Preparowanie ryb w całości.

/ 52 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam 
Mam zamiar w tym roku zacząć preparowanie niektórych ze swoich okazów ryb(nie głów tylko całych ryb) lecz nie bardzo wiem od czego mam zacząć Confused .Mam więc pytanie do Was forumowiczów może ktoś z Was preparował swój okaz a jak nie to może wie jak to się robi i co jest potrzebne?

Mam kilka spreparowanych głów ,ale chciałbym spróbować spreparować rybę w całości.

Nie znalazłem ,żadnego info. Czy to polega na tym ,że wstrzykuje się jakąś formalinę czy coś ,potem lakier ,czy jak?
Ma ktoś doświadczenie ?
pablo26ch


Kiedyś był opis preparacji w WW jakieś 20 lat temu...
Z tego co pamiętam trzeba zrobić "negatyw" ryby ,tzn. odbić każdy bok w piasku a później w to miejsce wlać płynny gips.Rybę rozciąć z jednego boku , wybrać cały środek,w to miejsce wstawić wykonane z gipsu "pozytywy",całość zszyć i pomalować lakierem.W opisie może proste,a w naturze gorsze do wykonania.
 w 1992 roku złapałem Szczupaka 110 cm i chodziła mi po głowie jego preparacja. Skończyło się tylko na głowie i wątpliwym  mięsie.Niestety jak ma się 14 lat to takim osiągnięciem chce się każdemu pochwalić.Dzisiaj fotka z telefonu i do następnego widzenia szczególnie z takimi okazami.
Pozdrawiam. (2014/01/05 12:29)