» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Prosna okolice Kalisza szczupaki większe niż 40cm

złowił ktoś w tym roku jakiegoś szczupaka powyżej 40cm 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/10 21:10

Żartujesz??????????

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/10 21:39
niby czemu ja takie po 35-40 łowie tam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/10 22:17
A z której strony konkretnie ? Bo koło Kalisza - to może być gdziekolwiek ? 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/11 09:03

niby czemu ja takie po 35-40 łowie tam

Bo jeżeli są 40-stki, to i większe muszą być.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/11 09:11
Wcale niekoniecznie.
Kiedys duzo lowilem na spinning w okolicach Sulejowa na rozlewiskach Luciazy.
Lowilo sie tam mase pistoletow 30-35 cm ale o miarowego (wtedy 40 cm) bylo niezwykle trudno.
Jesli pamiec mnie nie myli udalo mi sie zlowic tam 1 sztuke przez pare lat. Co prawda lowilem tam w "przelocie" na Pilice, tak zeby sprawdzic co sie dzieje, bo nie chcialem meczyc podrostkow, ale byl to typowy przechowalnik niemiarowych ryb.
Sa lowiska w ktorych ryby powyzej pewnej wielkosci sa juz wydarzeniem. Byc moze jest tak ze szczupakiem w przypadku kolegi barjew22

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/10/11 19:14
łowie od strony Kościelnej wsi widać tam jak kłusownictwo się rozwija i te dziadki jak złowią pistolety to za raz do siatki i do domu więc pytam czy coś większego tam jest a może ktoś ma lepsze miejscówki to bym się z nim wybrał pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/11 19:20
Podobno w kwileniu sa dobre miejsca na prośnie ja osobiscie na prosnie łowie tylko wiosna bo pózniej tej ryby jak by niebyło No to ta wiosna łowie w miejscowosci bogusławice ładne płocie tam biorą.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/12 18:15
jak idzie o prosnę to warty uwagi jest odcinek od mostu w żydowie w stronę ołoboku a z tego co wiem to najlepiej zasiąść w miejscu gdzie ołoboczka wpada do prosny 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/12 20:28

Niestety taki  Prosna ma urok, że na 25 pistoletów przytrafi się esox powyżej 50.A przyczyn jest wiele od kłusownictwa poprzez niski stan wody w okresach póżnowiosennych aż do wczesnej jesieni.

Prosna to nie jest rzeka dla zwykłych wędkarzy...

zgłoś naruszenie

Reklama

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 Kolekcja toreb, pokrowców do wędzisk, chlebaków - nawiązująca do starych, tradycyjnych wzorów. Pokrowiec TR na siatki 45 cm, średnica: 45 cm.

cena: 41,00 PLN

wysłano: 2011/10/14 04:31
Fakt, że kłusownictwo na tym odcinku Prosny jest szczególnie rozwinięte ! Grasują po nocach z sieciami. I chyba nieosiągalni dla strażników, bo gdy urzędują, mają wystawione czujki. Więc w razie czego są wstanie szybko się ewakuować . Słyszałem, że jakiś czas temu, pewna ekipa biła tam prądem z pontonu spływając aż do samego Bogusławia.  ................. A próbowałeś w Jastrzębnikach  albo w Dojutrowie ?   Zauważyłem, że od momentu uruchomienia tej elektrowni w Jastrzębnikach z rybami się pogorszyło, choć przez pierwsze dwa lata było ok.  W przyszłym tygodniu będę w Polsce to pojadę zobaczyć co się tam dzieje.    Pozdrawiam ... 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/16 13:50
Ostatnio rozmawiałem z wędkarzem który tam łowi i mówił mi, że w Jastrzębnikach też krucho z rybami ale nadal próbuję  na swoich miejscówkach jeśli złowię coś większego to napiszę pozdro

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/10/28 00:02
Spróbuj poniżej tamy. Byłem w niedzielę na Bogusławiu.  Pierwszy wypiął mi się pod nogami, więc nie mierzyłem, ale na oko, -  miał wymiar. Wyciągnąłem jeszcze trzy  52cm , 57cm , 63 cm. Podejrzewam, że zaczną się pojawiać większe, - o ile woda będzie w porządku i z oczyszczalni nie puszczą jakiego syfu. Wydaje mi się, że kaczorki na zimę ciągną w górę Prosny, bo zawsze w grudniu trafiałem największe, a latem raczej pistolety. Tamy w Jastrzębnikach  nie przeskoczą więc poluję na nie poniżej. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/11/05 19:21
Panowie jak tam nad Prosną? Ktoś jeździ w górę od Kalisza...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/11/05 19:52
Prosna jest ładna własnie  przed kaliszem np w Żydowie   tam jest dzika , kręci i można coś złowić natomiast poniżej PK powiedzmy od Piotrowa do Nowej Wsi  znam troche rzekę  i musze przyznac ze  3 lata temu trafialy sie pistolety , klenie , jazie okonie tak od  2 lat bieda .

Kwileń sobie odpuściłem od czasu naprawy  starego mostu i usypania kamieni w miejscu "obalonej wierzby "   niżej  Niniew  po powodzi  tak naniosło piachu ze średnia głębokosc wynosi 50cm więc na próżno tam spacerowac z spinem w ręku no nie mówiąc o bardzo cięzkim dostepie do wody  tak  wymyło brzeg ze porobiły sie skarpy :/ .

Jastrzębniki -  super miejscówka  bardzo urokliwy kanał przed  tamą  i 2 podkowy ale niestety strasznie wytrzepana jest ta woda  tak jak X lat wstecz lowiłem tam piękne okonie  , pistolety i trafialy sie jakies podrośnięte szczupaki  tak  teraz  widzialem zarzuconych 18 kijów  żywcowych i padł jeden szczupaczek 53cm  to odpuściłem sobie te staruchy.  Poniżej tamy  też bez szału  jeden skrót .

Prosna jest trudnym lowiskiem  trzeba  dobrze poznać  rzekę i ją odwiedzac na okrągło wtedy jest szansa zlowienia czegokolwiek inaczej  możemy tylko pospacerowac .
Dodam ze w tym roku zaliczylem kilkanascie  wypadów nad Prosne i najwiekszy szczupak okolo 35cm  - tragedia

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/11/06 18:32

Kolega z racji zamieszkania -to Prosna w dół od Kalisza, ja natomiast w 100% obławiam

miejscówki powyżej wpływu Ołoboku. Miejsca piękne, rzeka kręci jak szalona, burta za burtą.

Niestety do degradacji rzeki przyczynił się w głównej mierze katastrofalny stan wód gruntowych co podczas okresu późnowiosennego do jesiennego daje bardzo niski stan wody i co za tym idzie wzmożoną aktywność miejscowych kłusoli.

Na moim odcinku głównie szczupaki, zdarza się jaź oraz kleń, ktory do złowienia jest tylko podczas "trąconej" wody.

Ps: Ale widzę, że kolega Zamela preferuje teraz okonie....

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/11/06 19:41
a skąd  ta informacja o okoniach ???? :P  no  udalo sie przechytrzyc  w ciagu kilku dni  kilka ladnych a najwiekszy 44    reszta  42 40 34   ale mnie interesują teraz sandacze , miętusy i  duze szczupaki  i do tych rybek cos  dobrać  sie nie mogę :(

zgłoś naruszenie

wysłano: 2012/01/28 02:18

Ja z kumplami łowimy w Prośnie w Kaliszu, narzekać nie możemy, okoni multum, kleń jest, jaź się zdarza, boleń, sandacz, o wymiarowego szczupaka też nietrudno. :)

Jednak w pełni potwierdzam zdanie  jednego z Kolegów, który napisał:

"Prosna to nie jest rzeka dla zwykłych wędkarzy..."

W tym sezonie (2012) Prosna jest bardzo hojna, natrzaskaliśmy od połowy stycznia do teraz sporo okoni, ten ze zdjęcia największy, niepełny trzydziestak.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lub zaloguj się

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/28 12:47
W dojutrowie   80 miałem , szczupłego  połakomił sie na ukleje z gruntu w samo południe jak pamietam wrzesień to był przed mostem w prawo .

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/03/12 21:27
Może ktoś opisać miejscówki koło ołoboku.

dojazd, dojscie nad wodę, łowiska,

Łowię na spining lub klasycznie spławik.

Pozdrawiam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/03/18 09:48
jak wyniki na prośnie? w tym roku rozpoczełem sezon wlasnie na tej ciekawej rzeczce i muszę przyznać że zapowiada się rewelacyjnie,biorą piękne lescze i jazie podobno...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/03/18 10:41
Fidzir w którym miejscu łowiłeś ? w okolicach mostu w piwonicach bierze podobno płotka ale od końcówki zeszłego roku jest to chyba ulubione miejsce leśnych dziadków także ja tam nie łapię bo po co się denerwować :)

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google