Konsystencja zanęty w metodzie gruntowej

/ 9 odpowiedzi
Mam pytanie a raczej pytania odnosnie wedkarstwa gruntowego zaczynam dopiero tą przygode i chcialbym wiedziec jaka zanete najlepiej wybrac jak dobrze przygotowac chodzi o konsystencje czy dodawac np kukurydze lub cos jakie haczyki o reszcie to wiem a i lowie na jeziorze czyli woda stojaca dziekuje z gory za pomoc
puchna


Spokojnie kukurydze możesz dodac a zanęte to zrób taką aby po zarzuceniu stopniowo się uwaniała z koszyka (2015/07/05 18:49)

krzysztof-bialk


Czyli taka niezbyt klejaca tak? A jaka zanete polecasz i czy w takim lowieniu sprawdzi sie peczak (2015/07/05 21:20)

zbynio 33


Kolego określ się co chcesz łowić, a na pewno koledzy pomogą. Tak zadałeś pytanie, że w sumie to nie wiadomo jak Ci pomóc.... Temat rzeka... (2015/07/06 00:09)

Artur z Ketrzyna


Kolego określ się co chcesz łowić, a na pewno koledzy pomogą. Tak zadałeś pytanie, że w sumie to nie wiadomo jak Ci pomóc.... Temat rzeka...

Kolega zaznaczył Płoć, jak i określił łowisko mówiąc jezioro, metodę też określił grunt.

Krzysztof, kup temu dedykowane zanęty, opisane jako feeder. Są one bardziej spoiste, tak więc lepiej trzymają się koszyka czy też sprężyny. Do zanęty można dodać kukurydzę jak i białe robaki, bądź inną grubszą przynętę jaką będziesz używał.
Co do haczyków, to dobierasz je do przynęty jak i rodzaju ryb. Na płoć użyj haczyków nr 10 lub 8 (zwłaszcza jak w łowisko wchodzą leszcze i skupiasz się na większych sztukach). Jak będzie to drobnica, a brania będę delikatne, to czasami pomaga założenie mniejszego haczyka np. nr 12. (2015/07/06 06:23)

zbynio 33


Kolego określ się co chcesz łowić, a na pewno koledzy pomogą. Tak zadałeś pytanie, że w sumie to nie wiadomo jak Ci pomóc.... Temat rzeka...

Kolega zaznaczył Płoć, jak i określił łowisko mówiąc jezioro, metodę też określił grunt.

Krzysztof, kup temu dedykowane zanęty, opisane jako feeder. Są one bardziej spoiste, tak więc lepiej trzymają się koszyka czy też sprężyny. Do zanęty można dodać kukurydzę jak i białe robaki, bądź inną grubszą przynętę jaką będziesz używał.
Co do haczyków, to dobierasz je do przynęty jak i rodzaju ryb. Na płoć użyj haczyków nr 10 lub 8 (zwłaszcza jak w łowisko wchodzą leszcze i skupiasz się na większych sztukach). Jak będzie to drobnica, a brania będę delikatne, to czasami pomaga założenie mniejszego haczyka np. nr 12.

Sorry nie zauważyłem tej płoci zaznaczonej, ale już teraz wiem, dzięki:). Co do zanęty to spoistość jak spoistość, chodzi o to, żeby odpowiednio się uwalniała z koszyka... W takie ciepłe dni jak teraz miałem bardzo dobre efekty przy kąpieliskach w czasie gdy ludzie sie kąpali i mącili wodę podchodziły piękne grube płocie... :) (2015/07/06 09:55)

JKarp


W takie ciepłe dni jak teraz miałem bardzo dobre efekty przy kąpieliskach w czasie gdy ludzie sie kąpali i mącili wodę podchodziły piękne grube płocie... :)
I karpie :-)
JK (2015/07/06 10:06)

zbynio 33


Janusz, karp to nie wiedziałem, że tak podejdzie. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło. Ze dwa lata temu amury mi tak podeszły. Hmm, teraz na jezioro oprócz zanęty wezmę ze soba ekipę kąpiącą :))). (2015/07/06 13:46)

JKarp


Tylko ekipa musi być w bikini ;-)Pierwszy raz jak zaczęli mi dreptać i chlapać prawie po zestawach to byłem zły aż do pierwszego brania. Potem już wiedziałem, że wcześniej czy później będzie strzał. A najlepiej zaczekać aż kąpiący wyjdą z wody, pod wieczór jak zrobi się cicho i wtedy klaść zestaw zestaw gdzieś w okolicę jak się pluskali.
JK (2015/07/06 15:02)

u?ytkownik195357


I liny podchodzą do kąpielisk Panowie, duże liny ;-) (2015/07/06 15:09)