Połów z łódki - od kiedy ?

Koledzy mam pytanie"od kiedy można łowić z łódki".Czy od pierwszego maja czy jak tylko zejdą lody?Pytam dlatego ,że dziś powstał spór u mnie w pracy czy istnieje jakiś aktualny przepis na to.Mam też ogromną chęć popłynąć w przyszły weekend na Gołdapiwo poszukać dużej płoci a nie wiem czy mogę.Bardzo proszę o pomoc.
Witold Mierzchała

Nie spotkałem się z jakimś ograniczeniem względem wędkowania w dzień natomiast w nocy można dopiero od czerwca.Pozdrawiam.

Kazimierz Sławiński

Od kiedy pozwala właściciel lub dzierżawca wody. Np. na wodach gdzie występuje duża populacja sandacza łodzie dopuszczane są często od 1.06.

Dariusz Sadłowski
(2011/04/05 10:28)

Kolega zadał dobre pytanie, bo faktycznie jak to jest na wodach PZW. Mój tato mówi że kiedyś było jakieś ograniczenie, okres w jakim można wędkować z łodzi. Ciekawi mnie czy teraz jest, bo przecież wiosna to okres tarła praktycznie większości naszych ryb. Nie chciał bym nieświadomie łamać prawa, wędkując z łodzi kiedy nie mozna.

Mój tato swoją zwodował w Niedzielę, tak więc czy już możemy z nie jędkować?

Dariusz Sadłowski
(2011/04/05 10:36)

Kolega zadał dobre pytanie, bo faktycznie jak to jest na wodach PZW. Mój tato mówi że kiedyś było jakieś ograniczenie, okres w jakim można wędkować z łodzi. Ciekawi mnie czy teraz jest, bo przecież wiosna to okres tarła praktycznie większości naszych ryb. Nie chciał bym nieświadomie łamać prawa, wędkując z łodzi kiedy nie mozna.

Mój tato swoją zwodował w Niedzielę, tak więc czy już możemy z nie jędkować?

Sory za błędy, myszka mi się zacieła i zanim poprawiłem wysłało.

Mój tata swoją łódkę zwodował w Niedzielę (03.04), tak więc czy możemy już z niej wędkować?

Piotrek P
(2011/04/05 10:39)

witam, u mnie na gospodarstwie jeziorowym Ełk można od 1 maja a jak na pzw to przyznam się że nie wiem

MAciek N
(2011/04/05 11:02)

z tego co się orientuje to możesz i cały rok łowić z łódki , z tym że przy połowach nocnych możesz to robić od 1 czerwca do 31 października, ale nie jestem pewien na 100 % :P

MAciek N
(2011/04/05 11:04)

jeszcze zależy to od łowiska bo jak patrze to na nie których są okresy od 1 czerwca do 30 sierpnia np. zapytaj najlepiej u siebie w kole i będziesz miał stuprocentową pewność:)

konto usunięte
konto usunięte
(2011/04/05 12:36)

@MaN90 wszystko jasno wyjaśnił. Ja tylko dodam, że łódź/ponton musi być zarejestrowana i posiadać sprzęt ratunkowy na pokładzie. Za brak tego-mandat.

Zbigniew Sokołowski
(2011/04/06 07:10)

To zależy od regionu np.Piotrków Tryb. ma pozwolenie na połów z łodzi od 15 maja do końca roku. Pozdrawiam.

Robert Nowakowski
(2011/04/07 09:56)

Zgadza się.Zależy od okręgu.Kiedys na Sulejów wypływałem już w prima aprilis.

Dodaj wpis