Pomoc w doborze wędziska. Browning?

/ 5 odpowiedzi
Witam. Jestem mocno początkującym "wędkarzem", który dopiero planuje wstąpienie do PZW(ale to po maturze:P) Na chwilę obecną wędkuję na łowisku komercyjnym lub na prywatnych stawach znajomych. Niedawno zakupiłem SWOJĄ pierwszą wędkę - Browning Ambition tele Strong H II 3.6M i używam jej do metody spławikowej. Wędka bardzo mi leży i bardzo spodobało mi się łowienie karpi. Co prawda z większymi sztukami nie miałem do czynienia (największy niespełna 2kg) i właśnie tu mam pytanie: jakie wędzisko wybrać do metody gruntowej przy budżecie ok 200zł? Czy kolejny Browning, a dokładnie Black Magic Feeder LM 3.90m będzie dobrym wyborem?
Lukasz1310


Oczywiście potrafię przeglądać forum i znalazłem wiele podobnych tematów ale jednak wolałbym propozycje "pod siebie". Wiele słyszałem dobrego o Browningu a jednak mało kto go proponuje. Jakie są powody? I oczywiście przepraszam za wstawki ale myślę, że mogą pomów w postawieniu się w mojej sytuacji. Z góry dziękuję:) (2014/09/04 20:32)

Piotr 100574


ja łowiłem wieloma wędkami ,najbardziej mi na grunt pasują karpiówki ,dla mnie to wędki wielozadaniowe ,używam ich na rzece jeziorze i innych podobnych ,łowię na nie wszystko co potrafi wziąć z gruntu ,używam ich również do trolingu i spisują się świetnie ,zastanów się gdzie będziesz w przyszłości łowił ,co będziesz chciał złowić,na jakie przynęty będziesz łowił i wtedy pomyśl o wędce która by się nadawała (2014/09/04 21:05)

Lukasz1310


Dzięki, na pewno przemyślę. a czy taki feederek nadaje się do łowienia karpi? (2014/09/05 16:29)

Piotr 100574


no nie wiem,jeśli ci chodzi o to co znalazłem czyli wędkę do 60 g wyrzutu to trochę biednie jak na karpie,zależy wszystko od wody na której będziesz łowił,ja bym szukał federka do 120 g (2014/09/05 18:37)

Lukasz1310


Dzięki wielkie :) będę szukał i dalej czytał:) (2014/09/06 13:15)