Ponton - rejestracja pontonu

/ 33 odpowiedzi
ZAMOSCIANIN


Sorry 65 bo się jeszcze ktoś doczepi około 70  (2012/01/27 10:48)

JaroDaw


Potwierdzam wypowiedź kol Romualda.Jeżeli na danym zbiorniku nie obowiązuje zakaz pływania, wolno pływać czy to z wędkami, czy to z zanętą, bez takowej rejestracji jako sprzęt do celów wędkarskich. Jeśli strażnik uzna, że wypływając, masz zamiar wędkować, a Ty przyjmiesz mandat, przyznasz strażnikowi rację. Oczywiście nie popadajmy w paranoje, ale dostał ktoś mandat, za spacerowanie po moście z wędką ?
Inną sprawą, jest gdy "człowiek" sobie wchodzi do wody z siatką "rybacką", wtedy odpowie za czyn, zanim jeszcze zdąży go dokonać i nikt nie będzie czekał, aż zacznie ją ściągać.

PS: nie każdy chce rejestrować ponton, chodź by dla tego, że pożyczył od sąsiada turysty na weekend. (2012/01/27 11:02)

Romuald55


Zastanawiam się nad jedną rzeczą Kolego ZAMOŚCIANIN,czy ten ponton jest zarejestrowany jako wędkarski? Bo przy rejestracji jako turystyczny może być inna stawka opłaty. (2012/01/27 11:10)

jarekk


Kol. MASTINO
Prawo nie działa w ten sposób.
Nie można ukarać za to,że ktoś chce popełnić przestępstwo
lub jakiekolwiek wykroczenie.
Jeżeli ponton użyty jest do przewozu, a osoba z niego nie łowi
nie ma konieczności rejestracji.

cyt ,,SSR nic Ci nie zrobi (to chyba powinieneś wiedzieć jako strażnik SSR) za ujawnienie sprzętu do połowu ryb na pokładzie jednostki bez rejestracji jako "wędkarska", a jedynie powinna powiadomić odpowiednie służby (to też powinieneś wiedzieć), które zdecydują o zakwalifikowaniu jednostki jako wędkarska czy turystyczna"

Proszę o rozwinięcie tego zdania ponieważ jestem zainteresowana.
Czy mam rozumieć,że w/w sytuacja jest zgłaszana przez SSR do sądu lub policji ?
Czy jest możliwe,aby w poszczególnych okręgach tak bardzo się różniło prawo ?
Czy takie zaostrzenie przepisów jest ujęte w zezwoleniu ?




Kol. @Roxola, prawo nie działa wstecz, oczywiście, ale istnieją prawa dążące do "zapobiegania popełnieniu ew. przestępstwa". Takim właśnie zapobieganiem, jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, jeżeli istnieją ku temu takie właśnie przesłanki. Stąd to, co napisałem o poinformowaniu odpowiednich służb, które mogą to rozstrzygnąć. Widzi strażnik SSR, że na pokład NIEZAREJESTROWANEJ jednostki wchodzi osoba ze sprzętem wędkarskim (wędkami), wtedy reaguje w powyższy sposób, ponieważ podejrzewa, że z tej NIEZAREJESTROWANEJ  jednostki, ta osoba, MOŻE dokonywać połowu ryb zabranym ze sobą sprzętem. Zamyka się to w pojęciu działań prewencyjnych. Oczywiście bywają sytuacje, że funkcjonariusz Policji, PSR itp. odstępuje od czynności, uzyskując słowne zapewnienie o stricte turystycznym celu użycia danej jednostki, jednak w przypadku złapania na wędkowaniu z łodzi tej właśnie osoby, może ona zostać również oskarżona o celowe wprowadzenie w błąd funkcjonariusza.  Żadnych sytuacji podejrzanych strażnik SSR nie zgłasza do Sądu, a jedynie Policji, PSR, lub pozostałym służbom uprawnionym. Jako działaczka PZW, zapewne orientujesz się w tym, ze różne Okręgi PZW mogą zaostrzyć obowiązujące przepisy, a nigdy złagodzić. Ale przepisy dotyczące rejestracji sprzętu pływającego, o których tu mowa,  nie wypływały NIGDY z PZW. Zaostrzenia takich przepisów, ustanawiają także dzierżawcy, właściciele poszczególnych łowisk. Trudno mi powiedzieć co poszczególne Okręgi umieszczają w zezwoleniach na swoim terenie.



No i ta wypowiedź brzmi już zupełnie inaczej od tej > #410266. Zabrakło może "...sorki trochę przesadziłem" ...ale i tak cieszy, że dzięki Kol. Roxoli możemy swoje dywagacje prowadzić na gruncie logiki i faktów, a nie pomysłów oderwanych od rzeczywistości :)

Tym razem, bez większych uwag, mogę się z Kolegą Mastifem zgodzić ! :)

(2012/01/27 13:05)

MASTINO



No i ta wypowiedź brzmi już zupełnie inaczej od tej > #410266. Zabrakło może "...sorki trochę przesadziłem" ...ale i tak cieszy, że dzięki Kol. Roxoli możemy swoje dywagacje prowadzić na gruncie logiki i faktów, a nie pomysłów oderwanych od rzeczywistości :)

Tym razem, bez większych uwag, mogę się z Kolegą Mastifem zgodzić ! :)





Nie, nie przesadziłem, więc nie imputuj mi czego zabrakło. Przedstawiłem sytuacje, które MOGĄ zaistnieć (i takowe miały miejsce) w świetle przysługującego funkcjonariuszom prawa. Tylko trzeba umieć rozdzielić kompetencje poszczególnych służb, oraz możliwości i okoliczności zaistniałych sytuacji, bez porównywania tego do fantazji. Zresztą kol. Jędrula również odpowiedział stosownie i krótko kol. @Roxola. (2012/01/27 13:42)

ZAMOSCIANIN


Zastanawiam się nad jedną rzeczą Kolego ZAMOŚCIANIN,czy ten ponton jest zarejestrowany jako wędkarski? Bo przy rejestracji jako turystyczny może być inna stawka opłaty.

tak kolego jako wędkarski. (2012/01/27 14:11)

MASTINO


Sorry 65 bo się jeszcze ktoś doczepi około 70 



Jacek, zadałem sobie minimalny trud i zadzwoniłem do:

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska


Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

Adres: ul. Rynek Wielki 13; 22-400 Zamość siedziba Wydziału - Rynek Wielki 3

Telefon: (84) 677 24 31, (84) 530 04 31
.....w Zamościu i poinformowano mnie, że koszt rejestracji łodzi wędkarskiej wynosi 17 zł !!!!!!! Cena 82 zł, jest ceną już nieobowiązującą. Załatwiasz to "od ręki" u pani w pokoju nr 10. (2012/01/27 14:30)

ZAMOSCIANIN


Sorry 65 bo się jeszcze ktoś doczepi około 70 



Jacek, zadałem sobie minimalny trud i zadzwoniłem do:

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska


Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

Adres: ul. Rynek Wielki 13; 22-400 Zamość siedziba Wydziału - Rynek Wielki 3

Telefon: (84) 677 24 31, (84) 530 04 31
.....w Zamościu i poinformowano mnie, że koszt rejestracji łodzi wędkarskiej wynosi 17 zł !!!!!!! Cena 82 zł, jest ceną już nieobowiązującą. Załatwiasz to "od ręki" u pani w pokoju nr 10.

Jak to dobrze czasami mądrego posłuchać.Jestem w szoku, że taka cena i postaram się wyjaśnić tą sprawę czemu ja tyle zapłaciłem, dobrze, że zachowałem rachunek  Pozdrawiam (2012/01/27 14:44)