Porozumienia wędkarskie 2011 PZW

/ 85 odpowiedzi
piliczanin


oto mapka porozuień z wrocka
(2011/01/05 10:28)

u?ytkownik60251


Ani jednego porozumienia.........i pięciu strazników SSR na tyle akwenów/łowisk... buahahahahahahahhahaha.... Przecież to jakies jaja :)  Piotrek, Ty nie pasujesz do tego miasta "gościnnego"... :) Legenda mówi, że galopujace stado koni, ich tętent kopyt wystraszył najeźdzców, którzy chcieli napaść na miasto, na cześć tego, miasto nazwano Konin.... Chyba te konie pogalopowały dalej...razem z rozsądkiem niektórych ludzi z władz PZW Konina :)

Nie no Maćku nie jest tak zle ze strażnikami ,moje koło ma 5 inne koła niewiem ilu mają ,kół jest chyba z 8 w samym mieście i co jakie miasteczko jak golina też ma koło to trochę społeczniaków jest ,PSR ma 25 ludzi i 6 aut kontrole nieraz spotkasz nad wodą (2011/01/05 11:49)

u?ytkownik57785


Nie no Maćku nie jest tak zle ze strażnikami ,moje koło ma 5 inne koła niewiem ilu mają ,kół jest chyba z 8 w samym mieście i co jakie miasteczko jak golina też ma koło to trochę społeczniaków jest ,PSR ma 25 ludzi i 6 aut kontrole nieraz spotkasz nad wodą


Ah, to Ci o Twoje koło chodziło....! To tez nie jest dla mnie zrozumiałe, jak może nie być w kole ETATU
dla jego członka chcącego być w szeregach SSR...
 

(2011/01/05 12:29)

u?ytkownik60251


Nie no Maćku nie jest tak zle ze strażnikami ,moje koło ma 5 inne koła niewiem ilu mają ,kół jest chyba z 8 w samym mieście i co jakie miasteczko jak golina też ma koło to trochę społeczniaków jest ,PSR ma 25 ludzi i 6 aut kontrole nieraz spotkasz nad wodą


Ah, to Ci o Twoje koło chodziło....! To tez nie jest dla mnie zrozumiałe, jak może nie być w kole ETATU
dla jego członka chcącego być w szeregach SSR...
 




Bo główny zażąd okręgu tylko na 5 strażników wydał mojemu kołu zgodę (2011/01/05 12:33)

u?ytkownik57785


Bo główny zażąd okręgu tylko na 5 strażników wydał mojemu kołu zgodę


I to mnie ciekawi, DLACZEGO! Co to za ograniczenia i z jakiego powodu. Tego nie kumam za cholerę. U nas PROSZĄ wędkarzy, żeby wstępować do SSR, tworzyć grupy terenowe w kołach i bez ograniczeń, a Ty mi tu takie rzeczy o ETATACH wolnych/zajętych u Was piszesz. 

(2011/01/05 12:39)

tinka


Mówiąc o etatach SSR, strażnicy są powoływani przez Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwach Powiatowych, na wnioski składane do okręgu przez koła. Starostwa określają liczbę członków na powiat. W Powiecie Kolskim wynosi 36 ludzi na 7 Kół PZW. Nie wiem ilu jest czynnych strażników. (2011/01/05 18:13)

u?ytkownik57785


Mówiąc o etatach SSR, strażnicy są powoływani przez Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwach Powiatowych, na wnioski składane do okręgu przez koła. Starostwa określają liczbę członków na powiat. W Powiecie Kolskim wynosi 36 ludzi na 7 Kół PZW. Nie wiem ilu jest czynnych strażników.


Nie rozumiem tylko ograniczeń i niechęci kół PZW, do przyjmowania i szkolenia nowych strażników. Przecież i kołom, a zwłaszcza Okregowi powinno zależeć na jak najlepszej i większej ochronie łowisk, poprzez pracę wielu strażników, bo strat w tym nie widzę, ani finansowych, ani innych. To jest straż SPOŁECZNA, czyli pensji płacić nikt nie musi i nikt jej nie wymaga, dlatego nazywa się SPOŁECZNA Straż Rybacka. Gdzie więc straty czy jakieś powody do takiej niechęci?


(2011/01/05 18:32)

u?ytkownik60251


Widzisz Maciek to coś starostwo powiatowe mam w Koninie do czarnej dziury (2011/01/05 18:42)

dyjes


panowie aż boję się pomyśleć jakie niespodziewanki zgotuje nam pzw na sezon2012

no jak to? Z siatek 4 metrowych na zawodach okręgowych wymyślą 7 metrowe. Do tego wyznaczą maksymalny rozrzut robaków podawanych z kubka zanętowego i wytyczne wystrzeliwanej kulki zanętowej z procy - czyli pod jakim kątem ma lecieć kula aby była uznana za podaną prawidłowo.
( Z siatkami to i tak jest taka szopka że słyszałem iż co poniektórzy zawodnicy będą doszywać do obecnych 3 metrowych siatek jakieś tanie nędzne "drapaki" nie odpruwając dna - będziesz miał wtedy 4 metrową siatkę składającą się z 3 metrowej siatki zamkniętej dnem i do tego doszyty metr siatki aby zaspokoić pomysłodawców obecnym wymogiem)

Co do porozumień to w okręgu mazowieckim narobili kichy. 5 porozumień - dla porównania leżące obok skierniewickie, które jest dużo mniejsze ma ich aż 11! I mało tego bardziej wędkarzom z okręgu mazowieckiego opłaca się jechać do białostockiego i tam opłacać kartę bo te z kolei podpisało część porozumień na nizinne wody z innymi okręgami. Czyli płacąc tam mogę łapać na większej ilości wód i u siebie!
Cyrk na kółkach - niebawem Ci z Gdańska będą jeździć do Katowic opłacać a Ci z Katowic do Siedlec bo będzie się to bardziej opłacało.
Zainteresowanych zapraszam też na stronę ompzw.pl do zapoznania się z listem otwartym od rzecznika władz okręgu mazowieckiego . Obsmarkałem się aż jak to czytałem . (2011/01/05 18:54)