Podsumowania i statystyki sezonu'14

/ 34 odpowiedzi
Diablo


Eh Diablo przytaczasz blockquote z wpisu z przed dwóch lat. Super:)
Po drugie ile razy byłeś nad Nieliszem ?
Obstawiam , że nigdy więc po co zabierasz głos o zbiornik który możesz zobaczyć najwyżej na zdjęciach???
Wiem , ze potrafisz tylko pisać , przed monitorem jak zwykły troll , kozaczyć bo jesteś anonimowy:)
Jednak tak dla praktyki w Twoim rozumowaniu poczytaj troche o tym zbiorniku to może zrozumiesz , że złowienie w ciągu doby 100 leszczy to nie jest wyczyn.

Aha i jeszcze jedno dzięki za 1 po wpisami.
Skoro taka uważana osoba na portalu zniża sie do takiego poziomu to gratuluje:)



Sto w ciągu doby to nie setki na wyprawę. Już widze po rozum do głowy idziesz i miękniesz.

Aha i jeszcze jedno. Przecież masz VIPa. Możesz sobie sprawdzić kto oceniał zanim kogoś niesłusznie oskarżysz i zniżysz sie do poziomu niższego niż trolle o których wspomniałeś (2015/01/08 14:28)

pstrag222


A o czym ja ciągle pisze cały czas powtarzam o łowieniu w ciagu doby :)Rozumiem , że mogłem wprowadzić cię w błąd pisząc o zasiadce.
Mogłem odrazu napisać , że złowienie setki ryb w dobe nie jest problemem ale póżniej.
Nawet napisałem ,że 40kg-50kg wynik w ciągu doby nikogo nie dziwi.
Na ty zbiorniku jest multum leszcza .
Można rzec nawet , że jest przeleszczony.
Choć ja sam tego określenia nie lubie bo to ludzie go tam wpuscili w dużych ilosciach.

Po drugie dziwi mnie cała Ta Twoja draka na temat pisanie głupot skoro nie masz pojęcia jak ten zbiornik wygląda i co w nim występuje.
  (2015/01/08 14:48)

umicha


No chciałem najpierw zobaczyć Wasze wyniki, ale jak chcecie:

2910 ryb wymiarowych łącznie , w tym z ryby "gatunkowej":

  • płoć - 1029 szt. (honorowo >15 cm),
  • leszcz - 76 szt. (honorowo >25 cm),
  • karp - 25 szt.,
  • lin - 22 szt.,
  • karaś - 247 szt.,
  • jaź - 43 szt.,
  • kleń 129 szt.,
  • okoń - 394 szt.,
  • szczupak - 5 szt.

Znacznie poniżej oczekiwań liny, powyżej oczekiwań jazie i klenie.

Ryb medalowych 2 szt.: karasie 47 cm 2,2 kg (największa ryba sezonu) i 42 cm 1,4 kg.

Godzin "czystego" wędkowania (zredukowane np. o czas przygotowania zanęty, przejścia między stanowiskami itp.) 631.

Ocena własna sezonu: dobry.

Koledzy, ja naprawdę nie łowię dużo ryb. Moi koledzy z nad wody mają często (a nawet mogę powiedzieć zazwyczaj) znacznie lepsze wyniki ilościowo-jakościowe, a i czasem wykazują się większą aktywnością i zaangażowaniem.

Ja jestem szczególnie aktywny zimą i wiosną. Latem jak jest gorąco wymiękam :-)

Żeby było jasne - celem wątku nie jest chwalenie się ale chęć zdobycia obiektywnej wiedzy do porównań. 

Płoć kilka leszcz od cholery i spowrotemkarp-2lin-1karaś (razem z tymi na żywca) to HO HO
jaź-0kleń-0okoń-kilkaszczupak 2 pistolety (woda powietrze- powietrze woda)I tak na wigilie rybke trza było kupićALE ... relaks na rybach- tego chce. (2015/01/08 21:45)

MienioFishHunter


Paweł jesteś mistrz, że tak skrupulatnie udało Ci się prowadzić statystykę! W tym roku kolejny raz podejdę do próby prowadzenia ewidencji (na własne potrzeby, bo z PZW świadomie zrezygnowałem). Niemniej większość rybek mam w pamięci, może dlatego że rzadziej bywam nad wodą niż koledzy przedmówcy i pewnie Ty. Jednak w ilości karpi w 2014 przewyższam Cię, tak samo jak w ilości szczupaków. Nie opisałeś ilości boleni, na które w ubiegłym roku zachorowałem a to na nich skupiały się głównie moje obserwacje, notatki, wyliczenia i wypady nad wodę :) Okoniem, leszczem, płocią, kleniem i całą resztą (w tym roku 1 ok 20 cm :)) bijesz mnie na głowę i myślę że niejednego wędkarza, nawet z nie leszczowego zbiornika o którym można się tyle oczytać w internetach.I pomimo, że wypadam przy Tobie blado, to ogólnie sezon podsumowałbym na BARDZO DOBRY. Chyba głównie przez bolenie, ale i piękne Karpie i wspaniałe łowiska jakie odkryłem. 
P.S. Też mam 2 medale za 2014! :) (2015/01/31 14:31)

Moskvicz


  • płoć - nie liczone, ilościowo mało. Największa 32 cm
  • leszcz - stosunkowo mało
  • karp - +/- 15 szt.,
  • lin - 0 szt., (eeech ! :P)
  • karaś - ilości hurtowe :P
  • jaź - może z 10 szt.
  • kleń 9 szt.,
  • okoń - ilości hurtowe :P
  • szczupak - 8 szt.
  • sum - 1 szt. (maleństwo)
  • miętus - +/- koło 50 szt. <- tego Pana miałem najwięcej, bardzo dobra końcówka roku pod tym względem ;) (październik-listopad)
(2015/01/31 22:42)

tomeqbrzez


No chciałem najpierw zobaczyć Wasze wyniki, ale jak chcecie:

2910 ryb wymiarowych łącznie , w tym z ryby "gatunkowej":

  • płoć - 1029 szt. (honorowo >15 cm),
  • leszcz - 76 szt. (honorowo >25 cm),
  • karp - 25 szt.,
  • lin - 22 szt.,
  • karaś - 247 szt.,
  • jaź - 43 szt.,
  • kleń 129 szt.,
  • okoń - 394 szt.,
  • szczupak - 5 szt.

Znacznie poniżej oczekiwań liny, powyżej oczekiwań jazie i klenie.

Ryb medalowych 2 szt.: karasie 47 cm 2,2 kg (największa ryba sezonu) i 42 cm 1,4 kg.

Godzin "czystego" wędkowania (zredukowane np. o czas przygotowania zanęty, przejścia między stanowiskami itp.) 631.

Ocena własna sezonu: dobry.

Koledzy, ja naprawdę nie łowię dużo ryb. Moi koledzy z nad wody mają często (a nawet mogę powiedzieć zazwyczaj) znacznie lepsze wyniki ilościowo-jakościowe, a i czasem wykazują się większą aktywnością i zaangażowaniem.

Ja jestem szczególnie aktywny zimą i wiosną. Latem jak jest gorąco wymiękam :-)

Żeby było jasne - celem wątku nie jest chwalenie się ale chęć zdobycia obiektywnej wiedzy do porównań.



Cześć,
ja również prowadzę dość szczegółowo statystyki połowów wędkarskich (jak i innych dziedzin życia - nawet bardziej), i w ostatnim roku wyglądało to następująco:

353 szt.


jeżeli chodzi o wymiary największe:
- płoć 25 cm
- karaś (ale za to pospolity i pierwszy w życiu) 26 cm
- lin 33 cm
- szczupak 54 i 50 cm, reszta pistolejros
o reszcie nie mówię...
Łącznie 199h łowienia.

Pozdrawiam! (2015/02/01 01:40)

pmizera87


No chciałem najpierw zobaczyć Wasze wyniki, ale jak chcecie:

2910 ryb wymiarowych łącznie , w tym z ryby "gatunkowej":

  • płoć - 1029 szt. (honorowo >15 cm),
  • leszcz - 76 szt. (honorowo >25 cm),
  • karp - 25 szt.,
  • lin - 22 szt.,
  • karaś - 247 szt.,
  • jaź - 43 szt.,
  • kleń 129 szt.,
  • okoń - 394 szt.,
  • szczupak - 5 szt.

Znacznie poniżej oczekiwań liny, powyżej oczekiwań jazie i klenie.

Ryb medalowych 2 szt.: karasie 47 cm 2,2 kg (największa ryba sezonu) i 42 cm 1,4 kg.

Godzin "czystego" wędkowania (zredukowane np. o czas przygotowania zanęty, przejścia między stanowiskami itp.) 631.

Ocena własna sezonu: dobry.

Koledzy, ja naprawdę nie łowię dużo ryb. Moi koledzy z nad wody mają często (a nawet mogę powiedzieć zazwyczaj) znacznie lepsze wyniki ilościowo-jakościowe, a i czasem wykazują się większą aktywnością i zaangażowaniem.

Ja jestem szczególnie aktywny zimą i wiosną. Latem jak jest gorąco wymiękam :-)

Żeby było jasne - celem wątku nie jest chwalenie się ale chęć zdobycia obiektywnej wiedzy do porównań.



Cześć,
ja również prowadzę dość szczegółowo statystyki połowów wędkarskich (jak i innych dziedzin życia - nawet bardziej), i w ostatnim roku wyglądało to następująco:

121 krąp, 50 wzdręga, 45 płoć, 43 okoń, 29 leszcz, 17 szczupak, 20 kiełb, 12 karp, 5 jazgarz, 1 karaś, 1 lin, 9 dorsz + uklejki(nie liczone)      
ŁĄCZNIE :  
353 szt.


jeżeli chodzi o wymiary największe:
- płoć 25 cm
- karaś (ale za to pospolity i pierwszy w życiu) 26 cm
- lin 33 cm
- szczupak 54 i 50 cm, reszta pistolejros
o reszcie nie mówię...
Łącznie 199h łowienia.

Pozdrawiam!

Ale umawiamy się, że liczymy tylko ryby "legalne", czyli wymiarowe i poza okresem ochronnym. Czyli szczupaków złowiłeś 2, a nie 17. (2015/02/03 17:11)

pmizera87


Jeśli mówimy o maksymalnych wymiarach to,

płoć - 30 cm,

leszcz - 42 cm,

karp - 49 cm,

lin - 35 cm,

karaś - 47 cm,

jaź - 35 cm,

kleń - 33 cm,

okoń - 30 cm,

szczupak - 58 cm.

(2015/02/03 17:14)

tomeqbrzez


No chciałem najpierw zobaczyć Wasze wyniki, ale jak chcecie:

2910 ryb wymiarowych łącznie , w tym z ryby "gatunkowej":

  • płoć - 1029 szt. (honorowo >15 cm),
  • leszcz - 76 szt. (honorowo >25 cm),
  • karp - 25 szt.,
  • lin - 22 szt.,
  • karaś - 247 szt.,
  • jaź - 43 szt.,
  • kleń 129 szt.,
  • okoń - 394 szt.,
  • szczupak - 5 szt.

Znacznie poniżej oczekiwań liny, powyżej oczekiwań jazie i klenie.

Ryb medalowych 2 szt.: karasie 47 cm 2,2 kg (największa ryba sezonu) i 42 cm 1,4 kg.

Godzin "czystego" wędkowania (zredukowane np. o czas przygotowania zanęty, przejścia między stanowiskami itp.) 631.

Ocena własna sezonu: dobry.

Koledzy, ja naprawdę nie łowię dużo ryb. Moi koledzy z nad wody mają często (a nawet mogę powiedzieć zazwyczaj) znacznie lepsze wyniki ilościowo-jakościowe, a i czasem wykazują się większą aktywnością i zaangażowaniem.

Ja jestem szczególnie aktywny zimą i wiosną. Latem jak jest gorąco wymiękam :-)

Żeby było jasne - celem wątku nie jest chwalenie się ale chęć zdobycia obiektywnej wiedzy do porównań.



Cześć,
ja również prowadzę dość szczegółowo statystyki połowów wędkarskich (jak i innych dziedzin życia - nawet bardziej), i w ostatnim roku wyglądało to następująco:

121 krąp, 50 wzdręga, 45 płoć, 43 okoń, 29 leszcz, 17 szczupak, 20 kiełb, 12 karp, 5 jazgarz, 1 karaś, 1 lin, 9 dorsz + uklejki(nie liczone)      
ŁĄCZNIE :  
353 szt.


jeżeli chodzi o wymiary największe:
- płoć 25 cm
- karaś (ale za to pospolity i pierwszy w życiu) 26 cm
- lin 33 cm
- szczupak 54 i 50 cm, reszta pistolejros
o reszcie nie mówię...
Łącznie 199h łowienia.

Pozdrawiam!

Ale umawiamy się, że liczymy tylko ryby "legalne", czyli wymiarowe i poza okresem ochronnym. Czyli szczupaków złowiłeś 2, a nie 17.



Racja, racja. Pzdr:) (2015/02/03 21:26)