Pop Up Rig-montaż

/ 6 odpowiedzi
Witam

Bardzo bym prosił jak należy prawidłowo wykonać taki zestaw.Najlepiej na schemacie.Czy ciężarek w tym zestawie może być na bezp klipsie czy przelotowy na sztywno?Używacie śrucin czy stoperów dociążających?Dodam,że nie ma to być zestaw na (Metodę) tylko klasycznie do wywózki(100m-120m)więc nie będę rzucał z brzegu.I jeszcze jedno w jakie akcesoria musiałbym się zaopatrzyć?Szukałem na necie ale są mało praktyczne pokazówki.Z góry dzięki za pomoc.
u?ytkownik26223


zamiast ciężarka na przyponie daj śrucinke lub lepiej owiń drutem ołowianym (wyciągniętym z ledcora) i na to troszke pasty wolframowej. (2014/04/19 16:29)

u?ytkownik26223


ja daje przelotowy ciężarek z wciśniętym krętlikiem bo częściej łowie z rzutu ale jak wywozisz to na rób zestaw na klipsie  aha i robię zwykły włos kulka jakieś 0,5 cm od haka ale zależy od wielkości kulki Jak duża kulka 20 mm to 1-1,5 cmhaki stosuje nr 4 czasem 6  (2014/04/19 16:33)

molibdenowyM22


Dzięki Jarku wielkie za wyjaśnienie sytuacji i za fotkę:)

Tylko czy zamiast rurek silikonowych można termokuczliwe zastosować na trzonku haka na parę i na węzeł.Bo wiem,że na filmikach dawali koszulki silikonowe a ja chciałbym termo zastosować.
A co powiesz jeszcze na wspomniane przezemnie stopery dociążające zamiast pasty? (2014/04/19 16:51)

u?ytkownik26223


stoperów nigdy nie stosowałem więc się nie wypowiem ale wydaje mi się że ciężarki/śruciny są lepsze ponieważ w każdej  chwili (zakładając tonącą przynętę) można odpiąć.stopera już nie ściągniesz chodziarz i przy tonących nie będzie przeszkadzał.no ale nie wiem czy nie są za lekkie takie stoperki.

co do rurek na trzonek haka oczywiście mogą być termokurczki lub pozycjonery np robaczki carp'usa  (2014/04/19 17:14)

molibdenowyM22


Ok w takim razie rozejrzę się za pastą wolframową do obciążenia przyponów.Dzięki za pomoc:) (2014/04/19 17:32)