Plecionka - plecionka na Klenie, jazie, okonia, sz

/ 17 odpowiedzi
Mam dylemat jaką plecionkę kupić na te gatunki ?
Posiadam kij do 13 gr feeling wklejanke
pozdrawiam
goryl25


Polecam plecionki DRAGONA z seri GUIDE SELECT :) na mniejsze jazie i klenie i okonie polecam X-Fine :) a na szczupaka X-Strong :) ja używam tylko plecionek z tej serii i bardzo dobrze się sprawują :) PoLeCaM :) (2010/01/06 10:56)

loli_83


Witam. Jeśli chodzi o połów kleni i jazi to zdecydowanie wolę żyłkę pomimo iż w pewnych warunkach plecionka może okazać się lepszym wyborem... Tzn. W czystej wodzie plecionka będzie jedynie odstraszać klenie natomiast cienką plecionkę można zastosować po obfitych opadach deszczu kiedy woda staje się mętna i nabiera ciemniejszego koloru. Myślę że w łowiskach takich jak Wisła z uwagi na kolor wody plecionka nie będzie zbytnio przeszkadzać rybom a poza tym unikniemy wielu zaczepów których w tej rzece nie brakuje. Co do wyboru to przejrzyj ofertę firmy Barkley. Pozdrawiam (2010/01/06 12:11)

u?ytkownik9708


Łowiąc na starorzeczach i Wiśle szczupaki i sandacze na ciężkie przynęty używam plecionki Dragon Invisible, jest to bardzo mocna plecionka ale niestety sporo pogrubiona.
Na bolenia Jaxon, którego dostałem lecz obecnie nie pamiętam dokładnej nazwy. A klenie najlepiej łowi mi się na żyłkę.
Pozdrawiam  (2010/01/06 14:48)

u?ytkownik22572


A ja bym się z tą wklejanką na szczupaki nie wybierał a do tego z plecionką. Bo jak zapomnisz poluzować hamulec to możesz sobie tą wklejankę zniszczyć. Na klenie, jazie i okonia ok, ale z żyłką, szczególnie dwie pierwsze ryby. Na szczupaka mocniejsze wędzisko, żebyś miał czym zaciąć, czym holować i nie zniszczył delikatnego wędziska w czasie rzutu cięższą przynętą, sam napisałeś że wklejanka jest do 13 gr a większość przynęt szczupakowych jest cięższa. (2010/01/06 18:22)

chris061


Dzięki za odpowiedzi
Jeszcze nie używałem plecionki dlatego chciałem się coś dowiedzieć
Myślę ze jednak żyłka mi wystarczy do Feelinga. (2010/01/07 07:18)

j4nkos7


witam ja stosuje do połowu kleni plecionkę berkley Whiplash Crystal  , jakoś kleniom nie przeszkadza i brania są za każdym razem
(2010/01/22 17:39)

krisskowron


Plecionka na klenia? - OK. brania mogą być za każdym rzutem, ale ile ryb jest skutecznie holowanych? Pytam się. 30% - 50% 75% brań? (2010/01/22 17:55)

u?ytkownik221


Ja łowię z powodzeniem na plecionkę , łowiłem i na Berkleya , Power Pro, Spider Wire . Ostatnio łowie na plecionkę Dragona HM i nie narzekam na brak brań czy też zejść ryb w trakcie holu i nie piszę tu o kleniach mniejszych niż jeden kilogram , tylko większych . Łowię także z powodzeniem bolenie , jazie czy okonie na plecionkę .   (2010/01/22 18:14)

łysy wąż


Ja również jestem zwolennikiem żyłki - zwłaszcza do połowów kleni, jazi, boleni czy okoni. Szczupaków zresztą też, chyba że łowię gumami - wtedy plecionka.
Kiedyś przy użyciu cieniutkiej plecionki uganiałem się za klenio - jaziami. Odniosłem wrażenie, że ryby czasem " odbijały się " od przynęty. Ale faktem jest, że traciłem mniej przynęt...

Z tego co widzę, to zdania są podzielone.... Ja proponuję dobrej jakości żyłkę.

połamania (2010/01/22 21:04)

radoslawcz


tak jak przedmówca co do kleni, jazi dobra żyłka ! w starym sezonie zacząłem się bawić w plecionkę i szczerze odradzam co do połowu kleni.... chodzi o otarcia na opaskach, tamach.... zdecydowanie żyłeczka ! na Bolenie stosuje tylko plecionkę a tak to żyłeczka na klonki ;) (2010/01/30 18:34)

kapitanmajtus


A co sądzicie o plecionkach prawie niewidocznych w wodzie?
Takich jak:
http://allegro.pl/item915308894_plecionka_dragon_invisible_braid_0_10mm_7_50kg.html
http://allegro.pl/item917444824_plecionka_berkley_crystal_0_04mm_fcr110_004_a.html
http://allegro.pl/item921053676_berkley_fireline_crystal_110m_0_06mm_4_4kg.html
http://allegro.pl/item927557290_spiderwire_ultracast_invisibraid_biala_0_12_250mb.html (2010/02/18 13:34)

u?ytkownik6774


uzywalem plecionke dragon invisible braid biala - nie platala sie(tzw brody) - dosyc wytrzymala -moim zdaniem nie przeklamana srednica -  dobry przekroj - tyle ze kupilem tylko 125 m i po jakims czasie bylo jej juz za malo - ogolnie to jestem zadowolony i jak bedzie wiecej monety to kupie ja tylko ze minimum 250 m (2010/02/24 18:39)

u?ytkownik31733


Do łowienia kleni i jazi zdecydowanie żyłka. W kamienistych przelewach po kilku rzutach plecionka jest cała postrzępiona i nadaje się na śmietnik(przynajmniej odcinek którym łowiliśmy)
Plecionki używaj raczej tylko na sandacze aby mieć lepszy kontakt z przynętą ;)
Pozdro (2010/02/28 00:30)

marcinCracow


Do łowienia kleni i jazi zdecydowanie żyłka. W kamienistych przelewach po kilku rzutach plecionka jest cała postrzępiona i nadaje się na śmietnik(przynajmniej odcinek którym łowiliśmy)
Plecionki używaj raczej tylko na sandacze aby mieć lepszy kontakt z przynętą ;)
Pozdro


Jeśli używasz tandetnej plecionki to się strzępi, a co do plecionki na klenie, jazie, okonie
osobiście łowie tylko i wyłącznie na plecionki ! (2010/03/07 21:00)

5444199


jeżeli mogę sobie pozwolić przypomnieć temat to białe albo pół przeźroczyste plecionki o 0,08 do 0,10 jedynym sensownym wyjściem z tej sytuacji ponieważ wbrew pozorom kleń jest bardzo silną rybą nie raz zdarza się że rozgina nam kotwice  a na żyłce 0,16 uwierzcie mi nie zatrzymacie dużego klenia małe klenie nie są tak mądre jak te większe i od razu powiem że nie zmniejsza się ilość małych kleni a do do dużych wszystko zależeć będzie od sposobu podejścia do łowiska i cichego podania wabika w określonym miejscu o określonej porze ale plecionka im nie przeszkadza (2010/12/16 19:56)