Prywatne łowiska, podkarpackie, małopolskie

/ 19 odpowiedzi
Witam, czy ktoś zna jakieś łowiska prywatne, żeby można było zostać na noc, lub cały dzień, rozpalić grilla, spokojnie posiedzieć, wypocząć? 
100 km od Tarnowa.
osa12


Klecie to paradoks naszego polskiego prawa.
Zbiornik ma dwóch właścicieli:
prywatnego i PZW (Nie wiem czy to własność gminy czy PZW).
Linia podziału (własności gruntu pod wodami) przechodzi gdzieś po wodzie.
Z brzegu należącego do prywaciarza można łowić na dowolną ilość wędek (każda 5 zł doba), oraz nie ma żadnych wymiarów i okresów ochronnych. 
Z brzegu PZW obowiązuje regulamin RAPR itd.
PSR i SSR chodzą i kontrolują łowiących z brzgu PZW. Wędkujący z brzegu prywatnego mają sporo uciechy. (a ryby nie znają podziału)
No wszystko zgodnie z prawem.
Piękne to polskie prawo. (2014/05/22 20:40)

przemek1259


Klecie to paradoks naszego polskiego prawa.
Zbiornik ma dwóch właścicieli:
prywatnego i PZW (Nie wiem czy to własność gminy czy PZW).
Linia podziału (własności gruntu pod wodami) przechodzi gdzieś po wodzie.
Z brzegu należącego do prywaciarza można łowić na dowolną ilość wędek (każda 5 zł doba), oraz nie ma żadnych wymiarów i okresów ochronnych. 
Z brzegu PZW obowiązuje regulamin RAPR itd.
PSR i SSR chodzą i kontrolują łowiących z brzgu PZW. Wędkujący z brzegu prywatnego mają sporo uciechy. (a ryby nie znają podziału)
No wszystko zgodnie z prawem.
Piękne to polskie prawo.


No właśnie... Może w końcu ktoś mi powie co tam jest grane? :D podobno można tam łowić jak już się dowiedziałem, ale czy tam można wypożyczyć rowerki? Rozpalić ognisko? Rozłożyć namiot? Zostać na noc?  (2014/05/22 22:21)

Bernard51


Wypożyczyć rower możesz, łowić możesz całą dobę rozpalić ognisko jak namioty można rozkładać, z drzewem na ognisko krucho, w wekendy jest kiosk z cieplymi daniami jak i browar, pucha. (2014/05/23 05:10)

przemek1259


Ok, z drzewem nie problem ;) wezmę z domu. A są jakieś określone godziny otwarcia tego? kiedy należy przyjechać itd? Bo np, przyjeżdżam w piątek wieczór, i komu mam dać opłatę za wędki itd? Codziennie tam ktoś jest czy jak to się odbywa? bo nie chciałbym mieć potem niespodzianki w postaci kary za nie opłacenie wędki itd... 
Ryby można brać bez opłat tak? I jest to cały rok otwarte? Czy tylko określone dni? 
Sory za pytania ;) ale widzę, że tylko tutaj się dowiem co tam jest grane, bo nikt nic nie wie z moich okolic ani na innych forach ;). 
Z góry wielkie dzięki! 
P.S - i czy można pod samą wodę podjechać autem? Czy trzeba zostawiać gdzieś dalej auto i dymać na piechotę? Teraz raczej nie opłaca się jeszcze jechać po tych powodziach nie? (2014/05/23 15:28)

Bernard51


Czynne 24 godz na dobę rozkładasz się  a facet sam podejdzie do Ciebie po kasę, jak rozbijesz sie w nocy to rano przyjdzie po opłatę samochodem możesz podjechać pod samą wodę po za cyplem gdzie jest zakaz wjazdu.Woda już opadla jest lekko brudna to zależy od Ciebie. (2014/05/23 15:42)

przemek1259


To klecie to jest to tak? :https://www.google.pl/maps/@49.860254,21.4029441,1696m/data=!3m1!1e3
I podjechać autem mogę od strony prawej patrząc na mapę z góry tak? (od strony drogi). Bo od strony wisłoki to teren PZW ? I jest tam gdzieś zaznaczone gdzie jest granica?  (2014/05/23 15:47)

przemek1259


Bernard51 idzie złowić tam jakiegoś karpia? Bo myślałem nad wyjazdem tam z namiotem i rozłożyć się właśnie na jakiegoś karpia... amura... (2014/05/23 15:50)

Bernard51


I podjechać autem mogę od strony prawej patrząc na mapę z góry tak? (od strony drogi). Bo od strony wisłoki to teren PZW ? I jest tam gdzieś zaznaczone gdzie jest granica? 

Autem możesz podjechać od strony Wisłoki też.  jak na mapce widać taką małą wysepkę to na wysokości niej zaczyna się woda PZW od str. rzeki. Trzeba przejechać przez żwirownie, nie robią problemu bo to jedyna droga dojazdowa na drugą stronę jeziorka jak i do rzeki. Wczoraj byłem na rzece i sprawdziłem wodę na jeziorku, jeszcze brudna( z drogi lepiej wygląda) i wysoka , nie polecam szkoda abyś teraz robił km. na darmo. woda musi się przeczyścić i trochę opaść. Co do karpia można ale zbyt wiele go nie ma może teraz coś więcej woda przyniosła, chcąc złowić to z marszu nie tak jest łatwo trochę trzeba przysiąść
i selektywnie nęcić. Amura nie było do tej pory ( może przyniosło) natomiast sum był i sądzę że pozostał, trafiały sie na 130 cm i mniejsze.Szczupaka było sporo drobnego ale większy się też trafiał 109 cm. (2014/05/24 07:02)

jarek95


Witam Ja mogę polecił łowisko Złote Stawy na Brzeźnicy koło Radłowa. Jest to niewielki staw praktycznie w całości ogrodzony, stawy są bardzo dobrze zarybione złowione karpia powyżej 10kg to nie problem. Jeśli były by potrzebne jakieś namiary pisz na pw.  (2014/05/24 12:20)

przemek1259


Jeśli ktoś jeszcze wie o jakiś stawach to proszę pisać :) (2014/05/26 00:09)

przemek1259


I jak, nic nikt nie wie? :) (2014/05/26 22:35)

przemek1259


Byłem dziś na kleciu. Łowisko zamknięte, właściciel szuka kogoś kto to wydzierżawi... Błoto... Gadałem z gościem, mówił że można łowić, jak przyjedzie ktoś to 5 zł od wędki, ale nigdy nikogo jeszcze nie widział. Samowolka totalna, na rowerkach pływają po szkole młodzi itd... Ale jest spoko ;) (2014/05/28 21:48)

Bernard51


Widocznie poprzedni dzierżawca zrezygnował , tego nie wiedziałem, bo korzystam z wody PZW , ale łowić można nikt nie zabrania? (2014/05/30 05:34)

przemek1259


Nie wiem czy można łowić, goście którzy siedzieli na PZW wodach twierdzili, że można, jak przyjadą to zapłacę 5 zł od wędki i tyle. I tak też bym się tłumaczył że tak mi mówili. Natomiast jak dzwoniłem pod ten numer na tablicy, gościu mówił, że jest to zamknięte i łowienie nie aktualne. Ale jeśli to jest zarośnięte itd, to nie powinno nikomu robić problemu łowienie ryb. (2014/05/31 09:24)

Bernard51


Jak dzwoniłeś pod numer tel. na tablicy to jest kuzyn właściciela, Janusz, skoro tak Ci powiedział widocznie tak jest, ale jak byś powiedział że nic nie wiedziałeś i przyjechałeś na 3 dni połowic  z Tarnowa to podejrzewam że by Ci pozwolił, to jest fajny facio i wyrozumiały, a jemu byś opłacił za wędki.Najlepsze miejsca to cypel i brzeg południowy z groblą za cyplem na który można podjechać od strony rzeki. (2014/05/31 10:29)

przemek1259


tamta strona jest kogo innego podobno... (2014/06/01 22:30)

Bernard51


nie prawda, długo tłumaczyć bym musiał,dawna rybaczówka i od siatki ogrodzeniowej do wyspy i i mała zatoczka za cyplem przy rybaczówce jest innego właściciela. (2014/06/02 05:08)

kali333


Czykturyś z kolegów łowił ostatnio na łowisku Trzy Stawy w Graboszycah? Jak tam z rybą, idzie złowić coś fajnego? (2014/06/20 20:00)