Pozyskiwanie 篡wca

witam!

Mam pytanie odnosnie poszukiwania zywca do polowu drapieznika.

Regulamin dopuszcza pozyskanie ryb na przynete za pomoca podrywki. Jednak czy jest ona konieczna w celu zdobycia malej rybki, czy tez przynete w postaci malej rybki mozna zlowic jedna z wedek zarzuconych czy to na splawik czy na grunt. Zdania wedkarzy sa w tej kwesti niestety podzielone.

Bo to ze zgodnie z regulaminem rybka musi pochodzic z tego samego zbiornika,w ktorym bedzie uzyta jako przyneta nie pozostawia watpliwosci...

Krzysztof Kloc
ryukon1975 (2013/09/24 13:49)

witam!

Regulamin dopuszcza pozyskanie ryb na przynete za pomoca podrywki. Jednak czy jest ona konieczna w celu zdobycia malej rybki, czy tez przynete w postaci malej rybki mozna zlowic jedna z wedek zarzuconych czy to na splawik czy na grunt. Zdania wedkarzy sa w tej kwesti niestety podzielone.

Bo to ze zgodnie z regulaminem rybka musi pochodzic z tego samego zbiornika,w ktorym bedzie uzyta jako przyneta nie pozostawia watpliwosci...

Wi璚 co je pozostawia ? Masz je z這wi w tym zbiorniku na w璠k lub podrywk i tyle w temacie.

ALEKSANDRA KURZEPA
Roxola (2013/09/24 14:11)

witam!

Sam sobie odpowiedzia貫.
Je瞠li dopuszcza, to nie nakazuje pozyskiwanie tylko za pomoc podrywki.
Nie wiem jak mo積a inaczej interpretowa....

J璠rzej K.
J璠rula (2013/09/24 14:27)

witam!

Ja si nie zgadzam i podzielam zdanie w璠karzy w tej kwestii :)))))))))))

Albo si zgadzam ?

Krzysztof Kloc
ryukon1975 (2013/09/24 14:34)

Taki problem to nie problem s wi瘯sze. :)

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

za堯 konto zaloguj si

Jacek B.
Jack14 (2013/09/24 15:38)

Kolego @kmiecik.

Mo積a oczywi軼ie pozyska 篡wca na jedn z w璠ek tylko nale篡 zawsze pami皻a o jednej obowi您uj帷ej obecnie zasadzie (dot. metody sp豉wikowej i gruntowej) "這wimy tylko na dwie w璠ki jednocze郾ie" czyli np. jedna zarzucona na 篡wca, a drug 這wimy 篡wca lub dwie na 篡wca, a w闚czas 篡wc闚ka le篡 gdzie obok.

Co do podrywki w璠karskiej to r闚nie nale篡 uwa瘸 bo mo積a z niej korzysta tylko w obr瑿ie w豉snego stanowiska w璠karskiego. (ot taki przepis kto wymy郵i i nale篡 go przestrzega).

u篡tkownik142935
u篡tkownik142935 (2013/09/24 15:45)

No a jak ma si do tego pozyskiwanie 篡wca drog kupna w sklepach w璠karskich ?

Krzysztof Kloc
ryukon1975 (2013/09/24 15:53)

Jest szeroko i cz瘰to praktykowane.

Jacek B.
Jack14 (2013/09/24 16:02)

Oczywi軼ie do w璠kowania drapie積ik闚 we w豉snym stawie przy ogrodzie lub polu?

Artur Sad這wski
Artur z Ketrzyna (2013/09/24 20:45)

witam!

Prawo dopuszcza, czyli pozwala uczucia podrywki w璠karskiej. Ale to ty masz wyb鏎 czym 篡wca pozyskasz. Czy w璠k czy podrywk.
No i oczywi軼ie 篡wce trzymasz oddzielnie, w sadzyku, nie z rybami z這wionymi na w璠k jako po篡tek (czyli te kt鏎e pragniesz zabra zgodnie z limitem).

ALEKSANDRA KURZEPA
Roxola (2013/09/24 21:01)

"No i oczywi軼ie 篡wce trzymasz oddzielnie, w sadzyku, nie z rybami z這wionymi na w璠k jako po篡tek (czyli te kt鏎e pragniesz zabra zgodnie z limitem)."

_________________________________________________________________________________

A to ciekawe...
Ryby mo瞠sz przechowywa w sadzyku lub w siatce i nie musisz trzyma oddzielnie ni ryby na patelni.

u篡tkownik142935
u篡tkownik142935 (2013/09/24 21:02)

Artur w ko鎍u wyluzuj - przyjad do Ciebie i 造kniemy literka - b璠zie mo輳 ju ok . ? .....

Kto si przy陰cza ? - zapisy ! :

1.Ernest48
2. ...........

Krzysztof Kloc
ryukon1975 (2013/09/24 21:04)

No i oczywi軼ie 篡wce trzymasz oddzielnie, w sadzyku, nie z rybami z這wionymi na w璠k jako po篡tek (czyli te kt鏎e pragniesz zabra zgodnie z limitem).

Ja zawsze trzymam wszystko w jednej siatce bo tylko jedn wo輳 na ryby po za tym rybom w grupie ra幡iej.

J璠rzej K.
J璠rula (2013/09/24 21:15)

Artur w ko鎍u wyluzuj - przyjad do Ciebie i 造kniemy literka - b璠zie mo輳 ju ok . ? .....

1.Ernest48
2. ...........

Nawet Kolega sobie nie wyobra瘸 jak ch皻nie napi豚ym si z Toba w鏚eczki gdzie w zacisznym miejscu z g喚bok i rybn wod :)))

Krzysztof Kloc
ryukon1975 (2013/09/24 21:21)

1.Ernest48
2.ryukon1975
3. .........

u篡tkownik142935
u篡tkownik142935 (2013/09/24 21:31)

No ja trzymam je oddzielnie - w kr鏒kie siateczce / 2 m / - nigdy mi si nie zda篡這 jeszcze , 瞠 mia貫m potrzeb nabywa przyn皻e / rybki / z jakiego innego 穋鏚豉 / sklepu / - cho niejedrokrotnie nabywam takowe osobi軼ie z innych 穋鏚e貫k / ciek闚 / , ni te gdzie p騧niej na nie 這wi - i nie widz nic w tym zdro積ego !

Miros豉w Klimczak
Zander51 (2013/09/24 21:43)

1.Ernest48
2.ryukon1975
3. .........

Te bym si przy陰czy mimo lekarskiego zakazu. Ale co oni tam wiedz...

Miros豉w Klimczak
Zander51 (2013/09/24 21:46)

Ale przed w鏚eczk wyja郾ijmy co sobie. Nie 這wi na 篡wca co najmniej 20 lat. I brzydz si takimi "這wcami drapie積ik闚". I nie wiem, czy nadam si do waszej kompanii...

u篡tkownik142935
u篡tkownik142935 (2013/09/24 21:55)

Ale przed w鏚eczk wyja郾ijmy co sobie. Nie 這wi na 篡wca co najmniej 20 lat. I brzydz si takimi "這wcami drapie積ik闚". I nie wiem, czy nadam si do waszej kompanii...

Ja te nie 這wi na  " 篡wca " - tylko , 瞠 co nie wierz za bardzo w dobre intencje j璠ruli / mo瞠 si myl ? / , ale szacun dla kol. , 瞠 si w ko鎍u opami皻a  ! - na bank spotkanie przebiegnie w dobrym tonie :)

Janusz  Koz這wski
JKarp (2013/09/24 21:55)

W鏚eczka 豉godzi obyczaje Mirek znaczy muzyka chcia貫m powiedzie ale w takim towarzystwie to i ja ch皻nie jaki z這ty trunek obal ( bynajmniej nie zimny Lech ).Ja na這wi豚ym Wam 篡wczyk闚 w stylu C&R ;-)
JK

Miros豉w Klimczak
Zander51 (2013/09/24 22:12)

Schowa貫m przed synkiem par butelek whisky, kt鏎e nabywam u"przyjaci馧" z p馧nocy. 畝dnej jeszcze nie pr鏏owa貫m, ale te co zabra syn, to chwali :)

Zenon Fr徠czak
zenfr (2013/09/24 22:20)

Kol Ernest .Czy Ty naprawd masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i logicznym my郵eniem????

Marek Osi雟ki
osa12 (2013/09/25 07:16)

Kolego @kmiecik.

Mo積a oczywi軼ie pozyska 篡wca na jedn z w璠ek tylko nale篡 zawsze pami皻a o jednej obowi您uj帷ej obecnie zasadzie (dot. metody sp豉wikowej i gruntowej) "這wimy tylko na dwie w璠ki jednocze郾ie" czyli np. jedna zarzucona na 篡wca, a drug 這wimy 篡wca lub dwie na 篡wca, a w闚czas 篡wc闚ka le篡 gdzie obok.

Co do podrywki w璠karskiej to r闚nie nale篡 uwa瘸 bo mo積a z niej korzysta tylko w obr瑿ie w豉snego stanowiska w璠karskiego. (ot taki przepis kto wymy郵i i nale篡 go przestrzega).

Nie ma takiego przepisu bo nie istnieje definicja "stanowiska w璠karskiego". Je郵i m闚isz o wodach PZW i jego regulaminie to :

3.10. Dopuszcza si, w miejscu i czasie prowadzenia po這wu ryb na w璠k, pozyskiwanie
ryb na przyn皻 przy u篡ciu podrywki w璠karskiej. 

Przepis r騜nie interpretowany, ale tam gdzie ja i moje w璠ki i moja podrywka to jest to miejsce i czas po這wu ryb. Niekt鏎zy twierdz, i w璠ka ma by zarzucona, ja twierdz, i powinna po prostu by. Mam dwie 篡wc闚ki na brzegu i podrywk w wodzie, jak z豉pi 篡wca, zarzuc w璠ki !

Piotr Zygmunt
barrakuda81 (2013/09/25 08:38)

witam!

Ktos to w sumie s逝sznie wmyslil pewnie po to aby zapobiec wpuszczaniu obcych dla danej wody gatunk闚 ale i tak nie moge sie powstrzymac zeby to wysmiac:-) Kolejny martwy przepis - witamy w Polsce gdzie ambicje urzednikow nie ida w parze ze zdrowym rozsadkiem.Kto tego przestrzega?Ci wedkarze ktorych widuje stadami jak po rzeczkach i kanalach ganiaja drobne ryby z podbierakami albo lowia male karasie w stawikach gdzie ich pelno i pedza z tym nad Wisle lub jeziora?Pewnie tam gdzie sa wnikliwe kontrole to sie tego przestrzega ale ile jest takich lowisk...Zenujace,g逝pie i zalosne.

Jacek B.
Jack14 (2013/09/25 15:07)

Nie ma takiego przepisu bo nie istnieje definicja "stanowiska w璠karskiego". Je郵i m闚isz o wodach PZW i jego regulaminie to :

3.10. Dopuszcza si, w miejscu i czasie prowadzenia po這wu ryb na w璠k, pozyskiwanie
ryb na przyn皻 przy u篡ciu podrywki w璠karskiej. 

Przepis r騜nie interpretowany, ale tam gdzie ja i moje w璠ki i moja podrywka to jest to miejsce i czas po這wu ryb. Niekt鏎zy twierdz, i w璠ka ma by zarzucona, ja twierdz, i powinna po prostu by. Mam dwie 篡wc闚ki na brzegu i podrywk w wodzie, jak z豉pi 篡wca, zarzuc w璠ki !

S逝szna uwaga dot. stanowiska", ale co do r騜nej interpretacji to mam w徠pliwo軼i.

Kolego @osa 12 podkre郵i貫m tekst i jak rozumiem to z這穎ne, le膨ce obok w璠ki to jeszcze nie "prowadzenie po這wu" tylko raczej zamiar dlatego lepiej przynajmniej jedna w璠ka w wodzie. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.

Marcin Komorowski
kmer2020 (2013/09/26 00:59)

najlepiej kup sobie w zoologicznym i powiedz 瞠 z這wi貫s  hahaha

Dodaj w徠ek na forum