Porozumienia PZW na rok 2015

/ 23 odpowiedzi
Szanowni wędkarze i "rada najwyższa kół o okręgów"
Czy znane są już powoli zasady porozumień na rok 2015 okręg Gdańsk, Słupsk, Bydgoszcz?
Pytam bo fajnie byłoby wyskoczyć do kolegów na Łebę czy do Bydgoszczy na Brdę.
Mam wszędzie znajomych z portalu i miło by było spotkać się  nad wodą a nie w internecie.
Składni na wody górskie są i tak wygórowane i pewnie wzrosną choć jest do przeżycia więc co Wy na to by podpisać porozumienie gdzie można byłoby wzajemnie bezkosztowo wyskoczyć na inne wody.
To takie moje spostrzeżenia :)

rafalski06


Cześć Paweł. No to by było coś !!! Takie porozumienie szczególnie z okręgiem Słupskim na Łebę, jestem w Lęborku kilka razy w roku i bym był zachwycony. A czy coś takiego miało wogóle być czy to tylko nasze marzenia?   (2014/11/05 16:28)

Pawel19777


Chyba może być skoro koledzy ze słupska mogą łowic u nas a my u nich nie. Chyba mozna to jakoś zmienić (2014/11/06 09:10)

dzidek574


Powinniśmy wędkować jak kiedyś, jena opłata na cały kraj lub opłata na kraje unii (jedna opłata). (2014/11/11 14:20)

piotrk100


I tu kolego wędkarzu masz 100%racji też tak uważam!Dodam że głupot w pzw już nie sposób zliczyć!Np:w jednym okręgu wymiar ochronny ryby jest w inny jak w innych okręgach , czasy połowu też są inne!Wynika z głupoty zarządu głównego!!!!Wędkuję i opłacam składki od juz ponad 45 lat wszystkie zmiany które zrobili są niestety na niekorzysc wedkarzy  Jestem za zniesieniem całkowitym tego zwiazku Nie dba o wody, zarybia?  hehe udaje ze zarybia.  Albo niech wroca jak kiedys ze czlonek z pzw  ze zgierza wedkuje nap. w radomiu i odwrotnie albo niech spadaja Napiszę jeszcze tak : ( w woj. lodzkim znalazlem kolo wiejskie   pasjonatow nie miesiarzy placilem 250 zeta rocznie  mozna bylo wedkowac w srody i w weekendy  to zadne obostrzenia  !!! wymiary i limity jak w pzw   ale!!!!dwa eazy do roku zarybiane  z tych skladek ktore byly placone  nie kroczkiem czy innym wylegiem!!!Ryby duze  Aż szkoda bylo brac rodzine bo bywalo ze 10 minut i 2 karpie kazdy po 3 , 4 kilo  lub dwa szczupce i kazdy powyzej 50 cm !!  I warunek byl jeden  jak zarybili to bylo ogloszenie ze dwa tygodnie nie wedkujemy!!!Tu w paw jest tak ( sam widzialem  wpuszcza wanienke karpi i linka jakies 50 kilo a potrzeba  tone  pozwakaja wedkowac i zaraz te ryby sa wylawiane  normalne jaja!!I pytam po tych doswiadczeniach     jak to jest  tam gdzie nie ma prezesow skarbnikow jest ryba !!!???  (2014/11/11 21:19)

rudolf1982


Witam.Zgadzam się w 100% z tą opinią.Ponadto chciałbym poruszyć temat okręgów siedlecki i mazowiecki przecież to to samo województwo a mamy podzielone wody,ludzie to paranoja że nowo powstały zalew znajdujący się 10 km. od mojego domu należy do okręgu mazowieckiego (warszawa),który oddalony jest 120 km. i nie wiadomo czy zechcą podpisać porozumienie. Szczególnie że jest to jedyny taki zbiornik w promieniu 80km. (2014/11/11 21:21)

marmota


Konin znając życie i tych pajaców nie podpisze z nikim, a sąsiedni Sieradz ma z połowa Polski. I jakoś można. (2014/11/12 11:57)

mr Artur


Konin znając życie i tych pajaców nie podpisze z nikim, a sąsiedni Sieradz ma z połowa Polski. I jakoś można.

Czy to nie jest celowe działanie zarządu ? 
Wędkarze poopłacają składki w innych okręgach , a w kołach tego okręgu zmniejszy się ilość osób niezadowolonych z działań zarządu , ubędzie potencjalnych niezadowolonych wyborców -- podobno Przykona ma iść w prywatne rączki w 2016.
Podobnie okręg łódzki , nie było porozumień - nie miał kto wybierać nowych władz okręgu ,w tym roku jest kilka porozumień , ale wędkarze nie wracają . A wykaz wód udostępnionych do wędkowania , to jeden wielki kicz ( ludzie z Łodzi znają te kałuże które są w wykazie wód , a z których woda jest spuszczana co zimę ) (2014/11/12 21:39)

dermodell


Witam szanownych Kolegów. Również w pełni popieram zniesienie tym dziwnych opłat, które tylko napychają kieszenie zarządu. Ale mam pytanie w kwestii porozumień na 2015r., czy wie ktoś z was jak zapowiada się porozumienie między okręgami gorzowskim a zielonogórskim?
Czy dalej będą jakieś śmieszne dopłaty w ramach jednego województwa?
POZDRAWIAM (2014/11/16 08:03)

Sith


(...)
Podobnie okręg łódzki , nie było porozumień - nie miał kto wybierać nowych władz okręgu ,w tym roku jest kilka porozumień , ale wędkarze nie wracają . A wykaz wód udostępnionych do wędkowania , to jeden wielki kicz ( ludzie z Łodzi znają te kałuże które są w wykazie wód , a z których woda jest spuszczana co zimę )
Nie ma się co dziwić. PZW to postkomunistyczny przeżytek. Nawet nie zweryfikowano bezsensownego podziału na okręgi będącego pogrobowcem gierkowskiego debilnego podziału kraju na maleńkie pseudowojewództwa.
Nie ma światełka w tunelu, nie ma nadziei na reformę tego bezsensownego tworu, jakim jest PZW. (2014/12/16 07:39)

Sith


No i mamy "porozumienia". Niektóre okręgi chyba zrobiły sobie żart, albo wręcz oficjalną kpinę ze swoich członków - vide ZO Poznań.

Na marginesie mam pytanie, czy istnieje (jak przed kilku laty) możliwość wykupienia zezwoleń sezonowych (jednodniowych, weekendowych, tygodniowych itp) dla osób niezrzeszonych? Moja Partnerka nie jest członkiem PZW i przy tych warunkach i działaniach PZW nie ma serca do tego, żeby się zapisywać, a ma chęć spinningować razem ze mną. (2015/01/03 08:47)

SVT


No i mamy "porozumienia". Niektóre okręgi chyba zrobiły sobie żart, albo wręcz oficjalną kpinę ze swoich członków - vide ZO Poznań.

Na marginesie mam pytanie, czy istnieje (jak przed kilku laty) możliwość wykupienia zezwoleń sezonowych (jednodniowych, weekendowych, tygodniowych itp) dla osób niezrzeszonych? Moja Partnerka nie jest członkiem PZW i przy tych warunkach i działaniach PZW nie ma serca do tego, żeby się zapisywać, a ma chęć spinningować razem ze mną.

W Elblągu jest taka możliwość, zobacz na stronie internetowej swojego związku.
6. Składki członkowskie okresowe oraz opłaty dla niezrzeszonych1.Składka członkowska okręgowa
okresowa dla członka PZW Okres: 1 dzień  15,-
 3dni      40,- 7 dni     70,-
Opłata za zezwolenie na wędkowanie
 Okres: cały sezon 250,- 1 dzień     35,- 3 dni        70,- 7 dni       140,- (2015/01/03 12:52)

Sith


Dzięki za info.
To jednak oboje pozostaniemy przy łowiskach komercyjnych. Przynajmniej wiem za co płacę... (2015/01/03 14:08)

MACKO76


Witam!!!!! Czy ktoś wie jak wygląda porozumienie Poznańskie a Zielona Góra ? ODRA ODRA ODRA szkoda by było tam nie zawitać!!!!!! (2015/01/03 20:53)

MARCIN CK


Porozumienia pzw Kielce http://www.pzw.org.pl/kielce/cms/17433/porozumiienia_miedzyokregowe_na_rok_2015 (2015/01/03 21:27)

dziadek55


Podobnie jest i z okręgiem Ciechanów. Niby jedno województwo... a swoją drogą konia z rzędem temu, kto wyjaśni taką kwestię. Poinformowano mnie w kole, że z Mazowieckim okręgiem nie ma porozumienia, a jak wchodzę w mapkę porozumień, to jest zaznaczony okręg mazowiecki.... To wolno z okręgu Ciechanów łowić na wodach okręgu mazowieckiego czy nie? A z drugiej strony - mamy PZW czyli POLSKI Związek Wędkarski a nie okręgi..... Należąc do POLSKIEGO ZW powinno się łowić w całej Polsce na wodach PZW. (2015/01/05 13:26)

bony20


Podobnie jest i z okręgiem Ciechanów. Niby jedno województwo... a swoją drogą konia z rzędem temu, kto wyjaśni taką kwestię. Poinformowano mnie w kole, że z Mazowieckim okręgiem nie ma porozumienia, a jak wchodzę w mapkę porozumień, to jest zaznaczony okręg mazowiecki.... To wolno z okręgu Ciechanów łowić na wodach okręgu mazowieckiego czy nie? A z drugiej strony - mamy PZW czyli POLSKI Związek Wędkarski a nie okręgi..... Należąc do POLSKIEGO ZW powinno się łowić w całej Polsce na wodach PZW. 
Nie wolno, chyba że opłacisz jeszcze Okręg Mazowiecki 118zł. Patrzysz chyba na niealktualną mapkę porozumień.
(2015/01/05 13:43)

Haryyy5


Mam prośbę o wyjaśnienie do osób bardziej obeznanych w kwestiach porozumień.

na jakiej zasadzie to działa że mój okręg nie ma porozumienia z okręgiem sąsiednim, i chcąc tam łapać trzeba zapłacić pełną składkę, natomiast tamten okręg ma porozumienie z nami i mogą łowić na naszych wodach bez żadnych opłat ? Trochę tak jakby szkolny osiłek zjadał słabszemu koledze drugie śniadanie nie dając nic w zamian :P

Może jest to powszechna praktyka, ale nigdy się zbytnio w kwestię porozumień nie zagłębiałem, teraz zajrzałem w mapkę porozumień i jestem zdezorientowany i nieco zniesmaczony. (2015/01/16 14:33)

dermodell


Dlaczego nie może być kart ogólnokrajowych.....dla tych, którzy tylko chcą wędkować na zasadach C&R!!!!! Od kilkunastu lat tak wędkuję i wkręciłem w ten sport 7-letniego syna, a teraz nie wiem jak jemu wyjaśnić, że............ banda szkodników w PZW (z całym szacunkiem dla części poważnych Kolegów) stwarza problem dla taty, który chce zabrać syna na ryby i uczyć go tego kunsztu i sztuki relaksu nad wodą i obcowania z naturą....ROZWIĄZAĆ W KOŃCU PZW ALBO......W SUMIE KTO TEJ BANDZIE DARMOZJARÓW I PRYWACIARZY COŚ ZROBI. (2015/01/18 16:42)

tstaros


Myślę że składka ogólnokrajowa jest mało realna, ale mapa okręgów powinna przynajmniej pokrywać się z mapą województw. Reforma administracyjna weszła w życie kilkanaście lat temu, ale w PZW wciąż PRL ma się świetnie. Rozumiem, że trzeba było utrzymać kilkadziesiąt stołków dla "zasłużonych", ale chyba jednak już najwyższy czas na zmianę.

(2015/01/18 18:39)

zielony401


Jedyna zmiana jaka nas czeka to podwyżka składki,kolejne ograniczenia oraz podnoszenie dolnych wymiarów ochronnych ryb zamiast ustalania górnych w niektórych przypadkach;/ (2015/01/18 19:28)

u?ytkownik149822


Szanowni wędkarze i "rada najwyższa kół o okręgów"
Czy znane są już powoli zasady porozumień na rok 2015 okręg Gdańsk, Słupsk, Bydgoszcz?
Pytam bo fajnie byłoby wyskoczyć do kolegów na Łebę czy do Bydgoszczy na Brdę.
Mam wszędzie znajomych z portalu i miło by było spotkać się  nad wodą a nie w internecie.
Składni na wody górskie są i tak wygórowane i pewnie wzrosną choć jest do przeżycia więc co Wy na to by podpisać porozumienie gdzie można byłoby wzajemnie bezkosztowo wyskoczyć na inne wody.
To takie moje spostrzeżenia :)


Na Bydgoszcz, musisz dopłacić 40 złotych, an Słupsk-  nie wiem. (2015/01/18 19:33)