Ponton - rejestracja pontonu - forum regulamin pzw wedkuje.pl

wedkuje

» » » » ➠ Subskrybuj✔ Subskrybujesz✕ Anuluj subskrybcję

Ponton - rejestracja pontonu

Post został dodany w grupie:
panowie mam pytanko.czy uzywajac pontonu tylko do necenia i wywozu zestawow ponton musi byc zarejestrowany?i jak to wogole sie ma do lowisk na ktorych jest zakaz lowienia z lodzi.jestem w pzw gdansk

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 19:45
Nie będziesz miał na pokładzie sprzętu wędkarskiego (wędek) to nie musisz rejestrować. Będziesz miał na pokładzie wędkę (nawet złożoną), to wędkujesz i musisz mieć zarejestrowany ponton. Tam, gdzie nie wolno pływać łodziami, to nie wolno, ale wywózka zestawu, to nie takie do końca wędkowanie z łodzi. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 19:50
tez tak wlasnie mysle ale ciezko cos znalezc na ten temat w przepisach.interesuje mnie tylko i wylacznie necenie i wywozka zestawow wedki beda na brzegu wiec chyba mozna?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 20:15
Bez wędki, można.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 20:17

Nie będziesz miał na pokładzie sprzętu wędkarskiego (wędek) to nie musisz rejestrować. Będziesz miał na pokładzie wędkę (nawet złożoną), to wędkujesz i musisz mieć zarejestrowany ponton. Tam, gdzie nie wolno pływać łodziami, to nie wolno, ale wywózka zestawu, to nie takie do końca wędkowanie z łodzi. 

Co kraj to obyczaj :) Nasza straż dawała mandaty za wywózkę na jeziorku, gdzie obowiązywał zakaz wędkowania z łodzi. Oczywiście była masa protestów, spraw w sądach koleżeńskich i niepotrzebnych nerwów. Potem poprawiono przepisy dodając również zakaz wywózki i wszystko stało się jasne.

Zupełnie absurdalny jest wasz zakaz posiadania wędek na łodzi (pontonie) niezarejestrowanym.  Mam nadzieję, że się mylisz.

Na jednym z jezior gość obsługujący łódź turystyczną dowozi grunciarzy na łowisko. Pod wieczór umawia się z nimi i przywozi pod stację. To Twoim zdaniem wykroczenie ? :)

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 20:24:00
zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 20:32

panowie mam pytanko.czy uzywajac pontonu tylko do necenia i wywozu zestawow ponton musi byc zarejestrowany?i jak to wogole sie ma do lowisk na ktorych jest zakaz lowienia z lodzi.jestem w pzw gdansk

Dosłownie odpowiadając na Twoje pytanie i nie lawirujac to ponton do nęcenia i wywozu zestawów nie musi być zarejestrowany . Jeżeli na łowisku jest zakaz łowienia z łodzi to sam wywóz przynęty nie jest wykroczeniem. Inaczej ma się to dlatego gdzie istnieje całkowity zakaz używania środków pływających wtedy pozostaje zdalnie sterowana łódeczka do zanęcania lub proca.Pozdrawiam

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/01/26 20:32
Co nie jest zabronione,jest dozwolone.Jeżeli nie ma w pozwoleniu zastrzeżenia że na danym akwenie nie można używać sprzętu pływającego do wywozu zestawu i zanęty,to można wywozić zanętę i zestaw.
Art20 ust2 ustawy mówi o obowiązku rejestracji sprzętu pływającego służącego do połowu ryb.
Nie określa czy sprzęt do wywózki jest sprzętem do połowu czy nie.
Strażnicy traktują ten sprzęt jako nie służący do połowu ryb,czyli nie musi być zarejestrowany.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 20:33
Do @jarekk. Nie dowiedziesz służbom kontrolnym, że nie wędkowałeś, albo nie będziesz wędkował mając na pokładzie wędki, zanęty, przynęty itp, stąd obowiązek rejestrowania łodzi dla wędkarzy. Tylko mi nie wyjeżdżaj z tym banałem o narzędziu do gwałtu, "mam to pewnie też gwałcę".  Facet, który ma, wozi na pokładzie swojej jednostki wędkarzy, nie wymiga się od zarejestrowania jej, lub w przeciwnym razie mandatu. Pływałem jako ratownik z Policją Wodną i tacy "wędkarze" byli karani za brak rejestracji jednostki. 

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 20:35:19
zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 20:35

:)

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 20:40:26
Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 20:41:52
zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 20:39
Co nie jest zabronione,jest dozwolone działa w obydwie strony.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/01/26 20:42
nieraz widzialem gdy wedkarze plyneli na materacu z wiaderkiem i zestawem przyczepionym do gaci czy czegos tam dobrze ze materac nie musi byc rejestrowany chociaz kto wie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 21:54
Zarejestrowanie pontonu to koszt jednorazowy i wynosi ok 17zł . Więc pieniądz żaden, a nr. ma się dożywotnio . Warto go zarejestrować jak już sie go posiada . Powiedzmy ,że używasz go do wywózki i łowisz z brzegu, a co w przypadku gdy weźmie ci piękna ryba i odejdzie gdzieś ostro w bok do jakiejś przeszkody i ni jak z brzegu jej nie ruszysz. To co w tedy ? Przecież ponton masz obok wypadałoby z niego skorzystać ,żeby nie stracić ryby i bóg wie ile zestawu . Wtedy masz dylemat czy wsiadać do niego z wędką czy nie . Skoro za brak wpisu do rejestru walą mandaty i zabierają karty to dla świętego spokoju lepiej dać te 17zł i mieć spokojną głowę . Bo niestety coraz gorzej się dzieje nad tymi naszymi wodami.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 22:08

Do @jarekk. .. Facet, który ma, wozi na pokładzie swojej jednostki wędkarzy, nie wymiga się od zarejestrowania jej, lub w przeciwnym razie mandatu. Pływałem jako ratownik z Policją Wodną i tacy "wędkarze" byli karani za brak rejestracji jednostki. 

Do @ MASTINO Dlatego właśnie zawsze powtarzam ..co kraj, to obyczaj. U nas są inne przepisy. Wędkarzy dowozi na stanowiska gość od łódki turystycznej. Za niedużą opłatą można kiedyś było skorzystać z usług WOPR-u. Wsadzali cie motorówkę z całym majdanem i po kilku minutach byłeś na miejscówce. U nas nawet przez Odrę wędkarze przeprawiają się promem bez żadnych konsekwencji, a prom nie ma wymaganych u Ciebie rejestracji. Dlatego cieszę się, że mieszkamy w tak różnych krainach :) Nie wyobrażam sobie jaka byłaby reakcja, gdyby Twoi koledzy przyłapali mnie np na posiadaniu na łódce kilku wędek !

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 22:22
Zarejestrowanie pontonu to koszt jednorazowy i wynosi ok 17zł . Więc pieniądz żaden, a nr. ma się dożywotnio . Warto go zarejestrować jak już sie go posiada . Powiedzmy ,że używasz go do wywózki i łowisz z brzegu, a co w przypadku gdy weźmie ci piękna ryba i odejdzie gdzieś ostro w bok do jakiejś przeszkody i ni jak z brzegu jej nie ruszysz. To co w tedy ? Przecież ponton masz obok wypadałoby z niego skorzystać ,żeby nie stracić ryby i bóg wie ile zestawu . Wtedy masz dylemat czy wsiadać do niego z wędką czy nie . Skoro za brak wpisu do rejestru walą mandaty i zabierają karty to dla świętego spokoju lepiej dać te 17zł i mieć spokojną głowę . Bo niestety coraz gorzej się dzieje nad tymi naszymi wodami.

za takie grosze to faktycznie lepiej nie ryzykowac i oplacic.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 22:26
Ktoś czegoś tu nie rozumie...Art20 ust.2 mówi,że sprzęt pływający służący do połowu ryb podlega oznakowaniu i rejestracji.Nie mówi o sprzęcie służącym do przemieszczania się choćby z wędkami.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 08:43

Do @ MASTINO Dlatego właśnie zawsze powtarzam ..co kraj, to obyczaj. U nas są inne przepisy. Wędkarzy dowozi na stanowiska gość od łódki turystycznej. Za niedużą opłatą można kiedyś było skorzystać z usług WOPR-u. Wsadzali cie motorówkę z całym majdanem i po kilku minutach byłeś na miejscówce. U nas nawet przez Odrę wędkarze przeprawiają się promem bez żadnych konsekwencji, a prom nie ma wymaganych u Ciebie rejestracji. Dlatego cieszę się, że mieszkamy w tak różnych krainach :) Nie wyobrażam sobie jaka byłaby reakcja, gdyby Twoi koledzy przyłapali mnie np na posiadaniu na łódce kilku wędek !

Żeby nie przedłużać. Jeżeli WOPR świadczył takie "usługi", to u mnie zabrałbym uprawnienia takiemu ratownikowi. WOPR nie ma prawa świadczyć tego typu usług przewozowych służbowymi jednostkami, oznakowanymi emblematami i banderką WOPR. To po pierwsze, po drugie nie porównuj promów do przewozu osób na druga stronę rzeki, do prywatnych jednostek pływających. KAŻDY prom ma wymagane rejestracje, numery, certyfikaty, regulaminy przewozu, oraz szalupy i pozostały sprzęt ratunkowy, świadczące o jego przeznaczeniu i jego obsługa szkolenia i odpowiednie dokumenty.  Ja na swoim terenie korzystam z czterech promów na Odrze. SSR nic Ci nie zrobi (to chyba powinieneś wiedzieć jako strażnik SSR) za ujawnienie sprzętu do połowu ryb na pokładzie jednostki bez rejestracji jako "wędkarska", a jedynie powinna powiadomić odpowiednie służby (to też powinieneś wiedzieć), które zdecydują o zakwalifikowaniu jednostki jako wędkarska czy turystyczna. Z autopsji wiem, ze w takich przypadkach opcja "turystyczna" nie przechodzi.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 09:38
Z całym szacunkiem, z ale  z kąt wy bierzecie te opłaty za ponton? Mam przed sobą pokwitowanie wpłaty za rejestrację pontonu. Pokwitowanie wpłaty nr 2010/OPS/001170 z Zamościa cena razem 82 zł. Rejestrowałem ostatni ponton w 2010r. Teraz na pewno jest drożej jakie 18 zł może kiedyś to tak. Czyżby taka różnica była miedzy miastami? Sam już nie wiem?   

zgłoś naruszenie

wysłano: 2012/01/27 09:48
Kol. MASTINO
Prawo nie działa w ten sposób.
Nie można ukarać za to,że ktoś chce popełnić przestępstwo
lub jakiekolwiek wykroczenie.
Jeżeli ponton użyty jest do przewozu, a osoba z niego nie łowi
nie ma konieczności rejestracji.

cyt ,,SSR nic Ci nie zrobi (to chyba powinieneś wiedzieć jako strażnik SSR) za ujawnienie sprzętu do połowu ryb na pokładzie jednostki bez rejestracji jako "wędkarska", a jedynie powinna powiadomić odpowiednie służby (to też powinieneś wiedzieć), które zdecydują o zakwalifikowaniu jednostki jako wędkarska czy turystyczna"

Proszę o rozwinięcie tego zdania ponieważ jestem zainteresowana.
Czy mam rozumieć,że w/w sytuacja jest zgłaszana przez SSR do sądu lub policji ?
Czy jest możliwe,aby w poszczególnych okręgach tak bardzo się różniło prawo ?
Czy takie zaostrzenie przepisów jest ujęte w zezwoleniu ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 09:57

Kol. MASTINO

cyt ,,SSR nic Ci nie zrobi (to chyba powinieneś wiedzieć jako strażnik SSR) za ujawnienie sprzętu do połowu ryb na pokładzie jednostki bez rejestracji jako "wędkarska", a jedynie powinna powiadomić odpowiednie służby (to też powinieneś wiedzieć), które zdecydują o zakwalifikowaniu jednostki jako wędkarska czy turystyczna"

Można :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 09:59
Ale to tak poza tematem pontonu .

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 10:12

Z całym szacunkiem, z ale  z kąt wy bierzecie te opłaty za ponton? Mam przed sobą pokwitowanie wpłaty za rejestrację pontonu. Pokwitowanie wpłaty nr 2010/OPS/001170 z Zamościa cena razem 82 zł. Rejestrowałem ostatni ponton w 2010r. Teraz na pewno jest drożej jakie 18 zł może kiedyś to tak. Czyżby taka różnica była miedzy miastami? Sam już nie wiem?   

Chyba (niestety) takie właśnie różnice występują. Ja, kilka lat temu płaciłem 12 zł.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 10:25
Kol. MASTINO

Kol. @Roxola, prawo nie działa wstecz, oczywiście, ale istnieją prawa dążące do "zapobiegania popełnieniu ew. przestępstwa". Takim właśnie zapobieganiem, jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, jeżeli istnieją ku temu takie właśnie przesłanki. Stąd to, co napisałem o poinformowaniu odpowiednich służb, które mogą to rozstrzygnąć. Widzi strażnik SSR, że na pokład NIEZAREJESTROWANEJ jednostki wchodzi osoba ze sprzętem wędkarskim (wędkami), wtedy reaguje w powyższy sposób, ponieważ podejrzewa, że z tej NIEZAREJESTROWANEJ  jednostki, ta osoba, MOŻE dokonywać połowu ryb zabranym ze sobą sprzętem. Zamyka się to w pojęciu działań prewencyjnych. Oczywiście bywają sytuacje, że funkcjonariusz Policji, PSR itp. odstępuje od czynności, uzyskując słowne zapewnienie o stricte turystycznym celu użycia danej jednostki, jednak w przypadku złapania na wędkowaniu z łodzi tej właśnie osoby, może ona zostać również oskarżona o celowe wprowadzenie w błąd funkcjonariusza.  Żadnych sytuacji podejrzanych strażnik SSR nie zgłasza do Sądu, a jedynie Policji, PSR, lub pozostałym służbom uprawnionym. Jako działaczka PZW, zapewne orientujesz się w tym, ze różne Okręgi PZW mogą zaostrzyć obowiązujące przepisy, a nigdy złagodzić. Ale przepisy dotyczące rejestracji sprzętu pływającego, o których tu mowa,  nie wypływały NIGDY z PZW. Zaostrzenia takich przepisów, ustanawiają także dzierżawcy, właściciele poszczególnych łowisk. Trudno mi powiedzieć co poszczególne Okręgi umieszczają w zezwoleniach na swoim terenie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 10:27
Już na którymś poście mówiłem ,że w powiecie Lwówek Śl opłata za rejestrację nie jest pobierana.Bynajmniej w ub roku.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 10:30
Dziękuję za odpowiedź.
Zadałam pytanie pomimo,że ja nie przewożę na pontonie sprzętu,
ale dobrze wiedzieć na przyszłość.
Postaram się dowiedzieć więcej na w/w temat od strażników
w moim okręgu i wtedy być może wypowiem się jeszcze w temacie.
Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 10:31
U nas jest 17 zł.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/27 10:46
A to czarodzieje to ja w plecy jestem 70 zeta. Jak bym wiedział to rejestrował bym u Ciebie Mastino. 

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google