Połów z łódki - od kiedy?

/ 10 odpowiedzi
Koledzy mam pytanie"od kiedy można łowić z łódki".Czy od pierwszego maja czy jak tylko zejdą lody?Pytam dlatego ,że dziś powstał spór u mnie w pracy czy istnieje jakiś aktualny przepis na to.Mam też ogromną chęć popłynąć w przyszły weekend na Gołdapiwo poszukać dużej płoci a nie wiem czy mogę.Bardzo proszę o pomoc.
witiakwicol1


Nie spotkałem się z jakimś ograniczeniem względem wędkowania w dzień natomiast w nocy można dopiero od czerwca.Pozdrawiam. (2011/04/05 07:56)

kaziks403


Od kiedy pozwala właściciel lub dzierżawca wody. Np. na wodach gdzie występuje duża populacja sandacza łodzie dopuszczane są często od 1.06. (2011/04/05 10:15)

Darek S


Kolega zadał dobre pytanie, bo faktycznie jak to jest na wodach PZW. Mój tato mówi że kiedyś było jakieś ograniczenie, okres w jakim można wędkować z łodzi. Ciekawi mnie czy teraz jest, bo przecież wiosna to okres tarła praktycznie większości naszych ryb. Nie chciał bym nieświadomie łamać prawa, wędkując z łodzi kiedy nie mozna.

Mój tato swoją zwodował w Niedzielę, tak więc czy już możemy z nie jędkować?

(2011/04/05 10:28)

Darek S


Kolega zadał dobre pytanie, bo faktycznie jak to jest na wodach PZW. Mój tato mówi że kiedyś było jakieś ograniczenie, okres w jakim można wędkować z łodzi. Ciekawi mnie czy teraz jest, bo przecież wiosna to okres tarła praktycznie większości naszych ryb. Nie chciał bym nieświadomie łamać prawa, wędkując z łodzi kiedy nie mozna.

Mój tato swoją zwodował w Niedzielę, tak więc czy już możemy z nie jędkować?



Sory za błędy, myszka mi się zacieła i zanim poprawiłem wysłało.

Mój tata swoją łódkę zwodował w Niedzielę (03.04), tak więc czy możemy już z niej wędkować?

(2011/04/05 10:36)

piotrekelk


witam, u mnie na gospodarstwie jeziorowym Ełk można od 1 maja a jak na pzw to przyznam się że nie wiem (2011/04/05 10:39)

MaN90


z tego co się orientuje to możesz i cały rok łowić z łódki , z tym że przy połowach nocnych możesz to robić od 1 czerwca do 31 października, ale nie jestem pewien na 100 % :P (2011/04/05 11:02)

MaN90


jeszcze zależy to od łowiska bo jak patrze to na nie których są okresy od 1 czerwca do 30 sierpnia np. zapytaj najlepiej u siebie w kole i będziesz miał stuprocentową pewność:) (2011/04/05 11:04)

u?ytkownik57785


@MaN90 wszystko jasno wyjaśnił. Ja tylko dodam, że łódź/ponton musi być zarejestrowana i posiadać sprzęt ratunkowy na pokładzie. Za brak tego-mandat. (2011/04/05 12:36)

8855zs


To zależy od regionu np.Piotrków Tryb. ma pozwolenie na połów z łodzi od 15 maja do końca roku. Pozdrawiam. (2011/04/06 07:10)

brt3


Zgadza się.Zależy od okręgu.Kiedys na Sulejów wypływałem już w prima aprilis. (2011/04/07 09:56)