Ponton - rejestracja pontonu

panowie mam pytanko.czy uzywajac pontonu tylko do necenia i wywozu zestawow ponton musi byc zarejestrowany?i jak to wogole sie ma do lowisk na ktorych jest zakaz lowienia z lodzi.jestem w pzw gdansk
Maciej B.
MASTINO (2012/01/26 19:45) 0

Nie b璠ziesz mia na pok豉dzie sprz皻u w璠karskiego (w璠ek) to nie musisz rejestrowa. B璠ziesz mia na pok豉dzie w璠k (nawet z這穎n), to w璠kujesz i musisz mie zarejestrowany ponton. Tam, gdzie nie wolno p造wa 這dziami, to nie wolno, ale wyw霩ka zestawu, to nie takie do ko鎍a w璠kowanie z 這dzi. 

zbyszek  kolinski
zibi6663 (2012/01/26 19:50) 0

tez tak wlasnie mysle ale ciezko cos znalezc na ten temat w przepisach.interesuje mnie tylko i wylacznie necenie i wywozka zestawow wedki beda na brzegu wiec chyba mozna?

Maciej B.
MASTINO (2012/01/26 20:15) 0

Bez w璠ki, mo積a.

Jarek K
jarekk (2012/01/26 20:17) 0

Nie b璠ziesz mia na pok豉dzie sprz皻u w璠karskiego (w璠ek) to nie musisz rejestrowa. B璠ziesz mia na pok豉dzie w璠k (nawet z這穎n), to w璠kujesz i musisz mie zarejestrowany ponton. Tam, gdzie nie wolno p造wa 這dziami, to nie wolno, ale wyw霩ka zestawu, to nie takie do ko鎍a w璠kowanie z 這dzi. 

Co kraj to obyczaj :) Nasza stra dawa豉 mandaty za wyw霩k na jeziorku, gdzie obowi您ywa zakaz w璠kowania z 這dzi. Oczywi軼ie by豉 masa protest闚, spraw w s康ach kole瞠雟kich i niepotrzebnych nerw闚. Potem poprawiono przepisy dodaj帷 r闚nie zakaz wyw霩ki i wszystko sta這 si jasne.

Zupe軟ie absurdalny jest wasz zakaz posiadania w璠ek na 這dzi (pontonie) niezarejestrowanym.  Mam nadziej, 瞠 si mylisz.

Na jednym z jezior go嗆 obs逝guj帷y 堯d turystyczn dowozi grunciarzy na 這wisko. Pod wiecz鏎 umawia si z nimi i przywozi pod stacj. To Twoim zdaniem wykroczenie ? :)

u篡tkownik61658
u篡tkownik61658 (2012/01/26 20:32) 0

panowie mam pytanko.czy uzywajac pontonu tylko do necenia i wywozu zestawow ponton musi byc zarejestrowany?i jak to wogole sie ma do lowisk na ktorych jest zakaz lowienia z lodzi.jestem w pzw gdansk

Dos這wnie odpowiadaj帷 na Twoje pytanie i nie lawirujac to ponton do n璚enia i wywozu zestaw闚 nie musi by zarejestrowany . Je瞠li na 這wisku jest zakaz 這wienia z 這dzi to sam wyw霩 przyn皻y nie jest wykroczeniem. Inaczej ma si to dlatego gdzie istnieje ca趾owity zakaz u篡wania 鈔odk闚 p造waj帷ych wtedy pozostaje zdalnie sterowana 堯deczka do zan璚ania lub proca.Pozdrawiam

Romuald Urbanski
Romuald55 (2012/01/26 20:32) 0

Co nie jest zabronione,jest dozwolone.Je瞠li nie ma w pozwoleniu zastrze瞠nia 瞠 na danym akwenie nie mo積a u篡wa sprz皻u p造waj帷ego do wywozu zestawu i zan皻y,to mo積a wywozi zan皻 i zestaw.Art20 ust2 ustawy m闚i o obowi您ku rejestracji sprz皻u p造waj帷ego s逝膨cego do po這wu ryb.Nie okre郵a czy sprz皻 do wyw霩ki jest sprz皻em do po這wu czy nie.Stra積icy traktuj ten sprz皻 jako nie s逝膨cy do po這wu ryb,czyli nie musi by zarejestrowany.

Maciej B.
MASTINO (2012/01/26 20:33) 0

Do @jarekk. Nie dowiedziesz s逝瘺om kontrolnym, 瞠 nie w璠kowa貫, albo nie b璠ziesz w璠kowa maj帷 na pok豉dzie w璠ki, zan皻y, przyn皻y itp, st康 obowi您ek rejestrowania 這dzi dla w璠karzy. Tylko mi nie wyje盥瘸j z tym bana貫m o narz璠ziu do gwa速u, "mam to pewnie te gwa販".  Facet, kt鏎y ma, wozi na pok豉dzie swojej jednostki w璠karzy, nie wymiga si od zarejestrowania jej, lub w przeciwnym razie mandatu. P造wa貫m jako ratownik z Policj Wodn i tacy "w璠karze" byli karani za brak rejestracji jednostki. 

u篡tkownik61658
u篡tkownik61658 (2012/01/26 20:35) 0

:)

ALEKSANDRA KURZEPA
Roxola (2012/01/26 20:39) 0

Co nie jest zabronione,jest dozwolone dzia豉 w obydwie strony.

zbyszek  kolinski
zibi6663 (2012/01/26 20:42) 0

nieraz widzialem gdy wedkarze plyneli na materacu z wiaderkiem i zestawem przyczepionym do gaci czy czegos tam dobrze ze materac nie musi byc rejestrowany chociaz kto wie.

Ryszard Tarnawski
RYCHO80 (2012/01/26 21:54) 0

Zarejestrowanie pontonu to koszt jednorazowy i wynosi ok 17z . Wi璚 pieni康z 瘸den, a nr. ma si do篡wotnio . Warto go zarejestrowa jak ju sie go posiada . Powiedzmy ,瞠 u篡wasz go do wyw霩ki i 這wisz z brzegu, a co w przypadku gdy we幟ie ci pi瘯na ryba i odejdzie gdzie ostro w bok do jakiej przeszkody i ni jak z brzegu jej nie ruszysz. To co w tedy ? Przecie ponton masz obok wypada這by z niego skorzysta ,瞠by nie straci ryby i b鏬 wie ile zestawu . Wtedy masz dylemat czy wsiada do niego z w璠k czy nie . Skoro za brak wpisu do rejestru wal mandaty i zabieraj karty to dla 鈍i皻ego spokoju lepiej da te 17z i mie spokojn g這w . Bo niestety coraz gorzej si dzieje nad tymi naszymi wodami.

Jarek K
jarekk (2012/01/26 22:08) 0

Do @jarekk. .. Facet, kt鏎y ma, wozi na pok豉dzie swojej jednostki w璠karzy, nie wymiga si od zarejestrowania jej, lub w przeciwnym razie mandatu. P造wa貫m jako ratownik z Policj Wodn i tacy "w璠karze" byli karani za brak rejestracji jednostki. 

Do @ MASTINO Dlatego w豉郾ie zawsze powtarzam ..co kraj, to obyczaj. U nas s inne przepisy. W璠karzy dowozi na stanowiska go嗆 od 堯dki turystycznej. Za niedu膨 op豉t mo積a kiedy by這 skorzysta z us逝g WOPR-u. Wsadzali cie motor闚k z ca造m majdanem i po kilku minutach by貫 na miejsc闚ce. U nas nawet przez Odr w璠karze przeprawiaj si promem bez 瘸dnych konsekwencji, a prom nie ma wymaganych u Ciebie rejestracji. Dlatego ciesz si, 瞠 mieszkamy w tak r騜nych krainach :) Nie wyobra瘸m sobie jaka by豉by reakcja, gdyby Twoi koledzy przy豉pali mnie np na posiadaniu na 堯dce kilku w璠ek !

zbyszek  kolinski
zibi6663 (2012/01/26 22:22) 0

Zarejestrowanie pontonu to koszt jednorazowy i wynosi ok 17z . Wi璚 pieni康z 瘸den, a nr. ma si do篡wotnio . Warto go zarejestrowa jak ju sie go posiada . Powiedzmy ,瞠 u篡wasz go do wyw霩ki i 這wisz z brzegu, a co w przypadku gdy we幟ie ci pi瘯na ryba i odejdzie gdzie ostro w bok do jakiej przeszkody i ni jak z brzegu jej nie ruszysz. To co w tedy ? Przecie ponton masz obok wypada這by z niego skorzysta ,瞠by nie straci ryby i b鏬 wie ile zestawu . Wtedy masz dylemat czy wsiada do niego z w璠k czy nie . Skoro za brak wpisu do rejestru wal mandaty i zabieraj karty to dla 鈍i皻ego spokoju lepiej da te 17z i mie spokojn g這w . Bo niestety coraz gorzej si dzieje nad tymi naszymi wodami.

za takie grosze to faktycznie lepiej nie ryzykowac i oplacic.

Romuald Urbanski
Romuald55 (2012/01/26 22:26) 0

Kto czego tu nie rozumie...Art20 ust.2 m闚i,瞠 sprz皻 p造waj帷y s逝膨cy do po這wu ryb podlega oznakowaniu i rejestracji.Nie m闚i o sprz璚ie s逝膨cym do przemieszczania si cho熲y z w璠kami.

Maciej B.
MASTINO (2012/01/27 08:43) 0

Do @ MASTINO Dlatego w豉郾ie zawsze powtarzam ..co kraj, to obyczaj. U nas s inne przepisy. W璠karzy dowozi na stanowiska go嗆 od 堯dki turystycznej. Za niedu膨 op豉t mo積a kiedy by這 skorzysta z us逝g WOPR-u. Wsadzali cie motor闚k z ca造m majdanem i po kilku minutach by貫 na miejsc闚ce. U nas nawet przez Odr w璠karze przeprawiaj si promem bez 瘸dnych konsekwencji, a prom nie ma wymaganych u Ciebie rejestracji. Dlatego ciesz si, 瞠 mieszkamy w tak r騜nych krainach :) Nie wyobra瘸m sobie jaka by豉by reakcja, gdyby Twoi koledzy przy豉pali mnie np na posiadaniu na 堯dce kilku w璠ek !

疾by nie przed逝瘸. Je瞠li WOPR 鈍iadczy takie "us逝gi", to u mnie zabra豚ym uprawnienia takiemu ratownikowi. WOPR nie ma prawa 鈍iadczy tego typu us逝g przewozowych s逝瘺owymi jednostkami, oznakowanymi emblematami i banderk WOPR. To po pierwsze, po drugie nie por闚nuj prom闚 do przewozu os鏏 na druga stron rzeki, do prywatnych jednostek p造waj帷ych. KA浴Y prom ma wymagane rejestracje, numery, certyfikaty, regulaminy przewozu, oraz szalupy i pozosta造 sprz皻 ratunkowy, 鈍iadcz帷e o jego przeznaczeniu i jego obs逝ga szkolenia i odpowiednie dokumenty.  Ja na swoim terenie korzystam z czterech prom闚 na Odrze. SSR nic Ci nie zrobi (to chyba powiniene wiedzie jako stra積ik SSR) za ujawnienie sprz皻u do po這wu ryb na pok豉dzie jednostki bez rejestracji jako "w璠karska", a jedynie powinna powiadomi odpowiednie s逝瘺y (to te powiniene wiedzie), kt鏎e zdecyduj o zakwalifikowaniu jednostki jako w璠karska czy turystyczna. Z autopsji wiem, ze w takich przypadkach opcja "turystyczna" nie przechodzi.

Jacek WOJNIAK
ZAMOSCIANIN (2012/01/27 09:38) 0

Z ca造m szacunkiem, z ale  z k徠 wy bierzecie te op豉ty za ponton? Mam przed sob pokwitowanie wp豉ty za rejestracj pontonu. Pokwitowanie wp豉ty nr 2010/OPS/001170 z Zamo軼ia cena razem 82 z. Rejestrowa貫m ostatni ponton w 2010r. Teraz na pewno jest dro瞠j jakie 18 z mo瞠 kiedy to tak. Czy瘺y taka r騜nica by豉 miedzy miastami? Sam ju nie wiem?   

ALEKSANDRA KURZEPA
Roxola (2012/01/27 09:48) 0

Kol. MASTINO
Prawo nie dzia豉 w ten spos鏏.
Nie mo積a ukara za to,瞠 kto chce pope軟i przest瘼stwo
lub jakiekolwiek wykroczenie.
Je瞠li ponton u篡ty jest do przewozu, a osoba z niego nie 這wi
nie ma konieczno軼i rejestracji.

cyt ,,SSR nic Ci nie zrobi (to chyba powiniene wiedzie jako stra積ik SSR) za ujawnienie sprz皻u do po這wu ryb na pok豉dzie jednostki bez rejestracji jako "w璠karska", a jedynie powinna powiadomi odpowiednie s逝瘺y (to te powiniene wiedzie), kt鏎e zdecyduj o zakwalifikowaniu jednostki jako w璠karska czy turystyczna"

Prosz o rozwini璚ie tego zdania poniewa jestem zainteresowana.
Czy mam rozumie,瞠 w/w sytuacja jest zg豉szana przez SSR do s康u lub policji ?
Czy jest mo磧iwe,aby w poszczeg鏊nych okr璕ach tak bardzo si r騜ni這 prawo ?
Czy takie zaostrzenie przepis闚 jest uj皻e w zezwoleniu ?

J璠rzej K.
J璠rula (2012/01/27 09:57) 0

Kol. MASTINO

cyt ,,SSR nic Ci nie zrobi (to chyba powiniene wiedzie jako stra積ik SSR) za ujawnienie sprz皻u do po這wu ryb na pok豉dzie jednostki bez rejestracji jako "w璠karska", a jedynie powinna powiadomi odpowiednie s逝瘺y (to te powiniene wiedzie), kt鏎e zdecyduj o zakwalifikowaniu jednostki jako w璠karska czy turystyczna"

Mo積a :)

J璠rzej K.
J璠rula (2012/01/27 09:59) 0

Ale to tak poza tematem pontonu .

Jarek K
jarekk (2012/01/27 10:12) 0

Z ca造m szacunkiem, z ale  z k徠 wy bierzecie te op豉ty za ponton? Mam przed sob pokwitowanie wp豉ty za rejestracj pontonu. Pokwitowanie wp豉ty nr 2010/OPS/001170 z Zamo軼ia cena razem 82 z. Rejestrowa貫m ostatni ponton w 2010r. Teraz na pewno jest dro瞠j jakie 18 z mo瞠 kiedy to tak. Czy瘺y taka r騜nica by豉 miedzy miastami? Sam ju nie wiem?   

Chyba (niestety) takie w豉郾ie r騜nice wyst瘼uj. Ja, kilka lat temu p豉ci貫m 12 z.

Maciej B.
MASTINO (2012/01/27 10:25) 0

Kol. MASTINO

Kol. @Roxola, prawo nie dzia豉 wstecz, oczywi軼ie, ale istniej prawa d捫帷e do "zapobiegania pope軟ieniu ew. przest瘼stwa". Takim w豉郾ie zapobieganiem, jest podejrzenie pope軟ienia przest瘼stwa, je瞠li istniej ku temu takie w豉郾ie przes豉nki. St康 to, co napisa貫m o poinformowaniu odpowiednich s逝瘺, kt鏎e mog to rozstrzygn望. Widzi stra積ik SSR, 瞠 na pok豉d NIEZAREJESTROWANEJ jednostki wchodzi osoba ze sprz皻em w璠karskim (w璠kami), wtedy reaguje w powy窺zy spos鏏, poniewa podejrzewa, 瞠 z tej NIEZAREJESTROWANEJ  jednostki, ta osoba, MO浩 dokonywa po這wu ryb zabranym ze sob sprz皻em. Zamyka si to w poj璚iu dzia豉 prewencyjnych. Oczywi軼ie bywaj sytuacje, 瞠 funkcjonariusz Policji, PSR itp. odst瘼uje od czynno軼i, uzyskuj帷 s這wne zapewnienie o stricte turystycznym celu u篡cia danej jednostki, jednak w przypadku z豉pania na w璠kowaniu z 這dzi tej w豉郾ie osoby, mo瞠 ona zosta r闚nie oskar穎na o celowe wprowadzenie w b陰d funkcjonariusza.  畝dnych sytuacji podejrzanych stra積ik SSR nie zg豉sza do S康u, a jedynie Policji, PSR, lub pozosta造m s逝瘺om uprawnionym. Jako dzia豉czka PZW, zapewne orientujesz si w tym, ze r騜ne Okr璕i PZW mog zaostrzy obowi您uj帷e przepisy, a nigdy z豉godzi. Ale przepisy dotycz帷e rejestracji sprz皻u p造waj帷ego, o kt鏎ych tu mowa,  nie wyp造wa造 NIGDY z PZW. Zaostrzenia takich przepis闚, ustanawiaj tak瞠 dzier瘸wcy, w豉軼iciele poszczeg鏊nych 這wisk. Trudno mi powiedzie co poszczeg鏊ne Okr璕i umieszczaj w zezwoleniach na swoim terenie.

Romuald Urbanski
Romuald55 (2012/01/27 10:27) 0

Ju na kt鏎ym po軼ie m闚i貫m ,瞠 w powiecie Lw闚ek 奸 op豉ta za rejestracj nie jest pobierana.Bynajmniej w ub roku.

ALEKSANDRA KURZEPA
Roxola (2012/01/27 10:30) 0

Dzi瘯uj za odpowied.
Zada豉m pytanie pomimo,瞠 ja nie przewo輳 na pontonie sprz皻u,
ale dobrze wiedzie na przysz這嗆.
Postaram si dowiedzie wi璚ej na w/w temat od stra積ik闚
w moim okr璕u i wtedy by mo瞠 wypowiem si jeszcze w temacie.
Pozdrawiam

Maciej B.
MASTINO (2012/01/27 10:31) 0

U nas jest 17 z.

Jacek WOJNIAK
ZAMOSCIANIN (2012/01/27 10:46) 0

A to czarodzieje to ja w plecy jestem 70 zeta. Jak bym wiedzia to rejestrowa bym u Ciebie Mastino. 

Napisz odpowied