cześć.
Parować? Przez jaki czas?

Janusz  Kozłowski
Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/02 23:05)

Cześć.
Janusz dzięki za wszystko, jesteś naprawdę w porządku.
Jak już zrobię pierwsze kulaski z tego przepisu co podałeś to podeśle Ci fotki, a jak jakieś rybki na nie złowię to oczywiście też podeśle Ci fotki.

Patryk Jurgielewicz
Janusz  Kozłowski
JKarp (2012/01/02 23:16)

Cześć.
Janusz dzięki za wszystko, jesteś naprawdę w porządku.
Jak już zrobię pierwsze kulaski z tego przepisu co podałeś to podeśle Ci fotki, a jak jakieś rybki na nie złowię to oczywiście też podeśle Ci fotki.

Witaj Polecam się jak by co :-)Jednym z założeń Karpiarza przez duże "K" jest pomagać innym wędkarzom. Mam nadzieję, że znajdziesz kasę i na matę :-)JK

Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/03 08:04)

Cześć.
Do sezonu jeszcze jakieś 3 miesiące więc kupię chyba wszystko :)

Patryk Jurgielewicz
FisherManek (2012/01/03 10:27)

Witam.
Janusz. Dodałbyś do kulek konserwant? Czy lepiej dokładnie wysuszyć i zamrozić?

Janusz  Kozłowski
JKarp (2012/01/03 10:55)

CześćNa każde kilo suchego miksu do jajek dodaj łyżkę soli kuchennej nawet jak kulki są owocowe. Sól to bardzo dobry konserwant jednocześnie poprawiający smak :-)Po ugotowaniu lub parowaniu kulek wysusz je z dwie doby w ciepłym przewiewnym miejscu ( może być w worku po ziemniakach z takiej siatki ), następnie pakuj w worki strunowe lub takie pojemniki na jedzenie ( worki tańsze ) i dosypuj po małej garstce ryżu. Takie pakunki do zamrażarki. Rozmrozisz tyle ile potrzeba będzie Ci na ryby lub do nęcenia.Kulki raczej nie popsują się jak po rozmrożeniu zalejesz je boosterem i włożysz do wiaderka lub pojemnika.JK

Piotr Kaftan
piotrcarp (2012/01/03 11:54)

Kuleczki jak rozmrozisz a wszystkich nie wykorzystasz to mozesz ponownie zamrozic i nic nie traca ze swoich wlasciwosci

Dodaj wątek na forum