» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Łowiska dla początkujących Warszawa

Metody: Spławik

utworzony: 2013/10/24 22:56

Witajcie koledzy.
Jako, że jestem świeżym adeptem sztuki wędkarskiej chciałbym podpytać się gdzie, co i na co łowić w najbliższym czasie, póki wód nie pokryje lód. Posiadana przeze mnie wędka to Jaxon Inspiral Spiral Pole 500 i chciałbym jeszcze w tym roku ją wypróbować. 
Mieszkam w Warszawie/Pruszkowie i nie jestem zmotoryzowany. 
Pozdrawiam
MarRay

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/25 21:05
Pójdź sb nad Wisłę. Sam marzę by mieć blisko siebie tak wspaniałą rzekę albo po prostu poczytaj w necie czy są jakieś małe bajora w pobliżu bo naprawdę w takich małych stawach świetnie się łowi. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/26 09:50
Ponieważ sam często wędkowałem w Krakowie i okolicach chętnie Ci pomogę. Dużo zależy od tego jaką wodę preferujesz. Najprościej ( tu już była dobra rada )  nasza kochana sprawdzona Wisełka. Z Pruszkowa masz SKM albo zwyczajnego żółtka dojedziesz do Powiśla albo Stadionu. Zobacz na mapy Google. Możesz się przesiąść na zachodnim tam masz SKM do Wieliszewa jest jeszcze po drodze kanałek Żerański albo tam gdzie najczęściej jeżdżę Janówek, Nowy Dwór, Pomiechówek z Narwią i Wkrą. Starorzecza w Janówku, Pomiechówku. Kiedyś jeżdziłem rowerem w pociągu był przejazd na rower za darmo teraz nie wiem. No i w okolicach Pruszkowa masz trochę wody.
Julian

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/27 01:59
Dziękuje uprzejmie.
Mam jeszcze kolejne pytanie.
W sytuacji wyrobienia sobie karty wędkarskiej jaki warunek muszę jeszcze spełnić aby legalnie łowić? Nie wyobrażam sobie wpłacania teraz składki za 2013 rok. Czy można wykupić jakieś zezwolenie na konkretny dzień/ konkretne dni. Interesują mnie 3 zbiorniki:
Jeziorko Wilanowskie, Glinianki na Jelonkach i  Staw Potulicki w Pruszkowie.
Szperałem w necie i płacenie 50zł za 1 dzień to przerasta mój budżet.
Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/27 09:07
Co Cię kolego tak z Krakowa do Wawy wywiało?
Jest tu sporo kolegów z Warszawy ale widocznie lenistwo ich zmogło,albo rybki:)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/27 12:46
Dziękuje uprzejmie.
Mam jeszcze kolejne pytanie.
W sytuacji wyrobienia sobie karty wędkarskiej jaki warunek muszę jeszcze spełnić aby legalnie łowić? Nie wyobrażam sobie wpłacania teraz składki za 2013 rok. Czy można wykupić jakieś zezwolenie na konkretny dzień/ konkretne dni. Interesują mnie 3 zbiorniki:
Jeziorko Wilanowskie, Glinianki na Jelonkach i  Staw Potulicki w Pruszkowie.
Szperałem w necie i płacenie 50zł za 1 dzień to przerasta mój budżet.
Pozdrawiam

Witam.Niestety ale chcąc wędkować legalnie musisz tyle zapłacić.Nie wiem kto wymyślił składkę w tej wysokości (50 zł/dzień dla niezrzeszonych) bo na prywatnych łowiskach jest taniej (jeżeli nie zabierasz ryb). Wracając do miejscówek , to moi znajomi łowili na Utracie tyle tylko ,że było to ze 20 lat temu.Jak jest teraz niestety nie wiem.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/10/28 21:44
Dziękuję za informacje. Każda informacja jest dla mnie cenna. Chciałbym zapytać jeszcze o opinie nt. Wodnego Rancza w Brwiowie. Warto tam jechać ?

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google