Prosna spiningowanie k. Grabowa

/ 5 odpowiedzi

  • konto usunięte

witam  urodzilem  sie  wgrabowie  lowilem  zdziadkiem  na  prosnie   kolo  grabowa  wowczas  nie  na  spining.Byly  to  brzany  takie  do  4  kg  jazie  do 1.5 kg sandacze  i bolenie ale  sporadycznie  duze  plocie i  naprawde duze ilosci karpi takie  do  70  -80  cm z  zarybien ale  takze  uciekinierzy ze  stawow po powodziach.  Nigdy jednak nie  zlowilismy klenia.obecnie mieszkam w Koszalinie i lowie  w pomorskich rzekach  s\c\golnie  czesto na nizinnym  odcinku radwi gdzie krolem rzeki  jest KLEN. Podczas ostatniego pobytu w  Grabowie  wykupilem  sobie  pozwolenie  w  pzw kalisz i  spedzilem  dwa  dni  ze  spiningiem  nad Prosna.Nie  zlowilem  ryby   ale  widzialem ladnego okolo  40 cm  odprowadzajacego mojego powierzchniowego  woblera klenia.Jestem  ciekawy  czy  ktos  lowi  klenie  na  spining  na Prosnie  kolo  Grabowa  .moze  jacyc moi  dawni koledzy  ze  szkoly?/ciekawi  mnie  jeszcze  czy  nadal  zdarzaja  sie  bolenie  i  brzany choc  o  ostatnich spotkani  nad  rzeka  wedkarze  ktorych  bylo  mi  milo  po  latach spotkac mowia  ze  wyginely.Bede wdzieczny za  kontakt z  lowiacymi na  spining na  tej  rzece  i  chetnie  podam  do  mnie  kontakt .
bobus86


witam.w Prosnie lowie od urodzenia praktycznie tylko ze duzo poniżej kalisza.Głównie jest to okolica Jastrzebnik i te rejony.klenia jest tu mnustwo ale nie lada sztuka go zlowic.testowanay był spining muchy rozne sposoby przynety i niestety ta ryba nie jest glupia:)zdarza sie ze ktos cos tam zlowi ale to same maluchy.o brzanach u nas slad zaginał juz dawno.kiedys doszly mnie sluchy ze wlasnie gdzies tam w okolicach grabowa idzie czasem slepa zlowic...napewno jakies szanse sa przed kaliszem. (2012/11/14 11:13)

Cebulowy Rycerz


Łowię głównie w zakresie Żydów-Jastrzębniki. Klenia ostatnio widziałem jednak dużo niżej, koło wioski Lisewo, prawie przy ujściu Prosny. Miałem akurat okoniową blaszkę, kompletnie ją jednak zignorował i odpłynął. A ładna sztuka była, 50cm bym mu dał. W okolicy Kalisza jednak kleni nie widuje, tu rządzą okonie i szczupaki, tylko czasem łowiących więcej niż ryb :) (2012/11/17 00:08)

bobus86


klenik n ie jest glupi ciezko go w prosnie zlowic in=gnoruje praktycznie wszystko.a probowane bylo wszystko jak wyzej pisze.i muchy owoce woblery i gdzie tam w dupie ma wszystko  (2012/11/18 13:59)

Suns


Witam po długim czasie. Ale odpowiadam .w tym roku dokupiilemsobie calorocznepozwolenie namówienie w wodach pzwkalisz i zamierzam częściej bywać na prosnie także koło jastrzębnik. W tamtym rokukolo jastrzebnikilisewa polowilem na spining. Mnóstwo okonia tak po 20 do 30. Na jedno wyjście ale małe średnio. 18 do 22 cm najdłuższy 27 kilka kleni ale 25 do 28 cm i jednego golenia 34 cm oczywiście wszystkie ryby trafiły do wody lowie z reguły na haki bezzadziorowe.mysle ze trochę bardziej poznałem już rzekę i zamierzam w tym roku powalczyć o większe ryby. (2014/03/15 20:06)

Suns


Przepraszają błędy literówki w poprzednimposcie  zbyt szybko pisałem oczywiście złowiliśmy bolenia a nie golenia  mój numer 508 366 672 chętnie czekam na tel od ludzi lubiących prosnie w ramach rewanżu zaproszenie na rzeki nizinne i górskie koło Koszalina  (2014/03/15 20:11)