Pojezierze Mrągowskie - Jezioro Gielądzkie.

/ 8 odpowiedzi
Witam, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w kwestii wędkowania na tym jeziorze? W injternecie nie ma kompletnie żadnych informacji o tym zbiorniku. Pozdrawiam
pawel32080


Jezioro Gielądzkie- Moje tereny, wychowałem się nad tym jeziorem.
Z rybostanem jest bardzo krucho rabunkowa gospodarka prowadzona przez rybaków z Sorkwit doprowadziła do takiego stanu. W jeziorze jest prawie sama drobnica ale trafiają się ładne szczupaki. Jeżeli chodzi o białą rybę to jest cienko liny są, ale małe ciężko o coś powyżej kilograma, leszcze również nie za wielkie.
Ale jedno mogę Ci polecić-Węgorz jest go sporo i to ładne sztuki się trafiają ale niestety w nocy nie można wędkować pozostaje nam więc wieczór.
Napisz do jakiej miejscowości się wybierasz to może coś będę w stanie pomóc. (2014/08/05 18:50)

roobcio


Dzięki za odzew :-)
Będę stacjonował w Starym Gielądzie. http://pensiongieland.pl/main.php?pl,home
Jest łódka do dyspozycji więc planowałem znaleźć jakąś płytką zatoczkę w południowej części jeziora i nęcic kilka dni gdzieś przy trzcinach. Właśnie z myślą o linach.
Pocieszyłeś mnie tymi węgorzami...
Na co najlepiej bierze białoryb? (2014/08/05 20:13)

pawel32080


 Z przynętami na białą rybę to standardowo biały i kuku a na lina to 3 kuku na hak. Natomiast węgorz to na żywca najlepiej bierze. Szczerze to osobiście  już ładnych parę lat tam nie wędkowałem ale informacje mam aktualne od mojego ojca który tam wędkuje.
Niedaleko masz miejscowość Pustniki i jest tam małe jeziorko: pustnik mały które jest atrakcyjniejsze jest tam większy lin i sum. Oba jeziora są połączone.
Na pustniku małym od strony drogi asfaltowej pół kilometra za wsią Pustniki po minięciu strugi/strumyku jest plaża z której można powędkować.
A jeżeli chodzi o lina to polecam inne jeziora w okolicy Mrąowa np: jezioro Nawiady na którym sam wędkuje z dobrymi wynikami.

ps o jeziorze Pustnik mały jest trochę informacji w internecie. (2014/08/05 20:48)

roobcio


Wiem - o Pustniku znalazłem gdzieś w necie ciekawy artykuł. Ale będę tam tylko tydzień więc skupię się na Gielądzkim. Jak wrócę dam znać jak było. Dzięki za pomoc pozdrawiam;-) (2014/08/06 09:23)

roobcio


Właśnie wróciłem znad j. Gielądzkiego i powiedzieć mogę jedno: totalna porażka...
Z białorybu brały płotki i krasnopióry, żadna nie przekroczyła 20 cm.
Lina nie widziałem, choć przez tydzień nęciłem w trzech zatoczkach.
Z drapieżnika na spinning złowiłem kilka okoni, żaden nie przekroczył 10 cm.
Ale za to każdego wieczora widziałem jak rybacy z Sorkwit rozstawiali sieci. Czuję się oszukany, ale cóż, naiwnych ludzi nie brakuje... (2014/08/21 15:57)

pino199


Jezioro totalna porażka byliśmy tam ze znajomymi 5 osób ( 10 wętek ) różne metody łowienia spining, żywiec, grunt i spławik z brzegu i łódzi , trzy razy po 7 dni w 2020 roku, ZERO RYB . Ryby drapieżnej zero, białoryb tylko małe sztuki nic z większych wszystko wyłapane na sieci. Jezioro ładne woda czysta ale do rekreacji nie dla wędkaża . Szczególne pozdrowienia należą się dla kłusowników z Gospodarstwa Rybackiegow w Mrągowie i za ich sieci . Nie warto tam niestety jechać na ryby. A szkoda bo w latach 90 było to naprawdę rybne jezioro. (2021/02/09 20:24)

Julian


Internet . Jezioro .com .pl . Byłem parę razy przy okazji wizyty u znajomych w ośrodku .
Krótko ,prosto i na temat . Jak moi ,,przedmówcy " Nie polecam . (2021/02/10 12:14)